• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan 50+1 açıklaması: Sistemde reform ihtiyacı varsa uygulanır

Yeniakit Publisher
2023-11-20 13:09:00 -
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan 50+1 açıklaması: Sistemde reform ihtiyacı varsa uygulanır

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Siyasetteki 50+1 tartışmalarını değerlendiren Bakan Tunç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir istikrar sistemi olduğuna dikkat çekti. "Bu sistemden herhangi bir dönüş yok. Reform ihtiyacı varsa uygulanır" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir istikrar sistemi olduğuna dikkat çekti. Bu sistemden herhangi bir dönüşün olmadığını dile getiren Bakan Tunç, "Yeni ihtiyaçlar durumunda yeni değişikliklerin değerlendirilerek sistemde reform ihtiyacı varsa kaçınılamayacağını dile getirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeme getirdiği 50+1 meselesi de bu çerçevede TBMM'de değerlendirilebilir. Bu sistemden herhangi bir dönüş yok. Reform ihtiyacı varsa uygulanır" dedi.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandas

Daha sunun surasinda yeni sisteme gecildi, aylarca calisildi, yazildi cizildi tartisildi ve "en iyi sistem bu, kalici sistem ve bir daha asla degismeyecek" diye referandum yapildi. Simdi neden sistem reformu geregi var? Habire yapilan yasalar, sistemler vs vs degistitren bir iktidar güven vermiyor.

TC Bursa

Getiren kendileri, şikayet eden yine kendileri. Zamanında bunların olacağını söylediler ama kimseyi dinlemediler.cok bilen çok yanılırmış
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23