• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti’den Davutoğlu’na çok sert tepki: Hedefi AK Parti’yi bölmek Kuyruk acısı var

AK Parti’den yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çok sert tepki gelmeye devam ediyor.

Yeniakit Publisher
2019-09-16 10:47:00 -
AK Parti’den Davutoğlu’na çok sert tepki: Hedefi AK Parti’yi bölmek Kuyruk acısı var

 Sezai Erhan  Yeni Akit 

AK Parti Grup Başkan Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti’den ihracı istenen ve ihraçı tamamlanmadan istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ülkeyi danışmanlarıyla yönetmeye talip olduğunu söyledi. Turan, “Biz bırakın genel başkanlık yapmış, bakanlık yapmış bir insanı bir üyemizin bile istifasını üzüntüyle karşılarız. İstemeyiz bunu! Keşke kimse istifa etmese bu başka mesele. İstifa ederken kendi ikbal kavgasını tamamen AK Parti'yi itham ederek büyük bir suçlamayla yaparsanız bu haksızlık olur diye düşünüyorum. Keşke Ahmet Davutoğlu derslerine devam etseydi. Keşke Sayın Davutoğlu o vakfın başkanlığında olup gençlere hizmet etseydi. Akademisyenlikle siyasal anlayışın zaman zaman çakışmasını sertleşmesini, teorikle pratiğin uymadığını çok kez görmemizin son örneği olarak düşünüyorum” dedi.

Neden siz düne kadar adaydınız

Turan, "İstifa ederken yanınıza aldığımız tüm arkadaşlar son seçimlerde AK Parti'den aday adayı olmuşlarsa o zaman size bu ikbal kavgası derim. Çünkü o arkadaşların hepsi ama belediye başkanlığına ama vekilliğe adaydılar. AK Parti madem felsefesinden kopmuş ve ortak akıldan kopmuştu da neden siz düne kadar adaydınız. Herkes bilir ki Sayın Davutoğlu döneminde üç dört danışman arkadaşımız tüm Türkiye'yi yönetmeye talipti. Hatta partiyi bakanları yönetmeye talipti. Ortak akıl iddiası başka bir şey bunu yapmak başka şey" ifadelerini kullandı.

Kuyruk acısı olanlar kullanılıyor

AK Parti eski Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, "Ak Parti’yi bölme amaçlı operasyonlara başlandı. Makam-mevki kaybedenler ve kuyruk acısı olanlar operasyonda kullanılıyor" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nadim hatipoğulları

SAYIN TURAN AKPARTİ BÖYLE BÖLÜNECEKSE HİÇ DURMASIN O AYRILDI ZARAR VERECEK BU AYRILDI BÖLECEK BÖYLE UCYZ KELİMELER KULLANMAYIN ŞUNA İNANIYORUMKİ BUNLAR AK PARTİDEN YEL KAYADAN NE GÖTÜRÜR MİSALİ ALLAHCC DOĞRU OLANA MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE HİZMET EDENE VE BAŞINI ÖNE EĞDİRMEYENE İNŞAALLAH YAR VE YARDIMCISI OLUR NİYET HALİS ALLAHCC YARDIM DÜNYA GELSE ZARAR VEREMEZ EDER NİYET BOZUKSA DÜNYA GELSE YARDIM EDEMEZ.
 • Yanıtla

Ne Bölmesi? 

Davutoğlu bölmeyecek, sıfırlayacak. Bölmek demek bir şeyi ortasından ikiye ayırmak demektir. Yarısı Davutoğ'luna, Diğer yarısı size demek, böyle olmayacak. Geride hiçbirşey kalmayacak. Davutoğlu, geride sadece sıfırlayamadığı dibini bırakacak. Buda yetmiyor. %50+1'den dolayı. İyi Parti'yi silecek, HDP'yi ortadan şaklayacak, MHP'ye de, sizin gibi dibini bırakacak, CHP'yi ise tırtıklayacak. Diğer destekçiniz BBP ise yutacak. Böylece Başkan olacak.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23