Akşener AK Parti'yle yakınlaşma iddialarına yanıt verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "AK Parti'yle yakınlaşma var mı" sorusuna "Şu netlikte söyleyebilirim ki, AK Parti ile herhangi bir mesaj alışverişimiz yoktur" yanıtını verdi.

22 Eylül 2019 Pazar 16:56
Akşener AK Parti'yle yakınlaşma iddialarına yanıt verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 30 Ağustos resepsiyonuna katılmasının ardından AK Parti'yle yakınlaşacağı söylentilerine yanıt verdi. Önceki yıllarda da 30 Ağustos törenlerine katıldığını belirten Akşener, "Biz 30 Ağustos'a geçen sene de gitmiştik. Yani orada bir şey olmamıştı. Bu defa gittiğimizde ne değişti? Şu netlikte söyleyebilirim ki, AK Parti ile herhangi bir mesaj alışverişimiz yoktur" dedi.

Gaziler Haftası nedeniyle partisinin düzenlediği geziye katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, programın sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 30 Ağustos resepsiyonuna katılmasının ardından İYİ Parti ile AK Parti arasında yakınlaşmaların başladığı söylentilerine yanıt veren Akşener, "Biz 30 Ağustos'a geçen sene de gitmiştik. Yani orada bir şey olmamıştı. Bu defa gittiğimizde ne değişti? İstanbul, Ankara, Antalya, Adana gibi büyükşehirler el değiştirdi. Dolayısıyla bu seferki gidişimiz dikkat çekti" dedi.

"AK Parti ile herhangi bir alışverişimiz yok"

Yeniçağ gazetesinden Sümeyra Kırca'nın haberine göre Akşener, "Şu netlikte söyleyebilirim ki, AK Parti ile herhangi bir mesaj alışverişimiz yoktur. Ne şahsıma ne arkadaşlarımıza ne de bizden oraya herhangi mesaj trafiği söz konusu değildir. Bir resmin üzerinden bir kesim insan temennisini ifade ediyor bir kesim insanda speküle ediyor" diyerek yakınlaşma iddialarına son noktayı koydu.

"CHP ile işbirliği devam ediyor"

31 Mart yerel seçimlerine giderken CHP ile bir işbirliği yaptıklarına dikkat çeken Meral Akşener, yerel seçimlerden sonra işbirliğinin devam ettiğini vurguladı. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni devam ettirmesi durumunda ittifakların devam edeceğini belirten Meral Akşener, "Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sisteminden vazgeçer de parlamenter sisteme yönelik bir adım atılırsa o zaman bambaşka bir Türkiye ile karşılaşacağız. O günün şartları neyi getirir bilmiyoruz ben onu söylüyorum ama bugün yapılan işbirliğinin sürdüğünü söyleyebilirim" diye konuştu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Eylül 2019 Pazar 16:56

YORUM YAZ

 • BozokBozok29 gün önce
  Agiralioglu nun tiyatro oynadigini ele vermis ulkuculer chp ve hdp ile bir olamazmisssssss.
 • HarunHarun1 ay önce
  Eski sistemde Tayyib beyi yenecek siyaset pehlivanı Yok,bu sistemde size de söz düştü (astarini buldunuz yüzünü istersiniz)Oturun oturduğunuz yerde
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Hala chpkk kafası devam yani. Hiç şaşırmadık nedense...
 • OvalıOvalı1 ay önce
  Sayın fetocu Şener; Havadan bulut sen parlamento sistemi unut.O sistemle her gün seçim her gün hükümet değişiyordu şimdi millet söz sahibidir. O seçiyor o millet vekilleri seçiyor . Ne güzel istikrar var. Huzur var. Millet memnun size ne oluyor? Anlamada güçlük çekiyoruz . parlamenter sistem olursa CHP'nin işine gelir. kaos olur ondan sonra darbelere zemin hazırlar ABD nin istediği adamlar gelir.size emir eder oh ne güzel sizin için vatan millet önemli değil...
 • KartalKartal1 ay önce
  Meral hanim chp hele de hdp sizin doğanıza acayip aykırı partiler. Bırakın egoyu gelin cumhura...Erdoğana bugün destek olmazsan yarın bestepede oturdugunfa sanakim sahip olacak? İyi düşün! Çanakkaledeki 250 bin şehidi pkk ya 40 bin şehidi niye verdik?iyi düşün

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019