Ahmet Davutoğlu "Teröristler" dedi ve açıkladı: Pelikancıları biliyorum

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Türk Talebe Birliği'nde yaptığı konuşmada bir dönemin çok konuşulan operasyonel konusu Pelikan Dosyası'nı ele aldı.

07 Aralık 2018 Cuma 19:02
Ahmet Davutoğlu "Teröristler" dedi ve açıkladı: Pelikancıları biliyorum

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karabük'te Milli Türk Talebe Birliği tarafından Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Duruş Konuşmaları" adlı konferansa konuk oldu. Siyasi yaşamına ilişkin değerlendirmeler yapan Davutoğlu, Pelikan Dosyası konusunu da ele aldı.

İletişim teröristleri

Davutoğlu, para ile tutulmuş trollerin algı oluşturduğunu söyleyerek, "İletişim teröristleri çıktı ki; ahlakı yerle bir etti. Kim bunlar, troller. Bunlar iletişim teröristleri. İnsanların şahsiyetini, haysiyetini, izzetini, yok yere bitirecek  şekilde para ile tutulmuş adamlar, bir anda bir algı oluşturuyorlar. Her birimiz öyle şeylerle karşılaşıyoruz ki. Artık fikirler çarpışmıyor, kimin ne kadar trolu var ve karşı tarafa ne kadar zarar verebilir?" dedi.

"Pelikancıları biliyorum"

Davutoğlu, konuşmasında, Başabakanlık'dan ayırlması sırasında ortaya çıkan Pelikan Dosyası'na da ilk kez değindi, "Pelikancıları tanıyorum" dedi.

Davutoğlu, "Başbakanlıktan ayrılma süreci esnasında 'Pelikan dosyası' diye bir şey çıktı. Beni birazcık tanıyanlar için her birisi iftira olan şeyler. Peki kim bunu çıkarttı? Belli değil. Ben biliyorum da toplum bilmiyor. Kendileri saklandılar. Nice hakaretler yaptılar. Bu sadece bana mı yapıldı? Bu bir çete. Çık ortaya, eleştireceğin şeyi eleştir, söyleyeceğin sözü söyle, vereceğin kavgayı ver. Ama şahsiyetsiz kimlikler arkasına kimliklerini gizleyerek saldırma. Böyle yapanları tutma. Hiç kimse birbirinden emin olamaz. Emin olma vasfını yitiririz. İletişim teknolojisi şimdi bir insanın itibarını çok kısa sürede yok edebilecek bir şey" diye konuştu.

"Erkek kardeşim yok"

Davutoğlu, erkek kardeşinin tutuklandığı yönünde çıkan bir haber ile ilgili , "Bir gün bir haber; Davutoğlu'nun erkek kardeşi tutuklandı. Benim 6 tane kardeşim var, hepsi de kız. Bir erkek kardeşim olsa mutlu olacağım da ama yok. Kız kardeşlerimin evlerine gitmişler, tutuklanan mı var diye. Yok. Şimdi bu yalanlama çıktı ya, haberi bu sefer aynı sitenin veriş şeyi şu; 'Davutoğlu kardeşini reddetti'. Reddettiğim senin haberin. Şimdi burada bir ahlak olabilir mi? İşte bugün böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Böyle bir dönemde sizlerin yapması gereken şey şu; sosyal medyayı kullanın, kimi eleştirecekseniz eleştirin. Ama zinhar farklı kimlikler kullanmayın. Ben şuyum ve şuna şuna söylüyorum, onunda sana cevap verme hakkı olsun. Sakın olan bir cazibeye kapılıp, fenomen olma şeyi dahi olsa, şahsiyetinizi gizlemeye alışmayın. Bir kere şahsiyetini gizleyen, takiye yapan, hayat boyu takiye yapar, kurtulamaz bundan" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 19:02

YORUM YAZ

 • Hasan Kadıoğlu Hasan Kadıoğlu 9 ay önce
  Ahmet Davutoğlu artık şahsını savunuyor herhalde. Kendisini eleştirenlere de terörist mi diyecek. Fırsatın kazası olmaz Ahmet bey bence siz ayakları yere basmayan teorilerle ilgilenseniz hem kendinize hem de ülkemize hem de çevrenize en büyük katkıyı sağlamış olursunuz.
 • SormaSorma9 ay önce
  Erkek kardeşini söylemişler ki kardeş demişler. Ayrıca genel olarak Sıfır sorun Davutoğlu ile 69 Davutoğlu diye lakap takar olmuşlar ayıptır..
 • Ökkeş edikliÖkkeş edikli9 ay önce
  Rabbim kimin kime çanak tuttuğunu biliyor sus artık.
 • Emine Aydemir Emine Aydemir 9 ay önce
  Size cok büyük vefasızlık ve haksızlık yapıldı Sayın Başbakanım ama biz inanmadık Allah razı olsun hizmetlerinizden dolayı bu dünyanın öbür dünyasıda var
 • Doğan yildizDoğan yildiz9 ay önce
  Esere bu neyi değiştirir. Dursun durdun bir açık yakaladım yakında onlarca odası varken. Bununda Akit trol haber yapmış vay efendim vay
 • cemcem9 ay önce
  pelikancılar seni koltuğundan etti yeni mi aklına geldi bunu söylemek. neden şimdi ?
 • SunXSunX9 ay önce
  Bastıbacak seçim öncesi yine mide bulandırma yolunda. Kime çalışıyorsunuz belli.
 • MilletMillet9 ay önce
  Söylediklerine eyvallah da Konya mitinginde Reisin yanındakonuştun da ağzından bir evet çıktığını duymadık
 • Yunus 16 Yunus 16 9 ay önce
  DAVUTOĞLU, ERDOĞAN I NEDEN YALNIZ BIRAKTINIZ? 15 TEMMUZ DAN ÖNCE DÖRT TANE DAHA DARBE GİRİŞİMİ OLDU!! O GİRİŞİMLERDE ERDOĞAN IN YANINDA DEĞİLMİYDİN? HANGİ BAKANLAR İNANMADI? ERDOĞAN HAŞHAŞİLER DİYE BAĞIRIRKEN İNANMAYAN BAKANLAR İHANET GURUBUNA GİRMEZ Mİ? ORTALIKTA FAZLA GEZİNME SORULAR GELMEYE BAŞLARSA ALTINDAN KALKAMAZ SIN.
 • M Ali KM Ali K9 ay önce
  Ahmet yol bitti
 • TekinerTekiner9 ay önce
  Bir akademisyen olarak en taktir ettiğim başbakan keşke devam edebilseydiniz
 • mlymmlym9 ay önce
  Sayın Davutoğlu Yalan Haberi Niye Dava Etmediniz?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019