Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan derken o isim parti kurdu! CHP'ye rakip olacaklar

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan tarafından kurulması beklenen yeni partilere bir yenisi daha eklendi. Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz tarafından kurulacak yeni partinin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

23 Eylül 2019 Pazartesi 11:49
Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan derken o isim parti kurdu! CHP'ye rakip olacaklar

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, bir parti kurma çalışması içerisinde olduklarını belirterek, 'Hedefimiz sadece klasik bir siyasi parti kurmak değildir. Hedefimiz, Türkiye'de radikal, köklü değişiklikler yapacak bir siyasi partinin ilk adımını atmaktır. Bugün ilk adım atılıyor, devamı gelecek' dedi.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'dan sonra, 2018'de CHP'den ihraç edilen Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz da yeni parti kurma hazırlığına başladı.

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, bir parti kurma çalışması içerisinde olduklarını belirterek, "Hedefimiz sadece klasik bir siyasi parti kurmak değildir. Hedefimiz, Türkiye'de radikal, köklü değişiklikler yapacak bir siyasi partinin ilk adımını atmaktır. Bugün ilk adım atılıyor, devamı gelecek." dedi.

"Bugün ilk adım atılıyor"

Yılmaz, bir otelde düzenlediği toplantıda, yeni bir parti kuracaklarını belirterek, ilkelerine ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Hedefimiz sadece klasik bir siyasi parti kurmak değildir. Hedefimiz, Türkiye'de radikal, köklü değişiklikler yapacak bir siyasi partinin ilk adımını atmaktır. Bugün ilk adım atılıyor, devamı gelecek." ifadelerini kullanan Yılmaz, hiçbir siyasi partinin kopyası olmadıklarını ve hiçbir siyasi partinin şahsi kimliğine karşı husumetlerinin bulunmadığını dile getirdi.

Yılmaz, Türkiye'nin iyiliği, halkın refahı, özgürlüğü için çalıştıklarını, bunun için bir yol haritası oluşturacaklarını söyledi.

İktidarın da muhalefetin de aynı noktadan yönetildiğini ileri süren Yılmaz, bugün Türkiye'nin bir idealinin bulunmadığını, insanların umutsuz olduğunu savundu.

Bu oluşumun ana ilkelerinden en önemlisinin Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü olduğunu belirten Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu oluşumda kimse alt kimlik siyaseti yapamaz. Biz herkesin kimliğine değer veriyoruz. Ama en önemli şey, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır. Biz adalet istiyoruz. Bu partinin, oluşumun bizatihi kendisi adaletsizlik üzerine kurulamaz. Bu oluşumun içerisine ırkçılar, faşistler, bölücüler terör sevicileri giremez. Türk milletinin ayakta kalabilmesi için bunun mecburiyet olduğunu belirtmek istiyorum. Bu oluşum, bireyin mutlak özgürleştirilmesi, bireyin özgürlüğünün en üst noktaya taşınması ve devletin kurumsallaşması ve güçlendirilmesine dayanıyor. Bizim hedefimiz bireyin özgürleştirilmesi ve devletin kurumsal olarak güçlendirilmesidir. Bugün birey özgür değildir, devlet de güçlü değildir."

Yeni toplantı bir ay sonra

Yılmaz, üniter yapının içinin boşaltılmasına yönelik tartışmaların yapıldığını, bir devletin ayakta kalabilmesi için üniter yapının güçlü olması gerektiğini belirtti.

Bir ay sonra yeni bir toplantı yapacaklarını, ilkelerini ve hedeflerini açıklayacaklarını bildiren Yılmaz, "İktidarı da aynı muhalefeti de aynı. Bunlar birbirinin yedek lastiği, tamamlayıcısı. Ne muhalefet iktidar için bir alternatif olabilir ne de iktidar bütün yaptıklarından dolayı artık bundan sonra iktidar olarak kalabilir. Yeni bir güç lazım, Türkiye'yi birleştirecek herkesi burada hissetirecek bir güç lazım. O da bu güçtür, hepimiz buradayız." diye konuştu.

