• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ankara’nın hamlesi iyice çıldırttı! “Türkiye’yi felç edin”

Türkiye’nin tüm tehditlere rağmen Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetlerine devam etmesini hazmedemeyen Yunanistan, AB’ye adeta yalvardı. Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, AB’den Türkiye’yi “felç edecek” ekonomik yaptırımlar hazırlamalarını istedi.

Yeniakit Publisher
2020-07-15 15:22:00 -
Ankara’nın hamlesi iyice çıldırttı! “Türkiye’yi felç edin”

Yunanistan, Avrupa Birliği (AB) üyesi ortaklarından, Türkiye tarafından Yunan adaları açıklarında yapılacak doğal gaz ve petrol arama faaliyetleri nedeniyle Türkiye'yi “felç edecek” ekonomik yaptırımlar hazırlamalarını istedi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Salı günü yaptığı açıklamada, Ankara'nın Girit, Rodos ve Kerpe açıklarındaki olası faaliyetlerine, Birliğin önceden hazırlanmış, sert bir yaptırım paketiyle yanıt vermesi gerektiğini savundu. Dendias, söz konusu önerisini Avrupalı ortaklarına da ilettiğini ifade etti.

DW'nin haberine göre, katıldığı televizyon yayınında adeta AB ülkelerine yalvaran Dendias, “Avrupa Birliği Türkiye'nin en büyük ticaret ortağı. Eğer isterse, Türk ekonomisi için devasa bir sorun yaratabilir. Ben bunu istemem ama açık olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Şimdiye dek Türkiye hakkında sayısız hakaretamiz ifadeler kullanan ve yaptırımın yanında askeri tehditler dahi savuran Yunanistan’ın, AB ülkelerine yalvarırcasına yaptırım istemesi gülünç bir durum olarak yorumlandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yasemin

3 kuruşluk Yunan a palyaço ekrem güçlü Devletimiz büyüklüğünü farklı gösterirse. havlatır,.
 • Yanıtla

Fikri

Oraya buraya yalvarma. Gücün yetiyorsa gel kendin felç et, edebiliyorsan. Bunun sonunda tekrar Atina semalarında TÜRK BAYRAĞININ dalgalanma ihtimalini de göz ardı etme hellas torunu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı