• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'den petrol fiyatlarını etkileyecek hamle! Gizli heyet yolladı

Petrol fiyatlarının her geçen gün arttığı şu dönemde ABD Başkanı Joe Biden'ın sürpriz bir hamlede bulunduğu iddia edildi. Biden'in petrol anlaşması imzalanması için Suudi Arabistan'a gizlice heyet gönderdiği belirtildi.

Yeniakit Publisher
2022-05-26 10:50:00 -
ABD'den petrol fiyatlarını etkileyecek hamle! Gizli heyet yolladı

Axios isimli yayın kuruluşunun ABD'li yetkililere dayandırdığı haberine göre, Biden yönetimi dünyada petrol üretimini artırmak ve Washington ile Riyad arasındaki ilişkileri güçlendirmek için bir adım attı.

"Gizli bir ziyaret"

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Orta Doğu Direktörü Brett McGurk ve Dışişleri Bakanlığı Enerjiden Sorumlu Müsteşarı Amos Hochstein'in şu anda Suudi Arabistan, İsrail ve Mısır arasındaki bir petrol anlaşması görüşmeleri için Suudi Arabistan'da gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği belirtildi.

"Bıden, Suudi Arabistan ile yeniden yakınlaştı"

Haberde Biden'ın haziran sonundaki Orta Doğu ziyareti kapsamında da Suudi Arabistan'a gitmeyi düşündüğü aktarıldı.

Ayrıca Biden'ın göreve başladığında Suudi Arabistan'ın dünyadan soyutlanması için isteğini dile getirdiği ancak Rusya-Ukrayna savaşıyla ortaya çıkan petrol krizi için de Suudi Arabistan ile yeniden yakınlaştığı savunuldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

NOLMUŞ YANİ NORMAL BUNLAR BU İŞLER

Müslümanlar artıkın uyanın. Hainler bitmez tükenmez bitmeyecekler. Allah yardımcımız olsun. LA GALİBE illallah. Oyun bitmez tükenmez bitmeyecekler
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23