• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'de 'koronavirüs' paniği! "Yayılması kaçınılmaz"

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) yetkilileri, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının kaçınılmaz olduğu ve Amerikalıların şimdiden buna hazırlıklı olmaları gerektiği uyarısında bulundu. CDC'nin resmi internet sitesindeki son bilgilere göre, ABD genelinde 53 teyit edilmiş Kovid-19 vakası bulunuyor.

Yeniakit Publisher
2020-02-26 01:38:00 -
ABD'de 'koronavirüs' paniği! "Yayılması kaçınılmaz"

Salgınla ilgili son durumu değerlendiren CDC Ulusal Aşı ve Solunum Hastalıkları Merkezi Direktörü Dr. Nancy Messonnier, "Artık, bu salgın konusunda esas soru ABD toplumu içinde yayılıp yayılmayacağı değil, ne zaman olacağıdır." şeklinde konuştu.

Messonnier, salgının ABD'de günlük hayatı ciddi derecede etkileyebileceğini vurgulayarak, "Amerikan halkından bunun kötü olabileceği beklentisine hazırlanmalarını istiyoruz. Ben kendi ailemle oturup bunu konuştum." dedi.

300 milyon maskeye ihtiyaç var

Öte yandan, Senatoda düzenlenen oturumda Trump yönetiminin koronavirüs ile mücadelesi konusunda bilgi veren Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanı Alex M. Azar, koronavirüs salgınında federal ve yerel sağlık çalışanları için 300 milyon yüz maskesine ve hastaneler için de ek vantilatörlere ihtiyaç duyulacağını belirtti.

Azar, şu an depolarda acil durumlar için 30 milyon yüz maskesi bulunduğunu kaydederek, "ABD'yi sızdırmaz bir şekilde bir virüse karşı kapatamayız ve bu konuda gerçekçi olmalıyız." ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını hakkında her gün ve her hafta yeni şeyler öğrendiklerini kaydeden Azar, "Bu, dünya çapında benzeri görülmemiş potansiyel olarak ciddi bir sağlık sorunudur." uyarısında bulundu.

53 koronavirüs vakası bulunuyor

CDC'nin resmi internet sitesindeki son bilgilere göre, ABD genelinde 53 teyit edilmiş Kovid-19 vakası bulunuyor.

Beyaz Saray’dan önceki gün yapılan açıklamada, Trump yönetimi tarafından salgın ile mücadele için Kongre'den, 1 milyar doları virüse karşı aşı geliştirme çalışmalarına ayrılmak üzere en az 2,5 milyar dolar ek fon talep edileceği belirtilmişti.

ABD Kongresi'ndeki Demokratlar uzun süredir virüs konusunda yönetime uyarıda bulunarak, Trump'ı bu konuda adım atmaya çağırıyordu.

Trump ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, "ABD'de koronavirüs kontrol altında. Tüm taraflar ve ilgili ülkelerle iletişim halindeyiz." değerlendirmesinde bulunmuştu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

İNANMAYIN BÖYLE BİR VİRÜS YOK NORMAL İNSANA Bİ ŞEY OLMAZ. CORONA VİRÜSÜ ymüş.BU YAHUDİLERİN BİR OYUNU OLUP DÜNYADA KAOS YARATMAK İSTİYORLAR. ÇİNİ BİLE PERDE ARKASINDAN YAHUDİLER YÖNETİYOR AYNI ABD GİBİ.YAHUDİLERİN KONTROLÜNDE. yahu böyle bir virüs yoookkk tamamen insanın gen yapısı önemli. ben razıyım huana gideyim orada yemekte yerim ama türk yemekleri öyle kedi köpek yılan böcek yemem. yersen neticesi bu olur. normal insana bu virüs bir şey yapmaz. şimdi yahudiler sizler çine odaklanırken , bunu fırsat bilip dünyada kaos yaratıp b.o.projesi ile küdüsü ele geçirmeye çalışıyor. uyuyun siz. ben size böyle bir virüsün olmadığını varsada gen yapısı normal insana bi bok yapamayacağını iddia ediyor benide kobay olarak yollayın diyorum. ispatladığım vakitte diyeceklerki efendim bu virüs 100 kişiye bulaşıyor 10 kişiyi öldürüyor diyecekler cevapları hazır.
 • Yanıtla

ömer yilmaz

aşıyı satmak için haber bunlar i.nelere sakın güvenmeyin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23