Amasya’da Galatasaray bayramı

Galatasaray’ın Başakşehir’i yenmesinin ardından Amasya Yavuz Selim Meydanı’nda Galatasaraylılar, şampiyonluğu doyasıya kutladı.

19 Mayıs 2019 Pazar 23:04
Amasya’da Galatasaray bayramı

Galatasaray’ın Başakşehir’i yenmesinin ardından Amasya Yavuz Selim Meydanı’nda Galatasaraylılar, şampiyonluğu doyasıya kutladı.


Yavuz Selim Meydanı’nda bir araya gelen Galatasaray taraftarları davul zurna eşliğinde marşlar söyleyerek, tezahüratlar yaparak şampiyonluklarını kutladı. Şampiyonluk kutlamalarına bazı vatandaşlar da araçları ile konvoy oluşturarak katıldı. Minik Galatasaray taraftarı Çınar Berk Öztürk, “Mutluyum, şampiyon Galatasaray” derken, Oğuzhan Turna: “Çok mutluyum, hak ettik kazandık. Buralara kadar geldik. Güzelce kutluyoruz, eğleniyoruz” dedi.


Taraftarlardan Onur Çöm de, “32 yaşındayım yaklaşık 15 şampiyonluk gördüm. Mayıs ayında Galatasaray’la yazı tura bile atılmaz, bunu herkes bilecek. Bu böyle bilinsin. 4 yaşında kızım var, üçüncü şampiyonluğu. Bir çoğundan fazla şampiyonluk gördü” dedi. Ahmet Gürgen, “Allaha şükür iyi ki Galatasaraylıyım. Babamdan da Allah razı olsun bana bu Galatasarlılığı aşıladığı için. Mayıslar bizimdir, önce onu bir söyleyeyim. Galatasaray’la Mayıs ayında yazı tura bile atılmaz. Bu şampiyonluk ayrıca TFF ve 17 takımada gitsin. Bütün Galatasaraylı ağabeylerimi, kardeşlerimi kutluyorum. Bileğimizin hakkıyla söke söke aldık bu şampiyonluğu, en büyük Cimbom” diye konuştu.


Amasya Yavuz Selim Meydanındaki kutlamalar gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 23:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019