• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdullah Ağar saldırının perde arkasını açıkladı: Erdoğan'ın hamlesi rahatsız etti

Dış güçlerin beslemesi terör örgütü PKK yine hudut karakolumuza kalleş bir saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sonrası açıklamada bulunan Terör ve Güvenlik Uzmanın Abdullah Ağar, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘1 milyon Suriyeliyi oralarda kuracağımız briket evlere göndereceğiz’ demesi hoşnutsuzluk oluşturdu. Sadece PKK ve YPG'de değil ve demografik yapının ayrışması peşinde olanları.” dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-12 22:25:00 -
Abdullah Ağar saldırının perde arkasını açıkladı: Erdoğan'ın hamlesi rahatsız etti

Dış güçlerin beslemesi terör örgütü PKK yine hudut karakolumuza kalleş bir saldırı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) terör örgütü PKK/YPG'nin Karkamış ilçesi ve Köprübatı Hudut Karakoluna yönelik saldırı yaptığını duyurdu. Olayda 4’ü asker 1 sivil yaralandı. TSK tarafından anında karşılık verilmesiyle 6 PKK’lı öldürüldü.

Kalleş terör saldırısı sonrası A Haber'e canlı bağlanan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, "Soğukkanlı düşünmek gerek. Neden Türkiye'nin sınır karakollarına ve Türkiye'nin etki etmiş olduğu harekat alanlarına ve sivillere saldırıyorlar? Jeopolitik oyuna bir aparat olarak dahil edilmiş bir terör örgütü var." dedi.

"Bu rahatsızlığa sebebiyet verdi"

Son zamanlarda sığınmacılar üzerinden ortaya atılan söylemler sonrası yaşanan bu gelişmeyi yorumlayan Ağar, "Fırat'ın doğusu alanlarda, saldırı yapılan alanlarda uyulmayan mutabakata göre PKK, 30 km ötesine çıkması gereken alanlarda ağır silahlarla bölgede. Birliklerimize ve sivile ve ÖSO'ya karşı saldırıyorlar. Neden saldırı var? Şimdi Türkiye'nin ortaya koyduğu olası büyük tepkinin yerine ve zamanına ve zamanını belirlemeye yönelik bir durum var. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, '1 milyon Suriyeliyi oralarda kuracağımız briket evlere göndereceğiz' demesi hoşnutsuzluk oluşturdu. Sadece PKK ve YPG'de değil ve demografik yapının ayrışması peşinde olanları. 1 milyon insanı oraya koyduğunuzda bir demografik anlamda bir inisiyatif gerçekleşecek. Bu rahatsızlığa sebebiyet verdi. Bununla ilgili olabilir. Türkiye'deki siyasi kutuplaşmış atmosfere dahil olmuş ve bunu manipüle eden bir PKK var" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emekli

Elbette adamların Gaye’si göçmenlerin Türkiye’de kalması özelliklede Suriyelilerin amaç Türkiye’deki yapıyı zedelemek ve içlerindeki ajanlarla toplumsal yapıyı kaosa sokmak sonrada NATO müdahalesinin önünü açmak

suriyelilerin merhametine muhtacet zalimleri destekleyen batiyi

rabim amin FITNE CIKARANLARARI CEHENEMIN EN AZAPLIYERINEYATIR RABIM AMIN
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23