Alan'ı darbeden 4 saldırgan cezaevinde

Duayen hukukçular, öldüresiye darp edilen Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan’a saldırı soruşturmasına ilişkin Akit okuyucularına özel açıklamalarda bulundu.

19 Haziran 2019 Çarşamba 12:37
Alan'ı darbeden 4 saldırgan cezaevinde

 Haber Merkezi 

FETÖ’cü ve Ergenekoncu cuntacılara yönelik söylediği sözler bağlamından kopartılarak servis edilen ve hedef tahtası haline getirilmesinin akabinde öldüresiye darp edilen Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan’a saldırı soruşturmasında 4 şüpheli tutuklandı. Cumaya gitmek için çıktığı evinden 6 yaşındaki evladının gözü önünde eli bıçaklı ve sopalı beş kişinin hunharca saldırısına uğrayan Alan’ın dosyasında 4 şüphelinin de tutuklanması, hain saldırının basit bir adli vaka olmadığını da gözler önüne serdi. Konu ile ilgili Akit’e konuşan duayen hukukçular, süreç hakkında Akit okuyucularına özel açıklamalarda bulundu.

Akit Medya Grubu Avukatı Ali Paccı, “Murat Alan’a yönelik saldırı sıradan bir hadise değildir. Düşünce özgürlüğünü hedef alan bu saldırıya karşı, sesini yükseltmeyenler, ‘ötekine’ yapılan şiddeti meşrulaştırdıklarını akıllarından çıkartmasınlar. Her konuda olduğu gibi burada da bir ikiyüzlülük örneği sergilenmektedir. Türk polisi ve yargısı siyasi ayağı da olan bu saldırının arka planını ortaya çıkararak topluma büyük bir hizmet etme fırsatını kaçırmamalıdır” dedi.

Hukuki Araştırmaları Derneği (HUDER) Genel Başkan Yardımcısı Avukat Harun Akdere ise, “Murat Alan’a yapılan saldırı örgütlü ve planlı bir saldır olduğu görülüyor. Murat Alan, FETÖ’cü ve Ergenekoncuların hedefindeydi. Zaten kendisini hedef gösterenler de bu mihraklı bağlantılı odaklardı” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 12:37

YORUM YAZ

  • PurtaksirPurtaksir29 gün önce
    Ortağınız ın adamları dövmüş ama danışıklı olmuş sanırım hiç kafa göz dağılmaması şike olduğu gösteriyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019