• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD merkezli dergiden itiraf gibi 'Erdoğan' analizi: Her zamankinden daha fazla ihtiyaç var!

ABD merkezli Foreign Policy dergisi, Türkiye ve Erdoğan’ın önemine vurgu yaparak Batı'nın her zamankinden daha fazla Erdoğan'a ihtiyacı olduğunu belirtti.

Yeniakit Publisher
2022-06-22 20:11:00 - 2022-06-22 20:17:40
ABD merkezli dergiden itiraf gibi 'Erdoğan' analizi: Her zamankinden daha fazla ihtiyaç var!

ABD merkezli Foreign Policy dergisi “Batı Neden Erdoğan'la Şimdi Barışmalı?” başlıklı bir yazı yayımladı. Yazıda, bir yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan ifadeler kullanılırken, bir yandan da Türkiye ve Erdoğan’ın önemine vurgu yapıldı. Erdoğan, “Batı'nın acilen daha iyi ilişkilere ihtiyaç duyduğu” kişi olarak tanımlandı.

Batı'nın Erdoğan'a her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğu belirtilen analizde 'Rusya'nın Ukrayna'ya karşı acımasız, topyekün savaşı, Türkiye'nin jeostratejik satranç tahtasındaki profilini büyük ölçüde yükseltti' ifadelerine yer verildi.

"Batı Erdoğan'ın endişelerine kulak asmamanın bedelini ödüyor"

Ukrayna-Rusya savaşında Türkiye'nin büyük role sahip olduğunun vurgulandığı haberde, "Türk silah teslimatları genişletilirse, Ukrayna'nın zafer şansı önemli ölçüde artacaktır. Türk Boğazları üzerinden Karadeniz'e erişimi kontrol eden Erdoğan, şubat ayı sonlarında geçişi savaş gemilerine kritik bir şekilde kapattı" denildi.

Batı'nın Erdoğan'ın endişelerine kulak asmamanın bedelini ödediğinin altı çizilen haberde şu dikkat çekici ifadeler yer aldı:

"Batı'nın da Rusya'ya karşı ekonomik savaşta, Türkiye'nin yanında olmasına ihtiyacı var. Tek başına Ankara'nın desteği, Rus mallarının Karadeniz'e giriş çıkışını kısıtlayabilir. Ankara'nın yardımı, Rus parasının akışının kesilmesinde çok önemli.

"Türkiye, kilit oyuncu olacak"

Türkiye, Rus ödemelerini serbestçe kabul eden ve Batılı bankacılık yaptırımlarının etkisini azaltan birkaç büyük ülkeden biri. Ancak en önemlisi Türkiye, Avrupa enerji kaynaklarının yeniden düzenlenmesinde kilit bir oyuncu olacak, özellikle de bir dizi önemli boru hattı üzerinden enerji erişimini kontrol ettiği için."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Doğruya Doğru

Davutoğlundan sonra Dış Politiyı Erdoğan eline aldı ve çok başarılı dış politikamız var şu an. Yolumuz açık olsun

Erdoğan'ı anlamak

Bütün dünya onu anladı,bu hin şer ittifakı anlamadı.Ülkesi için ne kadar önemli olduğu ortada.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23