2018'de ihraç edilmişti

Eski Musul Başkonsolosu da olan Öztürk Yılmaz, CHP Tüzüğüne aykırı eylemleri nedeniyle 2018'de partisinden ihraç edilmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Eylül 2019 Pazartesi 11:49

YORUM YAZ

 • Yaşar oturYaşar otur23 gün önce
  Darildim sana kustum .seninle olmaz bende yeni bir parti kuracam
 • İsmail akengiİsmail akengi23 gün önce
  Türkçemizde bir söz var Yaman kılma komşuna Yaman gelir başınachp akp bölünüyor biz iktidar olacağız hayalı kurarken çıktıbir CHPsen bir yiğit ben varım siz iktidar olamazsınız
 • Ad YahAd Yah24 gün önce
  Demekki sponsor var tabela partisi
 • Kurbağa TerbiyecisiKurbağa Terbiyecisi24 gün önce
  Yürü Aslanım..Arkandayız..Chp pkk partisi oldu..Atatürkün partisini ne hale getirdiler
 • Hasan Ş.Hasan Ş.24 gün önce
  yav he he CuHaPa'dan ne Hayr gördük ki artığından Hayr göreceğiz. 
 • laa hasoolaa hasoo24 gün önce
  yav he he Cu Ha Pa'dan ne hayr gördükte artığından Hayr göreceğiz
 • Hatice kubraHatice kubra24 gün önce
  Muhasebecileri toplasın öyle partisini kursun
 • dirilişdiriliş24 gün önce
  Sen ven senin partinden bir cacık olmaz be 
 • Mehmet Mehmet 24 gün önce
   mhp ve ip ten güzel oy alırlar.Aksener durumun farkındaki ak partiye yanasiyor
 • AdemogluAdemoglu24 gün önce
  Bence kuramaz bunların derdi memleket değil ama allah var gam yok.
 • ahmet çayahmet çay24 gün önce
  chp yi bölemez ölü doğar 
 • lütfilütfi24 gün önce
  Sade bir milletvekilinin parti kurup il ve ilçelerde örgütlenmesi milyonlarca lira gerektirir.Bu adam parti falan kuramaz ama yukardan birileri maddi konularda destekleneceğini söylediyse belki.
 • mustafamustafa24 gün önce
  Habercilik şeklinize yazıklar olsun. Öztürk yılmaz parti kuruyor haberinizde kullandığınız fotoğraf Davutoğlu ve Babacana ait. üstelik Davutoğlunun fotoğrafını da kasten yamultuyorsunuz. bunu hep yapıyorsunuz. Yaptığınız müslümana yakışmaz bir kez daha düşünün
 • AntiCHP ZihniyetiAntiCHP Zihniyeti24 gün önce
  CHP ye rakip değiller zaten birlikte anlaşmış gaza gelmişler AKP ye rakipler Davutoğlu ve Babacan sadece Ardahan milletvekili CHP ye rakip olabilir belki???
 • Mesut SarpMesut Sarp24 gün önce
  Anlat heyecanli oluyor...
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ24 gün önce
  GELİŞMELERE HEP AYNI TARAFDAN BAKIYORSUNUZ! ASIL CHP OYLARINI ALİ AHMET ABDULLAH BÖLECEK! CHP YE OY VEREN MİLYONLAR VAR, KEMAL'İN HDPK YA YANAŞMASİNİ DESTEKLEMESİNİ HAZMEDEMİYORLAR! ESAS 2023 DE BU PATLAYACAK!!! Muhasebeci Yılmaz hiçbir etki gösteremez! SİZ ALİ AHMET ABDULLAH in HAREKETİ CHP Yİ VURACAK, MERAL'İN SİYASİ HAYATINI BİTİRECEK! BEKLEYİNDE GÖRÜN.
 • Pazarcı Pazarcı 24 gün önce
  Vay anasını sayın seyircilerkuyruk acısı olanlardan parti kuran kurana . Kurun kurun valla heya anlı olacak.
 • HarikaHarika24 gün önce
  Bir tabela partisi olarak tarihe geçer. Oy oranı %0.01 olur. %0.1 değil, %0.01.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019