• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Atatürk 23 Nisan’ı sadece zengin çocuklarına mı hediye etti? Bir annenin 23 Nisan kıyafeti isyanı

Yeniakit Publisher
2024-04-24 08:05:00 -

23 Nisan'da bazı okulların törenlere özel olarak öğrencilere giysi diktirmesi zorunluluğu getirdiğini dile getiren bir anne yaşananlara tepki gösterdi. Anne, "Parası olan aileler alıyorlar çocuklarına kıyafeti çıkıyorlar gösteri yapıyorlar. Parası olmayanlar da böyle boynunu büküp izliyor" diye konuştu.

Türkiye'nin her yerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu yaşanıyor.

Bu önemli gün yurt genelinde seviçle kutlanırken sosyal medyadaki bir video farklı bir noktaya dikkat çekti.

"ATATÜRK 23 NİSAN'I SADECE PARASI OLAN AİLELERİN ÇOCUKLARINA MI HEDİYE ETTİ?"

Bir anne, 23 Nisan gösterileri için okulların öğrencilerden özel kıyafet istediği iddiasıyla çocuğunun gösterilere alınmadığını söyledi.

Okulların 23 Nisan kıyafeti derdine düştüğünü söyleyen anne, "Atatürk 23 Nisan'ı sadece parası olan ailelerin çocuklarına mı hediye etti? Ben merak ediyorum. İnsanlar düşmüş tencerelerini nasıl kaynatacaklarının derdine, çocuğunun beslenmesine ne koyacağının derdine. Bunlar da düşmüş 23 Nisan kıyafet derdine" dedi.

"PARASI OLANLAR GÖSTERİ YAPIYOR, OLMAYANLAR BOYNUNU BÜKÜP İZLİYOR"

Sözlerine devam eden kadın son olarak şunları söyledi:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

 

"Yok şurayla anlaşma yaptık oradan alacaksınız, yok şu terziyle anlaşma yaptık şurya diktireceksiniz' Parası olmayan ne yapsın? Parası olan aileler alıyorlar çocuklarına kıyafeti çıkıyorlar gösteri yapıyorlar. Parası olmayanlar da böyle boynunu büküp izliyor. Yazık günah değil mi? Verin çocukların eline Türk bayrağı bir tane okul kıyafetleriyle çıksınlar. Gönüllerince eğlensinler. Bunları çocuklara yansıtmayın bari"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bir öğretmen olarak

Kıyafet konusu abartılmış. İmkanı olmayana mutlaka hükümet gerekeni yapmalı

Hayır,,,,, Türkiye cumhuriyeti hatta,,, tüm dünya çocuklarına....

Zengin fakir giyimine karşıydı niçin kaldırdınız okul önlüklerini,,, 20 000 TL lik giyimle gelen cocuğun sınıfındaki, sırtına kazak ayağına lastik bulamıyan çocukların, , yılda bir defalık 23 nisana taktınız,,,, hedefiniz. 23 nisan falan değil,,, attatürk ve kurduğu Türkiye cumhuriyetine olan kininiz,,,
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23