• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ağır silahları ve savaş uçaklarını yığdılar! O üssü kullanacaklar

Geçtiğimiz Çarşamba günü açılan Bernis askeri üssünün Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından Yemen’e yönelik operasyonlarda daha aktif olarak kullanılacağı öğrenildi.

2020-01-19 23:41:00 -
Ağır silahları ve savaş uçaklarını yığdılar! O üssü kullanacaklar

 yeniakit.com.tr 

Geçtiğimiz günlerde Mısır’ın Kızıldeniz Sahili’nde açılan Bernis Askerî Hava-deniz üssü ile alakalı ayrıntılar gelmeye başladı. Mısır’ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’nin Abu Dabi Veliaht Prensi M. Bin Zayed ile açılışını gerçekleştirdiği Bernis Askeri Üssü’nün, ağırlıklı olarak Yemen’e yönelik operasyonlarda kullanılacağı belirtildi.

Koalisyon için...

El-Arabi el-Cedid gazetesine konuşan ismi açıklanmayan bir askerî yetkili, Bernis Askeri üssünün Yemen’e yönelik düzenlenen askeri operasyonları yürüten Uluslar arası Koalisyon için daimi bir üs hizmeti olduğunu belirtti. Bu kapsamda Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) bu üssü daha etkin olarak kullanacak. BAE’nin savaş uçakları ve ağır silahlarını üsse yığdığı bildirildi.

Üs, geçtiğimiz Çarşamba günü, Ortadoğu’nun en büyük askerî üssü olarak açılmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Güney Doğulu

Tarih tekerrürden ibarettir. Günümüzün süfyan arapları hakkı inkar edip batılı seçtiler. Kendi sonlarını kendileri yazıyorlar....
 • Yanıtla

456

kimse yokmu şu hain arap ülkelerini yeryüzünden kompüle silsin dünya haritasından türk ülkeleri ve arap ülkeleri silinsin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı