Avni Özgürel: Türkiye'ye verilen uluslararası destek örgütü zıvanadan çıkarttı

Barış Pınarı Harekatı'nı takip eden gazetecilere yönelik keskin nişancılar tarafından düzenlenen saldırıyı değerlendiren Gazeteci-Yazar Avni Özgürel, "Uluslararası alanda Türkiye'nin aldığı destek örgütü zıvanadan çıkarttı." dedi.

11 Ekim 2019 Cuma 16:47
Avni Özgürel: Türkiye'ye verilen uluslararası destek örgütü zıvanadan çıkarttı

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

"Meslektaşlarımızı hedef alan saldırı onların nasıl canhiraç bir şekilde habercilik yaptıklarının göstergesi." diyen Özgürel, "Keskin nişancıların habercileri hedef alması örgütün içinde bulunduğu çıkmazın bir göstergesi. Uluslararası alanda Türkiye'nin aldığı destek örgütü zıvanadan çıkarttı. Birleşmiş Milletler tarihinde ilk defa Türkiye aleyhine bir kararı veto etti. Yaşananlar örgütün öfkesinin bir yansıması. Şükür ki arkadaşlarımızın ciddiye alınacak bir yaralanması ya da can kaybı olmadı." ifadelerini kullandı.,

Özgürel, değerlendirmelerine şöyle devam etti:

Türkiye'nin kaygıları

"3 gün öncesinin Türkiye'sinde birtakım kaygılar vardı. ABD Başkanı Trump ve senatörler Türkiye'ye yaptırım uygulayacaklarını konuştu. Ama 3 günün sonrasındaki Türkiye'de bu yönde bir rahatlama var. Avrupa Birliği'nin kararını da bu yüzden söyledim."

"Bu operasyonla Türkiye'nin uluslararası alanda etkinliği daha da arttı. Sayın Erdoğan 13 Kasım'da ABD'ye gidene kadar, operasyon zaten çoktan tamamlanmış olacak."

Trump'ın tweetleri

"Trump 'benim yüksek bilgeliğim.' falan gibi ifadeler kullanıyor. Biz neyin olacağını ya da olmayacağını bugüne kadar gördük. Trump ya da Rusya, kendi iç siyasetleri açısından da dış siyasetleri açısından da her şeyi söyleyebilirler. Türkiye artık neyi ciddiye alacağını ya da neyi kulak arkası edeceğini anladı. Hatırlayın ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bundan birkaç yıl önce Trump'ın söylediği her söze cevap verirdi. Şimdi ise birçok şeyi duymazdan geliyor."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 16:47

YORUM YAZ

 • Halim Selim Halim Selim 6 gün önce
  Destek derken, Filistin'den mi bahsediyor?
 • SugurluSugurlu6 gün önce
  Kim destekliyor acaba Türkiye yi?
 • Ahmet-cemilAhmet-cemil6 gün önce
  hayirdir, bi sey mi kaçirdim, Avni bey hangi destekten bahsediyorsunuz ? marslılar dünya'ya indi de onların desteginden mi bahsediyor acep ?
 • mustafamustafa6 gün önce
  PKK/PYD/YPG ye "ARKALARINI" dayayanların "ARKALARI" dağıldi, egsoz patladı:))

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019