Ailelerin dayanışması Kandil’i korkutuyor

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbeti tutan annelere her geçen gün artan destek STK temsilcileri tarafından, “Annelerin bu dayanışması Kandil’i korkutuyor” şeklinde değerlendirildi.

21 Eylül 2019 Cumartesi 09:28
Ailelerin dayanışması Kandil’i korkutuyor

 Hasan Türkmen  Ankara 

Cesur annelere şehit ailelerinden destek gelmeye devam ediyor. Son olarak şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül’ün de Diyarbakır annelerine destek olması, bölgedeki STK temsilcileri tarafından, “Annelerin bu dayanışması Kandil’i korkutuyor” şeklinde değerlendirildi. Diyarbakır Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rıdvan Işık, “Burada evladı kaçırılan ve onun için kaygılanan, evladı kandırılarak zorla götürüldüğünü söyleyen her annenin acısı, bizim de acımızdır. Annelerimizin de fikri bu yönde” diye konuştu. Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz da, “Şehit anneleri ile Diyarbakır anneleri omuz omuza bir mücadele veriyor. Annelerimizin bu dayanışması, bazılarında rahatsızlık yaratıyor. Kandil’i de adeta korkutuyor” ifadesini kullandı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 09:28

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Ekim 2019