• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Artvin’de baraj mı patladı? Barajın patladığı doğru mu? Artvin'deki sele baraj mı neden oldu?

Rize’de devam eden sağanakla birlikte yeniden sele teslim oldu. Artvin'de de etkili olan sağanak yağış sonrası sel meydana geldi. Artvin’de sel sebebiyle çok sayıda köye ulaşım sağlanamıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize ve Artvin'deki sel felaketine ilişkin konuştu. Bakan Soylu, barajın patladığına ilişkin iddialara da cevap verdi. Peki Artvin’de baraj mı patladı? Barajın patladığı doğru mu?

Yeniakit Publisher
2021-07-22 15:08:00 - 2021-07-22 15:15:37
Artvin’de baraj mı patladı? Barajın patladığı doğru mu? Artvin'deki sele baraj mı neden oldu?

Son dakika Rize, Artvin haberleri: Rize'de devam eden sağanak nedeniyle Ardeşen'e bağlı Tunca beldesindeki derelerin su seviyesi yükseldi, Fındıklı'dan geçen Arılı Deresi'nin taşması sonucu tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu. Ardeşen'e bağlı Tunca beldesindeki derelerin su seviyesi yağış nedeniyle yükseldi, Fındıklı'dan geçen Arılı Deresi ise taştı. Bu nedenle tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu.

Artvin’de baraj mı patladı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Rize ve Artvin'i vuran sel felaketiyle ilgili , "Can kaybımız yok, baraj patladı iddiası doğru değil.  Bölgede yarın saat 24'e kadar yağış uyarısı devam ediyor" dedi. 

Bakan Soylu şu açıklamalarda bulundu: “Birçok arabayı sel sular altına aldı. Tüm bunlarla ilgili hasar tespitlerimiz gerçekleştirilecektir. El birliğiyle üstesinden geleceğiz. Bizi sevindiren şey can kaybının olmaması. Çok az yaralımız var. Hastanemizin alt katını su basmıştı. Acil bölüm hizmetini yapmaya devam ediyor. Tüm iş makinalarımız çalışmaya devam ediyor. İnşallah bunun üstesinden geleceğiz. Beklenenin çok üstünde, mevsim normallerinin üstünde bu yağışlar. Böyle bir bilgi ok. Yanlış bilgi. Herhangi bir baraj da yok baraj patlaması da yok. Vatandaşımızın ‘baraj patlayıp geldiği’ yönündeki bilginin doğru olmadığını söylemek istiyorum. Bu bilginin yanlış olduğunu ifade etmeye çalıştık.

Yarın gece saat 24.00’e kadar, tabi bu Meteoroloji’nin ilk uyarısı, tüm yöneticilerimiz aracılığıyla paylaştık, yağış uyarısı devam ediyor. Kuvvetli yağış uyarısı devam ediyor. Tüm tedbirlerimizi buna göre alıyoruz. 24.00’e kadar yağış bekliyoruz. İnşallah olmaz ki bu hasarları gidermemiz için fırsat tanır. Rize’deki birçok ekibimizi çektik. Rize’de arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Oranın da bir bölümünü tutmak suretiyle tüm makineleri buraya çektik.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23