Seçim 2019 Sayfası

AK Parti'nin yaptığı itiraz reddedildi

AK Parti'nin İstanbul İl Seçim Kurulu'na tutanaklarla ilgili yaptığı itiraz reddedildi.

17 Nisan 2019 Çarşamba 16:17
AK Parti'nin yaptığı itiraz reddedildi

AK Parti, Maltepe'de ilçe birleştirme tutanaklarının usulüne uygun düzenlenmediği gerekçesiyle YSK'ya iptal başvurusunda bulundu. AK Parti'nin tutanaklarla ilgili yaptığı itiraz reddedildi.

AK Parti başvuru yaptı

AK Parti İl Başkanlığı, Maltepe İlçe Seçim Kurulu'nun birleştirme işlemlerinin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle İl Seçim Kurulu'na başvurdu.

Reddedildi

AK Parti'nin tutanaklarla ilgili yaptığı itiraz reddedildi.

Ayrıntılar geliyor...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba 16:17

YORUM YAZ

 • İs-hakİs-hak4 gün önce
  Neden red etmesin adamlar hırsızların tarafında ise bukadar açık seçik hırsızlığa taraf oluyorsa aynı kulvarda koşuyorsunuz ey il seçim kurulu derim sözümünde arkasındayım.
 • vagifvagif4 gün önce
  Sandik kurllarinisecimleri idareedensiz...Adamlarioradaburayakocuren siz CAVABVEREN CHP MIOLMALIDI....BUNLARINKAFALARIGERIYEMI ISLEYIR..
 • DostDost5 gün önce
  Akp ne yapacagini sasirdi artik millet uyan dis birc 250 milyar dolardan 780 milyar dolar Bu paralar nereye gitt gördügünüz sogana patetese milleti hasret birakti bu mallari getiren firmalar milyonlar götürdü. Bu dünya türkiye gülüyor
 • GürhanGürhan5 gün önce
  A partisi gider, B partisi gelir, ama sorunlar hep aynı. Ülkede kapitalizm hakim, ama dinden ve helal kazançtan bahsediliyor. Anlamak mümkün değil. Hırsızlık düzeni almış başını gidiyor. Parti taraftarlarının halkı düşündükleri için mi çalıştıklarını zannediyorsunuz? Tabii ki menfaat için, tabii ki rant için, tabii ki ihale kapmak için, tabii ki yakın akrabaları için vs. Heyecanlı bir şekilde bir adayı destekleyen birini araştırın, desteklediği aday mutlaka akrabası çıkacaktır. Hatta, öyle ki o akrabası partisini değiştirsin, o da sanki ideolojisini değiştirmiş gibi davranacaktır. İşte, bizim insanımız bu ve işte, içinde bulunduğunuz düzen bu! Torpili olmayan kamuda herşeye geriden başlar ya da başlayamaz. İyi çalışanlar sevilmez. 6284 sayılı yasa ile kadınların gerçeğe dayalı olmayan şikayetleri doğru kabul edilir. Zengin dostlarımız için bedelli yasası hemen hazırlanır. Yasaları çiğneyenlere af çıkar; imar affı, adli af, üniversite affı, vergi afları vs. Dürüst vatandaş aptal yerine konur. Hırsızlık yapan korunur. Mülteciler her yere doluşur. İşsizlik alır başını gider. Vergi almaya gelince, yetkililer hemen ensenizdedir, ama işsiz kaldığınızda yetkili metkili yoktur. O zaman ne diyoruz ; “hooop beyler, bu adaletsiz düzen için artık yeter!”.
 • turkturk5 gün önce
  BEYLER UCUN BESIN HESABINI YAPANLAR.CHP NIN KIM OLDUGUU BILENLER. BU ISLER INAT ISI OLMAZ.SOYLE BAKIYORUM INSANLAR NERESI ILE DUSUNUYOR VE KOMNUSUYOR TURKIYENIN DUN GELDIGI YERI UNUTMAYINANANIZ BABANIZ KUYRUKLARDA OLMEDI GEBERDI. HASTANELERDE AYAK KOKULARIYLA YATTILARIKI KURUS MAAS ALDILAR ONUDA HORTUMLATTILAR. AKILLI OLUN OLE KIZMAYLA ZIRLAMAYLA BU ISLER OLMAZ. CHP PARTI SITATUSUNDE DEGILDIR TERORUN BIR KOLUDUR ABDNIN BIR MISYONUDUR.AYRICA MILYONLARCA SAHTE OY VAR HEPSI CHP DE. YSK FETONU UCKURUNU KOKLAYAN BIR BIRIM/ AKILLI OLUNGERCI GORECEGIZ ISTANBULU NASIL YONETECEKLER HADI ZENGINEDIN BU TERORISTLERI INEKLAR
 • MetinMetin5 gün önce
  Hayırlı olmuş
 • TÜRK MİLLETİTÜRK MİLLETİ5 gün önce
  Yaptığınız hatalar yüzünden,en büyük şehirleri kaybettiniz.Kendinizi sorgulamanız gerekir,neden böyle oldu diye.Herşeyi vatandaşın üstüne sardınız.Piyasadaki aşırı fiat artışlarını önleyemediniz.Chp'nin eline dolayısıyla büyük kozlar verdiniz.Teşkilatlarınız malesef çalışmadı,sankiölü toprağı serpilmiş gibiydi.Müşahitler adeta bana ne der gibiydi.Üst kadrolara getirilenler,adeta zevki sefa içindeydi.Aşırı lüks harcamalara yönelindi.Daha bir sürü vatandaşı ilgilendiren şeyler.Elektrik,benzin,doğalgaz fiatları aldı başını gitti,ama vatandaşın geliri aynı kaldı,olacağı buydu,kendinize çeki düzen vermezseniz işiniz bundan sonra çok ama çok zor.Bizden söylemesi.Daha önceleri Türk Milleti olarak sizleri çok uyardık ama dinleyen olmadı.Sonuç ortada.
 • TOZERTOZER5 gün önce
  Kaybedilmiş bir şey yok bence. Reis'e 24 Haziranda verdiğimiz yetki her şeye kadirdir biliyorsunuz. İmamoğlu'nu görevden alıp Binali beyi kayyum olarak görevlendirirse hiç şaşırmam.
 • YILDIRIM SEYREK YILDIRIM SEYREK 5 gün önce
  Eee 1 japon atasözüderki Minareyi çalacak olan kılıfını Ferziye diktirir.
 • FethiFethi5 gün önce
  Adam kazandı beyler. Yok YSK başkanı gözaltına alınmalı, yok fetö operasyonu diye salak salak yorumlar yapıp güldürmeyin kendinize. Demokrasi bu. Bu vatan hepimizin. Kazanmak da var kaybetmek de.
 • hsnhsn5 gün önce
  adamlar kararını vermiş zaten chp ye vereceklerdi mazbatayıysk dan da bir şey beklemeyin adamlar chp denince nerdeyse hazır ol yapıyorlar yoksa,şimdiyecçoktan tüm oyların sayılması kararı verirlerdi amaaaaaa chp yi palazlandıran hükümetin halkın ekonomik sıkıntısını üç beş kızılay çadırı tanzimi ile geçiştirme pespayeliği idi yazık oldu istanbul a yazık
 • hasanhasan5 gün önce
  Sandıklara sahip çıkma olayı önemlidir ama asıl kaybetme sebebi bu değildir.Asıl önemli olan istanbul ve ankarayı kaybetmenin,halkın desteğini kaybetmenin sebebini öğrenip yanlışları düzeltmektir.Oylar adaylara değil partilere verildi,yani liderlere.Bu sebepten sayın Erdoğana büyük iş düşüyor.Başkanlık seçimlerine kadar olan zamanda ne yaptıysan odur,akp nin kaderi bu zamana bağlı.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu5 gün önce
  Her şeyde bir hayır vardır fazla üstüne gitmemek gerek gittikçe İmam oğlu bunda pirim kazanır ..burada kazanan başta Fetöcüler tahmin ediyorum YSK başkanı Fetöcü çünkü işinde ciddi değildi ve başta ani kararlar vermesi gerekir burada büyük bir oyun var bu kesin Kılıçdaroğlu hiç bu kadar sakin olamazdı bu durumlardaŞov yapar İmamoğlu baştan seçiminde önde olması kendiside şaşkınlığını gizleyemedi Şov yapmaya başladı ..İKİNCİSİ AK Partinin içinde fırıldak ,hain be mürtet var bir temizlik yapılması gerek..ŞİMDİ SIRTLANLAR ORTAYA ÇILACAKLAR..Vesselam..
 • Ali ÖnderAli Önder5 gün önce
  Hak yerini buldu artık cemaatler ve gereksiz vakıflar İstanbul Büyükşehir Belediye'sinden beslenemeyecek. Halkın parası halka harcanacak. İstanbul'da bakalım kaç bin tane bankamatik memuru varmış göreceğiz. Allah'a inanıyorum deyip de Müslüman olduğunu iddia eden insanlar nasıl bankamatik memuru olabilir ben de onu anlamıyorum. Ve bu ülkedeki bankamatik memurlarına hakkımı sonuna kadar HARAM ediyorum.
 • MuratMurat5 gün önce
  Pek sevinmişe benzemiyorsunuz? Hayırdır!:)
 • YorumcuYorumcu5 gün önce
  Vay vay vay vaaay...il ayrı ysk ayrı...il seçim kurulu ysk karar vermeden nasıl mazbata verir? Bu kadar yolsuzluğa rağmen bu yapılıyor ve ak parti ve mhpliler yüksek sesle bağırmıyorsa çok tuhaflık var. Beyler il seçim kurulu seçimlerin yenileceğini bildiği için tersine operasyon yapti
 • YusufYusuf5 gün önce
  Olan oldu artik sahtekarlar kadar isini layiki ile yerine getirmeyen Ak parti calisanlari'da var en mantikli olani birdahaki secimlerde insallah sandik baslarina koyduklari insanlari ve denetimcileri daha dikkatli takip ederler.
 • kabodakyıkabodakyı5 gün önce
  bir seçmen olarak hakkımı helal etmiyorum bu kadar hırssızlık var ona ramen ysk retediyor bu haksızlıga kim dur diyecek
 • HaktanHaktan5 gün önce
  Derhal YSK’nın başkanı ve çalışanları göz altına alınmalı ve yok olmalı çünkü bunca hile ve kanunsuzlukları görmezden gelmek ihanettir taraftır
 • milletmillet5 gün önce
  Nasıl bir diktatörlük se bütün kazıklar iktidara atılıyor. Yani yapılan fırıldak ve üçkağıtlar karşısında diktatör bebek kalıyor .Vallahi biraz da diktatör olunsa mı diyorum
 • HaktanHaktan5 gün önce
  YSK büyük fetöcüdür belli oldu
 • AbdullahAbdullah5 gün önce
  Beyler İstanbul ve Ankara düştü, artık Yozgat ve Çorumla devam edeceğiz. Oralar da güzel yerler aslında.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019