Ankara'da kazan kaynıyor... Koltuklar paylaşılamadı

CHP, İYİ Parti ve HDP ittifakında çatlaklar gelmeye devam ediyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinde büyük anlaşmazlık yaşandığı gün yüzüne çıktı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 06:24
Ankara'da kazan kaynıyor... Koltuklar paylaşılamadı

CHP, İYİ Parti ve HDP arasında sıkışan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yaptığı atamalar yapboz oyununa döndü. Ankara Büyükşehir Belediyesinde bürokrasiye yapılan görevlendirmeler, üç ortak arasındaki koltuk kapma yarışı nedeniyle uzun soluklu olmuyor. Bu durum belediyede atama trafiğine de yansıyor.

Çevreden sosyal medyaya

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve geldikten sonra kendisi tarafından atadığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Şenol Şentürk’ü kısa bir süre sonra tekrar görevden aldığı öğrenildi. Şentürk’ün yerine Serkan Codal’ı getiren Yavaş, Şentürk’ü Sosyal Medya Daire Başkanı olarak asaleten atadı. Codal’ın da görevinde geçici olduğu büyükşehir koridorlarında konuşuluyor.

Deneyimsiz isimler itfaiyeye

Yavaş’ın atama yaptığı ve sonrasında atama kavgasının yaşandığı bir diğer birimin ise itfaiye olduğu belirtildi. İtfaiye Daire Başkanlığı’na İyi Partili Aydın Kahraman’ı getiren Yavaş, CHP’nin baskısı sonrası Kahraman’ı almak zorunda kaldı. Yavaş, Kahraman’ın yerine bu sefer vekaleten Salih Kurumlu’yu getirdi. Atanan amirlerin afetlere müdahale konusunda deneyimi de sorgulanıyor.

İhaleler istifaya mı zorladı

Yine Yavaş’ın onayı ile ANFA genel müdür yardımcılığına getirilen Fatih Arıcıoğlu’nun da geçtiğimiz günlerde istifa ettiği belirtildi. Arıcıoğlu’nun istifasının arkasında son günlerde yapılan park-bahçe ihalelerinin olduğu söyleniyor.

Sürgünler için 23 Haziran bekleniyor

Belediyede konuşulan bir konu da personelde asıl büyük yer değişiminin pazar günü yapılacak İstanbul seçimlerinden sonra olacağı şeklinde. 23 Haziran'dan önce büyük bir değişikliğin yapılması halinde İstanbul'daki sonuca etki edeceği için seçimin tamamlanmasının beklendiği konuşuluyor.

Yeni Şafak

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 06:17

YORUM YAZ

 • leventkleventk1 ay önce
  ankara halkı seçti yavaşı o da yetkisini kulanarak istediği tasarrufta bulunma hakkına sahiptir, düşünmesi gereken iktidardır,bunca yıl kazandığı ankara da bu kadar farkla seçim kaybetmesinin nedenlerini araştırmalı,seçmeni , bilhassa çalışanı nedenküstürdüğünü araştırmalıgerekenleri yapmalıdır,hiç sanmıyorum ama.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Ankara..seçmeni..dizleri..dövecek..yakında..DKP-C..PKK..militanları..Ankarasokaklarınıesir..alacak..HEMDE..BELEDİYİNİN..BALLI..MAAŞLARINI..ALARAK..Yuh..olsun..görmeyen..gözlere..işitmek..istemeyen..kulaklara..
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  HDP YE ANKARA DAN PAY VERİLECEKMİŞ.İSTANBUL U AMAN BIRAKMAYALIM CHP HDPKK YA
 • KehribarKehribar1 ay önce
  Amanın İstanbul! işte o zaman zokayı yedik. Erken seçime götürüp hükumeti devirecekler ve hainlere kapı açılacak. Ankara'da bu tosbalıklar yapılıyorsa... Melih Gökçek'i mumla arayacaklar.
 • MesutMesut1 ay önce
  Ankara müstahak, HDP'lilerin verdiği destek başına patladı.
 • OkurOkur1 ay önce
  Ankara beter olsun !!! Başına her türlü bela gelsin lanetliyorum seçimlerinden dolayı Kirliyi seçen kirlenir
 • selim ustaselim usta1 ay önce
  hadi hep beraber karanlik günlere, yiyin birbirinizi
 • fitneyi çıkarana lanetolsun lanetolsun lanetolsun hadisişeriffitneyi çıkarana lanetolsun lanetolsun lanetolsun hadisişerif1 ay önce
  bunlara sebepolan ları dünyada firavun gibi ibretlikyapalahım hakım kadar amin sonra böyle fitne çıkaracaklar bakar bakar ibrealır fitneye yeltenmez lerinşallah
 • polis geldi.polis geldi.1 ay önce
  acımam daha beter olun yiyin birbirinizi sonra Türk polisi gelir yakalar.
 • ihsanihsan1 ay önce
  ankara sokaklarınızda pkk bombalarının patlaması yakındır siz istediniz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019