• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD’nin en önemli ismi açıkladı: Rusya'nın bunu yapmasından endişeliyiz

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Rusya'nın askeri potansiyeli ve son zamanlarda ortaya çıkan hipersonik silahları nedeniyle bir açıklama yaparak "NATO ittifakını zayıflatma niyetleri hakkında endişeliyiz" dedi.

2020-02-26 20:49:00 -
ABD’nin en önemli ismi açıkladı: Rusya'nın bunu yapmasından endişeliyiz

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Rusya’nın artan askeri potansiyelinden endişe duyduğunu belirtti.

Esper, Temsilciler Meclisi’ne sunduğu yazılı ifadede, Rusya’nın NATO’yu zayıflatma niyeti ve Moskova’nın olası ‘bölgesel hakimiyeti’ konusunda endişeli olduğunu dile getirdi.

“Rusya komşu ülkelerin egemenliklerini ihlal ederek, antlaşma yükümlülüklerini ihlal ederek küresel ölçekte zararlı siber operasyonlara katılarak uluslararası normları bozmak ve bölgesel hakimiyetini teyit etmek niyetinde" ifadelerini kullanan Esper, "Moskova, silahlı kuvvetlerin hızlı bir şekilde modernizasyonuna devam ediyor" dedi.

Esper ayrıca, Rusya’nın artan askeri potansiyeli ve son zamanlarda ortaya çıkan hipersonik silahlarının, NATO ittifakını zayıflatma niyetleri hakkındaki endişelerini doğruladığını kaydetti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nostalji

NATo mu jKaldı. Her ne kadar ErdoğanNATO ya olan baglılımızı bellı etıyse de "hepımız bırımzı bıımzı hepımzı ıcın falan " dese de halkın gozunde NATo artık dost degıldır.
 • Yanıtla

ali

Turkiyenin kendini savunmasindan ve bagimsizligindan daha cok endise edersiniz haydut abd
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı