• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Arap ülkesinde skandal tepki! Başkan Erdoğan ile görüştü diye hain ilan ettiler

Nahda Hareketi lideri ve Tunus Meclis Başkanı Raşid Gannuşi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası ülkede skandal tartışmalar yaşandı. Tunus'ta Gannuşi'nin güvenoyunun çekilmesi çağrısı yapıldı.

Yeniakit Publisher
2020-01-15 16:18:00 -
 Arap ülkesinde skandal tepki! Başkan Erdoğan ile görüştü diye hain ilan ettiler

Nahda Hareketi lideri ve Tunus Meclis Başkanı Raşid Gannuşi’nin, Erdoğan ile bir araya geldiği Türkiye ziyareti Tunus’ta tartışmalara yol açtı. Özgür Anayasa Partisi Gannuşi’nin ziyaretini “vatana ihanet” olarak niteledi.

Özgür Anayasa Partisi başkanı Abeer Musa yaptığı basın toplantısında Gannuşi’nin Erdoğan ile kapalı bir toplantı yaptığını ve bunun kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Skandal tepki

Gannuşi’nin, Tunus Ulusal Güvenlik Meclisi toplantısının hemen ardından Erdoğan ile bir araya geldiğini belirten Abeer Musa şöyle devam etti:

“Gannuşi, Tunus’un izleyeceği yolu ve askeri planlarının konuşulduğu Ulusal Güvenlik Meclisi toplantısının ardından Erdoğan ile kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Tunus ulusal güvenliği tehlike altındadır.”

Planlı olduğunu açıkladılar

Özgür Anayasa Partisi lideri Tunus anayasının ve kanunlarının bu tür ziyarete izin vermediğini belirterek Gannuşi’den güvenoyunun çekilmesi çağrısı yaptı.

Öte yandan Nahda Hareketi sözcüsü bu ziyaretin önceden belirlenmiş bir ziyaret olduğunu ve Gannuşi’nin Nahda Hareketi lideri sıfatıyla Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirtti. (Marbutahaber)

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

şenay doğan

Türkiye allahın dinini bozdu... 
 • Yanıtla

Ümmet

Sizi sevmiyor .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı