Abdullah Gül'ün eniştesi yeni partiye katılacak mı?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eniştesi ve eski AK Parti İzmir Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Tekelioğlu’nun Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye katılacağı iddia edildi.

16 Temmuz 2019 Salı 14:49
Abdullah Gül'ün eniştesi yeni partiye katılacak mı?

Sezai Erhan  Yeni Akit 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte hareket eden Ali Babacan, yeni parti kuracağını ilan ederek kurucusu olduğu AK Parti'den istifa etmişti. Kulislerde Babacan’ın kuracağı yeni partiye, AK Parti’nin bazı politikalarını sert bir dille eleştiren AK Parti'de üç dönem İzmir milletvekilliği yapan ve Abdullah Gül'ün eniştesi de olan Prof. Dr. Mehmet Tekelioğlu’nun da katılacağı iddia edildi.

Babacan’ın istifa metni özenle hazırlanmış

Prof. Dr. Mehmet Tekelioğlu, kendi web sitesindeki yazısında ise, “Bir grup arkadaşla oturuyorduk, söz döndü dolaştı Ali Babacan’ın Ak Parti kurucular kurulundan istifasına geldi. İstifanın açıklandığı metnin büyük bir özenle hazırlandığı konusunda fikir birliği hâsıl oldu. Herkesin öne çıkardığı farklı noktalar vardı. Ben de tartışmaya, Ali Babacan’ın istifasını kamuoyuna açıklamadan önce Tayyip Erdoğan’a söylemiş olmasını bir saygı çerçevesi içinde gördüğümü söyledim. Abdullah Gül’ün 2000 yılındaki Fazilet Partisi Kongresinde aday olacağını önce Necmettin Erbakan’la paylaşmasını hatırladık” dedi. Prof. Dr. Mehmet Tekelioğlu aynı zamanda AK Parti kurucular kurulu üyesidir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı 14:49

