• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti'den sert tepki: Kullanılabilir suyu bile kullanılamaz hale getirdiler

CHP'li Tunç Soyer idaresindeki İzmir'de şebeke suyundan zehirlenen vatandaşlar hastanelik oldu. Duruma tepki gösteren AK Parti İzmir Büyükşehir Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Özgür Hızal, "Tunç Soyer, Başkan adayıyken 'İçilebilir şebeke suyu' vaat etmişti. Kullanılabilir suyu bile kullanılamaz hale getirdi" diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2021-06-21 19:19:00 -
AK Parti'den sert tepki: Kullanılabilir suyu bile kullanılamaz hale getirdiler

İzmir'de dün şebeke suyundan gelen yoğun koku ve kötü tat sonrası tedirginlik yaşandı. Suyu tüketenler hastanelere koşarken, birçok kişi fenalaştığını ifade etti. İZSU ilk açıklamasında sağlığı tehdit eden bir durum olmadığını belirtti.

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, "Bir bardak suda fırtınalar kopardılar" diyerek duruma tepki gösteren vatandaşlarla küstahça alay etmeye kalktı. AK Parti İzmir Büyükşehir Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Özgür Hızal yaptığı açıklamada Tunç Soyer'e sert çıktı ve "Her zamanki gibi İzmirlileri suçlu ilan ettiler. Başkan adayıyken 'İçilebilir şebeke suyu' vaat etmişti. Kullanılabilir suyu bile kullanılamaz hale getirdi" dedi.

İzmir'in Gaziemir, Buca ve Karabağlar ilçesinde şebeke suyunda kötü koku ve tat olduğunu, vatandaşların büyük korku yaşayarak hastanelere koştuğunu ifade eden Özgür Hızal, "İZSU'dan açıklama bekledik. İZSU ilk açıklamasında sağlık sorunu teşkil edecek bir durum olmadığını bildirdi. Daha sonra vahim şekilde şebeke suyunu kestiler. Daha sonra ise tonlarca şebeke suyunu sokaklara boşalttılar. Burada sonuç olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU'nun ciddi bir ihmal ve hatası var" dedi.

"Her zamanki gibi İzmirliyi suçlu ilan ettiler"

İzmir Büyükşehir belediyesi ve İZSU'nun tavrını eleştiren Hızal, "İhmali görmezden gelen yetkililer her zamanki gibi İzmirliyi suçlu ilan ettiler. Suçu hep İzmirlide arıyorlar. Trafik sorununda aynısını yaptılar. Çöp sorunu oldu yine İzmirliyi suçladılar. Şimdi su sorununun da İzmirlilerden kaynaklandığını iddia ediyorlar." ifadelerini kullandı.

"Kullanılabilir suyu bile kullanılamaz hale getirdiler"

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, "Bir bardak suda fırtınalar koparıyorlar" sözleri ile şebeke suyu zehirlenmelerini gölgelemeye çalışmasına tepki gösteren Hızal şöyle konuştu:

Tunç Soyer, seçim döneminde İzmirlilere içilebilir şebeke suyu vaadinde bulunmuştu. Şebeke suyu belki içilebilir değildi ama kullanılabilirdi. Geldiğimiz noktada kullanılabilir suyu da kullanılamaz hale getirdiler.

"Sorunun ardından hamleleri bile yanlış"

Hızal, tehlikeli olduğu tahmin edilen, tam olarka ne olduğu henüz tespit edilmemiş tonlarca suyun sokaklara dökülmesine de tepki gösterdi, "Panik hamlesi yaptılar. Panikle karar aldılar. Şebeke suyu boşaltılacaksa rögarlara boşaltılır. Meclis'e konuyu taşıyacağız. Gerekenleri soracağız." dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yılmaz

CHP yıkım ekibidir,yapılanı yıkmak CHP'nin en âsli görevidir.
 • Yanıtla

VATANSEVER

DAHA ÖNCEDE YAZMIŞTIM YORUM OLARAK DEĞİL ŞEBEKE SUYUNA KİRLİ SU KARIŞTIRMAK KANALİZASYONU BİLE DİREK BAĞLARLAR FAKAT İZMİRLİ LAĞIM İÇER CHP'DEN VAZGEÇMEZ  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23