Abdüllatif Şener'den ilginç iddia: AK Parti yüzde 20 oy kaybedebilir

Yerel seçimler yaklaşırken bazı siyasi partiler arasında ittifak görüşmeleri devam ediyor. İttifak konusunu değerlendiren CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, yerel seçimlerde AK Parti'nin yüzde 20 oy kaybedeceğini iddia etti.

11 Ekim 2018 Perşembe 23:47
Abdüllatif Şener'den ilginç iddia: AK Parti yüzde 20 oy kaybedebilir

Yerel seçimlerin kurumsal ittifaka elverişli olmadığını belirten CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, yerel seçimlerdeki ittifakların daha çok tabanda olabileceğini ileri sürdü.

AK Parti'nin en düşük oyu 2009 yerel seçimlerinde aldığını hatırlatan Şener, "Bu seçimlerde bir kriz hali vardı. Ama o dönemin Başbakanı Erdoğan sürekli ‘Kriz teğet geçti’ diye açıklamalar yapıyordu. Ama buna rağmen 2009 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi yüzde 38 oy almıştı. Bir önceki seçimlerde yüzde 46 oy aldığını düşünecek olursak 8 puan oy kaybetmişti" iddiasında bulundu.

Kasım ayındaki yerel seçimler yaklaşırken ekonomik tablonun geçen seçime göre çok daha ağır olduğunu ifade eden Abdüllatif Şener, "Bu tabloda çok rahatlıkla yüzde 15-20 oy kaybedebileceğini düşünüyorum.” iddiasını öne sürdü.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 23:47

YORUM YAZ

 • atalayatalay5 ay önce
  doğru demiş , aptalda olsa doğru demiş,milletle ilgilenen belediyeler yok, muhtar yok vs yok , vali kaymakam yok , bunların hesabı sorulmayacak mı ? 15 temmuzda sokağa fırlayanların yaraları sarılmayacakmı, izmirdeki serbest kalan müezzin darb edicilerine verilen cezanın iptali ne olacak ? bunun hesabını soracaz sandıkta, kimse kusura bakmasın adalet yoksayemişim akını karasını yok öyle bir şeybiz adalet üzerinebir parti için oy verdik o.cocuklarına şeref madalyası takan için değil daha 15 temmuz davalarının şehit yakınlarına yapılanlarında hesabı görülmedi
 • MEMDHUHMEMDHUH5 ay önce
  YA KAYBETMEZSE SEN TAKSİM MEYDANINDA NE YAPARSIN
 • vatanvatan5 ay önce
  Buna ZÜĞÜRT TESELLİSİ diyorlar Latifcim.
 • üzeyirüzeyir5 ay önce
  Kendisine EFENDİ diyen zat tam bir ABD aşığı ! bence sen oraya taşın memleket senin gibileri taşımaz
 • Setullah Sülen Efendi.Setullah Sülen Efendi.5 ay önce
  Papaz Brunson efendi`ye özgürlük. Sonunda vatani ABD`ye kavusacak. Yoksa dolar yilbasina gelmeden 10 TL.
 • AHMETAHMET5 ay önce
  Bu adamın Akit T.V de ne işi olabilir.? Çok şaşırdım doğrusu.
 • Yusa KucukYusa Kucuk5 ay önce
  Sizde bu kafa millette de bu kafa olduğu müddetçe akp kazanır, rantçılar kazanır, kılıçtaroğlu kazanır. olan millete olur.
 • ZekiZeki5 ay önce
  Bu omurgasız herifi hiç sevmem ama, eğer bu şekilde olaylar devam ederse domates bahçeden 1 liradan alınıp pazara ve markete kadar 6 lira oluyorsa bunu devamlı konuşup, hiç bir şey yapılamıyorsa acı ama belki de oy kaybı daha fazlada olabilir. Domates sadece bir örnek, içme su bunun dolarla ne alakası var anlamış değilim ama dolar bahane zam şahane en az zamlanan yüzde 30 zamlandı...
 • SelamiSelami5 ay önce
  .... çakal. HALT ETMİŞSİN YALANCILAR SÜRÜSÜ.!!! KUYRUK ACIN BÜYÜK, FARKINDAYIZ DA YALANA GEREK YOK AHMAK.
 • önderönder5 ay önce
  şu adamı televizyonunuza çıkardınız ya ..
 • ömer gençömer genç5 ay önce
  krizden değil ama adaylardan olabilir...
 • lalelillalelil5 ay önce
  kriz teğet geçmedimi çok bilmiş economist 2008 yılındaki kriz paşayı tırmalamış kına yak.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  sen aç karnına hiç ondan yedinmi abdül
 • serkan doğanserkan doğan5 ay önce
  yeni akit hayırdır ? şenerin bu ve buna benzer saçmalıklarını çok duydum da sana ne oluyor onu anlamadım
 • BOYKOTT ISRAELBOYKOTT ISRAEL5 ay önce
  HAYAT ne güzel dimi Abdüllatif..???

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019