• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdullah Gül ile ilgili çarpıcı plan! "Türkiye'de bir şey hazırlanıyor”

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, dün Abdullah Gül'ün açıklamalarının, İbrahim Kaboğlu'nun Anayasa kitapçığının ve Rand Corp.'un Türkiye raporunun Türkiye'de yeni bir kurgunun yapı taşları olduğunu söyledi. Yılmaz "Ben burada bütün bu kurgunun Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı yapılması için yapıldığını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

2020-02-19 07:54:00 - 2020-02-19 10:47:22
Abdullah Gül ile ilgili çarpıcı plan! "Türkiye'de bir şey hazırlanıyor”

CNN Türk'e konuk olarak katılan eski CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dün Karar gazetesine verdiği ve CHP'yi övdüğü röportajın perde arkasındaki kurguyu açıkladı. 

"Gül bir yere gitmiyor bunların gelmesini istiyor"

Yapılmak isteneni ve yapılanı milim milim gördüklerini ifade eden Yılmaz, Gül'ün şu an bulunduğu pozisyonu, "Gül ayağına çağırıyor bunları. Yani Gül bir yere gitmiyor. Onların gelmesini istiyor. Aslında bu kurgu murgu, bütün siyaset, konuşulanların Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı yapılması için yapıldığını düşünüyorum. Bütün bu parti marti olaylarını da böyle görüyorum. Adına demokratik muhalefet dedikleri ki demokratik muhalefet nasıl olur. 9 seçim kaybediyorsun, hepsi orada duruyor. Kökleşiyor, koltuklar sağlam hiç kalkmıyor kimse. O ilkelerinin de ben hikaye olduğunu düşünüyor." diye anlattı.

"Adını demokratik muhalefet tutturmuşlar"

Yurt dışında da bu yönde bir arzu olduğunu vurgulayan Yılmaz 'demokratik muhalefet' söyleminin arkasında da bunun bulunduğunu belirterek, "Dışarıda bunu istiyor aslında. Avrupa Birliği ve ABD'den de bazı çevrelerin adına demokratik muhalefet tutturmuşlar ki aslında demokratik dedikleri karşı bir muhalefet. Ben burada bütün bu kurgunun Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı yapılması için yapıldığını düşünüyorum." ifadesini kullandı.

CHP'deki tasfiyeler ile Gül'ün ilişkisi

"Gül'ün adaylığına otomatikmen tehdit oluşturanlar ve itiraz edebilecek olan insanların da tasfiye edildiğini ve edileceğini tahmin ediyorum." diyen Öztürk Yılmaz, şu anda bunun yapı taşlarının döşendiğini gördüğünü ifade etti. Sonra da sözlerine şöyle devam etti:

"Bir alternatif yokmuş gibi bir dayatmanın olduğunu görüyorum. Umuyorum yanılırım. Bütün kurgunun onun üzerine oturtulduğunu ve bütün kurgunun o çerçevede şekillendiğini biliyorum. Ve bunun saklandığını, muhalefetteki bazı partilerin tabanlarının tepkisinden çekinildiği için yavaş yavaş ısıtılarak adım adım işlendiğini, onun için muhalefetin kullandığı bazı argümanların Sayın Gül tarafından bugün yapılan açıklamada otarafa sempatik gözükmek amacıyla dile getirildiğini, o tarafında ya bak aslında öyle değilmiş, o da farklıymış şeklinde bir algının yaratılmak istendiğini görüyorum. Türkiye'de şu anda bir sonraki seçimin adayları konusunda bir hazırlık var."

"Türkiye'de bir şey hazırlanıyor”

Başak Şengül'ün İmamoğlu adı daha öne çıkan isim değil mi şu anda? Nasıl olacak? sorusu üzerine bu konuda farklı düşündüğünü ifade eden Yılmaz yapılan hazırlık ve çalışmaları ise, "AK Parti'nin kurucusu, Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı, Başbakan. muhalefetten aday oluyor. Sen tükenmişsin, bitmişsin o zaman. Neye karşı, kime karşı sen bu muhalefeti yapıyorsun. Buradaki kurgu belli. Çok net. Rand Corporation'un raporunda ne diyor 'democratic opposition-demokratik muhalefet' diyor, Kabaoğlu'nun yaptığında da demokratik muhalefet. Nedir bu? Türkiye'de bir şey hazırlanıyor. Yani her şey örtüşüyor. O kitapçıkta Türk milleti, Türk kelimesi yok, Türkiye Cumhuriyeti yok, Atatürk milliyetçiliği yok. Bu nedir? HDP ile bir bağ kuruluyor. Bunları hiç kusura bakmasın bunları milim milim görüyoruz, kim ne yapıyor, ne adım atıyor görüyoruz biz" diye özetledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Samet

Herkes görüyor sen merak etme. Yalnız siz de görüyorsunuz ama size yer verilmediği zaman görüyorsunuz. Size yer verilince kör sağır dilsiz oluyorsunuz. Erdoğan'a insafsızca saldırıp iftiralar attığını unutmadık. Siz bu ülkenin kadrolu hainleri siniz bunuda iyi görüyoruz biz. Elinizde ki ilk fırsatta Amerika'nın Türkiye'deki piyonluğunu devralmak için herşeyi yaparsınız bunu da iyi biliyoruz. Çünkü siz satılmış kadrolu hainlersiniz. Erdoğan'ın bu ülke için ne demek olduğunu bile bile Erdoğan'a saldırdınız.
 • Yanıtla

GÜROL

gül bir ingiliz tasmalısıdır. bu kadar net!!!!!!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı