• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alçaklıkta sınır tanımıyorlar! ABD televizyonundan Türkiye hakkında kirli algı operasyonu

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG'ye ağır darbe vurması teröristlerin hamisi ve finansörü olan Batılı devletleri zıplattı. Harekatla birlikte Suriye'de emperyalist devletlerin oyunları bozulurken Batı medyası Türkiye'yi karalamaya yönelik algı operasyonlarına hız verdi. Amerikalı VOA (Amerika’nın Sesi) dünyada gerçekleştirilen protestoları skandal ifadelerle haberleştirdi. Dünyadaki protestoları "Dünyanın ve Türkiye’nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor" ifadeleriyle duyuran Amerika’nın Sesi, Türkiye’de de protestolar varmış gibi göstererek algı operasyonuna soyundu.

Yeniakit Publisher
2019-11-19 21:04:00 -
Alçaklıkta sınır tanımıyorlar! ABD televizyonundan Türkiye hakkında kirli algı operasyonu

Türkiye Suriye'nin kuzeyinde kurulmak istene terör devletine Barış Pınarı Harekatı ile 'dur' dedi. Türkiye'nin harekatın öncesinde ve sonrasında gösterdiği kararlı duruş sahada ve masada kazanılan zaferler ile sonuçlandı. Türkiye'nin hamleleriyle Amerika ve Batı'nın Suriye oyunu bozuldu. Batı medyası bu operasyonun ardından algı oyunlarını ve manipülasyonlarını daha da artırararak Türkiye'yi hedef aldı.

Protestoları Türkiye ile ilişkilendirme çabası

Amerikalı VOA (Amerika'nın Sesi) dünyada gerçekleştirilen protestoları skandal ifadelerle haberleştirdi. Dünyadaki protestoları "Dünyanın ve Türkiye'nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor." İfadeleriyle duyurarak manipülasyona başladı.

Irak'ta gerçekletirilen protestoları "Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada da gösteriler ve eylemler devam ediyor. Irak'ta ülkedeki yolsuzlukları, işsizliği ve elektrik, su gibi temel hizmetlerdeki eksikliği protesto eden halk sokağa indi." İfadeleriyle aktaran kara propaganda organı Amerikalı VOA, Gürcistan'daki olayları ise "Türkiye'nin hemen yanıbaşındaki Gürcistan'da da halk sokağa çıktı. Gürcistan'da hükümeti protesto eden ve erken seçim talep eden yaklaşık 20 bin kişi Pazar günü gösterilerde bulundu." Sözleriyle duyurarak algı operasyonuna imza attı.

Fransa'daki olaylar görmezden gelindi

Amerikalı VOA haber metninde kullandığı, "Dünyanın ve Türkiye'nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor. Halen Hong Kong, Lübnan, Irak, İran, Hindistan ve Gürcistan'da halk sokaklarda çeşitli nedenlerle protesto gösterileri düzenliyor ve güvenlik güçleriyle çatışıyor." ifadeleriyle dünyada gerçekleştirilen protestoları Türkiye'de de varmış gibi gösterme girişiminde bulunurken Fransa'da Sarı Yeleklilerin sokakları yangın yerine çevirmesini ise görmezden geldi.

VOA'dan geri vites

Amerikan yayın organı sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine haberini revize ederek 'Türkiye' ifadelerini çıkardı.

Türkiye karşıtı ortak yayın

Almanya, İngiltere, Fransa ve ABD'nin devlet kanalları da büyük bir ortaklık kurarak 29 Nisan'da 'Türkçe' dijital yayına başladı. İngiliz BBC, Amerikalı VOA ve Fransız France24, Alman DW'nin öncülüğünde Youtube'den ortak Türkçe yayın yapmaya başladı. Her 4 kuruluşun devlete ait olması medya operasyonunun boyutlarını açıklıyor. 4 kanalın dünyanın başka bir yerinde benzer bir ortaklığı bulunmuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

ABD/NATO-ISRAIL ve finolari kiyamete kadar batili galip gelsin diye, biz de HAK GALIP GELSIN BATIL VE ZALIMLERIN HUKUKU USTUN GELMESIN DIYE KIYAMETE KADAR SAVASACAGIZ, UYANIK VE BIRLIK OLACAGIZ...HER SEYIMIZLE... KUFUR TEK MILLETTIR, LA GALIBE ILLALLAH!
 • Yanıtla

Dikkat

Ülkemizi karıştırmak istiyorlar.serefsfizler.abd lânet olsun senin gibi devlete
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23