• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Askerlik celp dönemleri ve yerleri nasıl sorgulanır?

Askerlik celp dönemleri ve yerleri nasıl sorgulanır? sorusu asker adayları tarafından merak ediliyor. Askerlik yerleri için bekleyiş son buldu. Milli Savunma Bakanlığı silah altına alınacak erler ile bu yıl bedelli askerlik yapacak yükümlülerin sınıflandırma sonuçlarını açıkladı. Askerlik şubeleri aracılığıyla başvuru işlemini gerçekleştiren adayların askerlik yerleri belli oldu. Şimdi askere gidecekler askerlik yeri ve dönemlerini merak ediyorlar. İşte detaylar...

Yeniakit Publisher
2020-06-02 18:59:00 -
Askerlik celp dönemleri ve yerleri nasıl sorgulanır?

Askerlik celp dönemleri ve yerleri nasıl sorgulanır?

Askerlik yerleri ve celp tarihlerinin açıklanmasını bekleyen binlerce genç, e Devlet ve Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) resmi sayfasını ziyaret ediyordu. Milli Savunma Bakanlığının resmi sayfasında yer alan sözleşmeli er temini duyurusuyla birlikte beklentiler arttı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB), askerlik yerlerini akşam saatlerinde paylaştı. Er adayları MSB resmi web sayfasının yanı sıra resmi sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirildi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi sosyal medya hesabı Twitter'dan askerlik yerlerinin açıklandığı duyuruldu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Nisan, Mayıs, Haziran 2020 celp dönemleri için er, yedek subay ve astsubay askerlik ile bedelli askerlik sınıflandırma sonuçlarına e-Devlet Kapısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni celp dönemine ilişkin koronavirüs önlemleri duyuruldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB), haziran celp döneminde silah altına alınacak gençlerin birliklerine ulaşıncaya kadar mümkün olduğunca az kişiyle temasını sağlamak için garnizon komutanlıklarınca havaalanı, gar ve otogarlarda irtibat noktaları açılacağı bildirildi.

Bakanlık, haziran celp dönemine yönelik hazırlanan açıklamanın görüntülerini basın-yayın kuruluşlarıyla paylaştı.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde görevli Binbaşı Pınar Kara'nın yaptığı açıklamanın yer aldığı görüntülerde, yeni tip koronavirüs (Kovid 19) ile mücadele haziran celp döneminde alınacak önlemlere ilişkin bilgi verildi.

Bakanlığın Kovid-19 salgınıyla mücadelesinin başarıyla devam ettiğini ifade eden Kara, "Bize emanet edilen Mehmetçiklerin askerlik hizmetini güvenli olarak yerine getirmeleri ve virüsün yayılmasını önlemek maksadıyla her türlü tedbir alınmış ve alınmaya devam etmektedir." diye konuştu.

"MÜMKÜN OLDUĞUNCA AZ KİŞİ İLE TEMAS EDİN"

Kara, haziran celp döneminde silah altına alınacak yükümlü personele yönelik alınan tedbirlere ilişkin şunları kaydetti:

"Katılış yapacakları birliklere ulaşıncaya kadar mümkün olduğunca az kişi ile temas ederek birliklerine güvenli şekilde katılış yapmaları maksadıyla, garnizon komutanlıklarınca havaalanı, gar ve otogarlarda birer irtibat noktası açılacaktır. Bu irtibat noktalarına müracaat edenler, tahsis edilen araçlar ile doğrudan birliklerine ulaştırılacaktır. Bu nedenle, haziran celp döneminde silah altına alınacak yükümlü personelin katılış yapacakları birliklerin bulunduğu yerleşim merkezlerine ulaşmalarını müteakip, derhal garnizon komutanlıklarınca havaalanı, gar ve otogarlarda açılacak irtibat noktalarına müracaat etmeleri beklenmektedir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı