• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akşener İmamoğlu'nu bakın neden övmüş! CHP'li isim açıkladı

Gazeteci Mahmut Övür, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu övmesinin nedenlerini bir CHP'liden aldığı cevapladı açıkladı.

Yeniakit Publisher
2022-06-24 12:09:00 -
Akşener İmamoğlu'nu bakın neden övmüş! CHP'li isim açıkladı

Gazeteci Mahmut Övür bugünkü yazısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik övgülerine yer verdi. Övür, CHP'li bir ismin Akşener'in İmamoğlu'nu övmesinin nedeni olarak "Partisini ayakta tutmak ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olanaklarından yararlandırmak" olarak açıkladığını belirtti.

İşte Övür'ün o yazısı;

Ankara'da özellikle CHP kulislerinde klasik bir seçim öncesi havası yaşanıyor. Genel başkan yardımcısından çaycısına herkes, sanki yarın seçim olacakmış gibi bir ruh hâli içinde. İşin garip tarafı milletvekili, il başkanlığı hesapları yapanlar bile var.

Doğrusu bu çok şaşırtıcı değil; çünkü genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu da şimdiden cumhurbaşkanı olmuş havasında. Kazanır mı kazanmaz mı bilemem ama CHP içindeki adaylık yarışını kazandığı çok açık. CHP'liler bundan çok eminler ve bu ruh hâliyle 3 Temmuz'daki 6'lı masa toplantısına gidileceği söyleniyor.

Orada olacaklar konusunda da kaygılı değiller. Onlara göre başta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener olmak üzere diğer liderler de Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakıyor.
Bunun nedenini de bir CHP'li şöyle açıklıyor: "Hiçbiri kendilerinin siyasi hayatını da bitirecek yeni bir aday istemez."

Bu cevap ister istemez İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ve onun iddialı çıkışını, Akşener'in ona yönelik övgü dolu sözlerini akla getiriyor.

AKŞENER, İMAMOĞLU'NU KULLANDI MI?

CHP Genel Merkezi'ndeki havaya göre artık İBB Başkanı İmamoğlu'nun adaylık meselesi bitmiş görünüyor. İmamoğlu'na yönelik Akşener'in övgülerinin ve söylediği "Ancak Ekrem İmamoğlu burada kendi taca ya da auta atmıyor" sözlerini hatırlattığımda bir CHP'liden şu cevabı alıyorum:

"Önce şunu söyleyeyim; Akşener kendi partisini kalıcı kılmak için, uzak bir ihtimal olan, 'Ben başbakan olacağım' demeyi bile göze aldı. İmamoğlu'na övgü düzmesinin nedeni de yine partisini ayakta tutmak ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olanaklarından yararlandırmaktı. Akılcı bir siyasetti bu..."
Sonra da sözü İmamoğlu'na getirerek şöyle diyor:

"Şunu çok açık söyleyebilirim; İmamoğlu'nun adaylık işi bitti artık. O atılmak istemese de Ankara onu taca attı. Bundan sonra büyük ihtimalle genel başkanlık için Oğuz Kaan Salıcı ile uğraşacak ama o işe de daha çok zaman var ve köprülerin altından çok sular akar."

Bu arada şaşırtıcı gelebilir ama CHP Genel Merkezi'nin gündeminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş diye bir isim yok. Adaylığı hiç konuşulmuyor. Ankara'da Yavaş ismini gündemde tutmak isteyen bir grup olsa da onların CHP Genel Merkezi'nde ve örgütlerinde bir karşılıkları yok.

CHP'deki bu netleşmenin bir işareti de son günlerde küçük de olsa HDP'yle yaşanan gerilime, alttan alarak cevap vermesi gösteriliyor. Kılıçdaroğlu, HDP'yi 6'lı masaya katmadan yanında tutmak istiyor. HDP de bu fırsatı kaçırmıyor, en zayıf noktasında yakaladığı CHP'yi Ahmet Türk üzerinden sıkıştırıyor, bir anlamda açık pazarlık yapıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

recep

Dilek İmamoğlu'nun 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin bastırılmasına adeta üzülerek "Ülkemin beyin ölümü gerçekleşmiştir. Sokaklara dökülen bu halka akıl fikir diliyorum o kadar” demiş, sayın meralde tayyip hocaefendiye(derken fetoyu kasdediyor) /cemaate haksızlık yapıyor, kimse yokmu derneğini kapatıyor, 15 temmuzda başbakan olacağım diyordu. Anlayacağınız bunların akıl hocası, idolu f.gülendir. Bunlar birbirini kullanmaz, kullanamazlar. Bunlar ancak birbirlerini tamamlarlar. Ekrem meralin oyuyla seçilmedi mi? Meralin eseridir. Hdp bile eko'yu istiyor. hdp/pkk'yı abd beslemiyor mu? Bunlar hep coe biden'nin dostlarıdır.

osmanli

Butun bu soylenenler cok teorik. elde avucta sadece o bunu soyledi su bunu soyledi, ben boyle dusunuyorum. Gercek olabilirde olmayabilirde. Halk hem CHPyi hem IP i cok iyi biliyor ve goruyor. Eger onlarin adaylari kazanirsa bu ulke biter. bu kesindir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23