• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adana'daki hastanede büyük ahlaksızlık! Utanmadan bir de kendini savundu

Adana'da 15 doktorun sistemine girip 7 milyon lira değerinde kanser ilacı alımı yaparak sattığı öne sürülen hemşire tutuklandı. Zanlı Nardane B., emniyetteki ifadesinde, "Maddi durumum iyi değildi. O yüzden yaptım" dediği öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2022-06-23 14:36:00 -
Adana'daki hastanede büyük ahlaksızlık! Utanmadan bir de kendini savundu

Ekipler, piyasa değeri yaklaşık 7 milyon lira olan 689 kutu ilacın serviste yatan hastalara verilmediğini, yasa dışı yollarla satıldığını tespit etti. Savcılığın yakalama kararı çıkartmasının ardından harekete geçen ekipler, şüpheli hemşire Nardane B.'yi (48), 16 Haziran sabahı evine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

15 doktor adına talep oluşturdu

Yapılan çalışmada zanlının, sistemlerini açık bırakan 15 doktor adına söz konusu ilaçlar için talep oluşturduğu, daha sonra da hastanenin eczanesine gidip başka bir hemşirenin adını ve imzasını kullanarak ilaçları aldığı ortaya çıktı. Zanlının ayrıca kanser hastası olmayan hastalara da kanser ilacı yazdığı belirlendi. Zanlı, aldığı ilaçları suç ortakları Levent E. ile Cem B.'ye verdiği, bu kişilerin de yasadışı yollardan satış yaptığı saptandı. Ayrıca zanlının bu işlemler karşılığında da 500 ila bin 500 lira arasında komisyon aldığı öne sürüldü.

Utanmadan kendini savundu

Bir hastane görevlisinin şikayeti üzerine Sağlık Bakanlığı'ndan müfettişin görevlendirildiği, yapılan incelemenin ardından zanlının bir aile sağlığı merkezine gönderildiği öğrenildi. Öte yandan, zanlının suç ortaklarının da bir süre önce gözaltına alınıp, 'uyuşturucu ticareti' suçundan tutuklandığı belirtildi.

Zanlı Nardane B., emniyetteki ifadesinde, "Maddi durumum iyi değildi. O yüzden yaptım" dediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Nurdane B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Seçmen

Sağlık bakanı görevden alınmalı. Sayın bakan zaten hazır gelişmiş bir sağlık sistemini devraldı ama ileri taşıyamadı. Aksine hergün Bi sıkıntı. Sayın cumhurbaşkanımız gereğini yapmalı.

Elif

Kurumlar içinde maaş hususunda sağlıkçılar iyidir aylardır para mücadelesi sonrası olağanüstü oldu Ancak doyumsuz karaktersiz Kişiler sayesinde her geçen gün irtifa ve kan kaybı ile halkın bakış açısında değişimler olduğunu görüyoruz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23