YORUM YAZ

 • ExeterliExeterli1 ay önce
  Sinsi Gül enişteyi önden gönderiyor!Sune kadar derin bir görsün....
 • ali kaptanali kaptan1 ay önce
  Biz siz eksiktiniz koltuk fırsatçıları,gidin ülkemizin gündeminden,,derdiniz hizmet olsaydı RTE nin yanında dururdunuz,,,size chp+hdp+iyi den oy gelir anca biz TÜRK milletinden asla oy gelmez size,,,en iyisi gidin bu partilerin birisinde siyaset yapın nankörler !
 • bedrbedr1 ay önce
  Her tarafları parti olsa ne olur ki halk bunlardan bıktı artık.kurun ne kuracaksanız ya partiniz batsın.ALLAH herseyi göruyor.
 • MilletMillet1 ay önce
  BÜTÜN NEFİS ESİRİ HAİNLER SAFTA TOPLAN MARŞ MARŞ . KOMUT; PENSİLVANYA
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 1 ay önce
  Sülükler partisi
 • vatanvatan1 ay önce
  meclis nasıl bombalancak ankara istanbul nasıl bombalanacak bunların dinleri yahudi jesus yahve gayri müslümmiş.Tüm bakanlıklar ve cumhurbaşkanlığı konyaya bağlı .siyasi seçimleri ermeni krallığı davut tanah krallığından latin kudus krallığından yapılır.bunlar ermenk ermeni cemaatinin kuklaları darbe bildirisi okuyan tanrı tanrı oğlu diye taparlar darp cebir işkence ülkeyi abd yetkilis cia teknik direktörüne satmışlar bunlar abdnin seçtiği figüranlar.halkın seçtiğide değil devlet yok vatanda bayrakda.ülke cianın elinde.darp işkence cebir darbeciler tarafından esir alındım vali aydın nezih doğanı vali muamre rlo kim atar davutoğlu hükümeti kimin emrinde agül kimin emrinde utanmazlar bunların cukkaları karamandan konyadan gider.her rapordan 2011de7milyar bir ev parası alılardı sorular iççamasırlarında dağıtılırdı.siyaleri biz seçeriiz diyenler.Kendilerini rab kabul edenlere taparlardı varanı sattılar abnin kuklaları.gül haçlıermeni lerine
 • ayhanayhan1 ay önce
  Ermeni krallığının devleti yıkıp bağımslığını ilan eden ordoks kramanlıların figüranları cumhurbaşknaıda başbakan konyada.devlet yok vatanda.devleti yıkıp bağımslıklarını ilan ettiler.10 trlyana karamanda sahte raporla finans sağlayan ermenk ermenisi ,fgülenin yanında karamanlılardan mustafa çağlayan ş.dinçerin abisi ve ailesi var bunlar evangelist matta mutta ,tanrı yahve tanrı oğlu ermeni tanrısı ve ermeni tanrıs oğlu ve ermeni tanrısı kutsal ruhu var.drbeciler devleti yıkıp bağımslıklarını ilan ettiler.akp de geçmiş tüm bakancıklar tüm siyaler darbeciler devleti yıktı.2008de bağımslıklarını ilan etiler.mesihimiz dünyaya gününü gösterecek dediler.tüm bakancıklar ve siyaleri biz seçeriz derlerdi.parlayıp attılar.ruben hanedanı ermeni krallığı konyadan yönetir.karaman laranda konay lkyonya-17-25 aralık isa ve mesihin doğumu devleti sıfır noktasında yıktılar darbeciler konyada fetöde siyaler elçididir.elçilrin işleri bu illerde geçer.kim cumhurbaşkanı kim bakncık olacak bunlar karar verirler.vatanda yok bayrakda .ermeni krallığı latin kudüs davut krallığı konyada devlet yok vatanda.ülkeyi akp cia mossad bnd konyadan yönetir.darp cebir işkence atatürk öldükden sonra yıkmış yahudi masonlar.illiminati dini varmış.bunlar tanrı diye taparlar tapınakçılar.jesus,yehud israil krallığı
 • gülgül1 ay önce
  parçalayın bakalım müslümanların oyların. bu yaptığınız chp nin değirmenine su taşımak dır. dilerim bugünleri mumla ararsınız. koskoca ayete bile uymuyorsunuz. ayrılırsanız rüzgarınız kesilir diyor cenabı ALLAH.
 • TurgutTurgut1 ay önce
  Baygul, hayatta bu adama guvenmem. nasilda esinin basortu davasini geri cekti, menfaati icin. fetoculerle de tabiri caizse koyun koyunaydi.. cok koklastilar coookkkk..
 • ......1 ay önce
  Gitsin, gitsin iyi olur. AK Parti temizlensin. Şer gördüğünde hayır, hayır gördüğünde de şer olabilir. Reis partiyi temizlesin. Ahlaklı, maneviyatlı, kalp gözü az da olsa aralı yiğitleri bulmalı ve yoluna onlarla devam etmeli. Vefa ehli insanlarla yola devam etmeli. Çünkü vefa sahibi insan hiç bir şekilde nankörlük etmez. Çünkü makam, mevki, şehvet ve şöhret hırsı olmaz. Ama işte,ne hikmetse olmuyor. Niye?Filan kişi çooookçooook iyi ama, yırtık değil, pırtık değil, çakal değil, iş bitirici değil şu değil, bu değil... O zaman yapacak bir şey yok. Öyle dürüst, mert, özenli, sabırlı insanların ağırlıklı olduğu bir partiyelayık olması lazım milletin. Burada ölçü çok önemli. Ne kadar yakalarsanız o kadar çok oy alırsınız. ALLAH'ı da (cc) unutmayın. Her şey hesap kitapla yürümez. Lazım ama yetmez.Fiemanillah.
 • VeliVeli1 ay önce
  Bunların parti kurmak gibi bir derdi yok dertleri ortalığı bulandirmak parti kurup oy alamayacaklarını da biliyorlar parti kuracağız parti kuracağız deyip güya bu hukumet başarısız algısı oluşturmaya çalışıyorlar kuracaksaniz kurun lan sozunuzun adamı olun
 • Turan dursunTuran dursun1 ay önce
  Katılsa ne olur katılmasa ne olur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019