• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

A Haber muhabiri Kerim Ulak sınırdaki görüntüsü ile ilgili açıklama yaptı

Fırat'ın doğusunda Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bilgi aktaran A Haber Yurt Haber Müdürü Kerim Ulak'ın sınırdan yaptığı yayının görüntüsü dün sosyal medyada olay oldu. Ulak, "Sosyal medya hesapları bir fotoğraf üzerinden beni ve kurumumu karalıyor" açıklamasında bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-10-15 12:05:00 - 2019-10-15 12:11:21
A Haber muhabiri Kerim Ulak sınırdaki görüntüsü ile ilgili açıklama yaptı

A Haber muhabiri Kerim Ulak'ın başında miğfer ve yere çömelerek yayın yaptığı anlarda TRT muhabirinin rahat bir şekilde ayakta yayın yaptığı anlar dün sosyal medyanın gündemine oturmuştu. O anları anlatan Ulak, "Üzerimizden havanlar atılmaya başladı. TRT muhabiri de yayını yapıp güvenli bölgeye çekildi." ifadelerini kullandı.

Tel Abyad'daki terör hedefleri dün sabah erken saatlerden itibaren yeniden obüs atışlarıyla vurulmaya başlanmış, o anlar A Haber canlı yayınında da saniye saniye aktarılmıştı.

Sosyal medyada gündem oldu

Sosyal medyada ise kısa süre sonra dolaşıma sokulan bir fotoğraf karesi tartışma konusu oldu. Söz konusu fotoğraf üzerinden TRT muhabirinin rahat bir şekilde miğfersiz yayın yaptığı, ancak A haber muhabirinin ise yere çömelerek yayın yaptığı iddia edildi.

"Havanlardan korunmak için böyle davrandık"

Söz konusu tartışmaya ilişkin açıklama yapan A Haber Yurt Haber Müdürü Kerim Ulak, şu ifadeleri kullandı:

"Sabah 09:15'te yoğun bir bombardıman başladı. Üzerimizden havanlar atılmaya başladı. TRT muhabiri Bülent yayını yapıp güvenli bölgeye çekildi. O sırada üzerimizden bir havan mermisi geçti. Artık öğrendik, havanın üzerinizden geçerken çıkardığı sesi öğrendik.

Havan sesiyle birlikte bir panik yaşandı ve kendimizi yere attık. Havanlardan korunmak için böyle davrandık.

"Bir fotoğraf üzerinden beni ve kurumumu karalıyorlar"

Fotoğrafı veren hesaplar FETÖ ve PKK'ya yakın hesaplar. Hadi onları anlıyorum. Kendisini özgür basın olarak yansıtan kurumlar ve sosyal medya hesapları nasıl bir fotoğraf üzerinden beni ve kurumumu karalıyorlar. Geçtiğimiz gün arkadaşlarımızın kaldığı otele bir saldırı oldu. Ben oradaki yayında da arkadaşlarımızı çelik yelek konusunda uyardım. İletişim Başkanlığı'nın da bu konuda önemli uyarıları var.

"Havanın üzerine düşmesini mi bekleyelim?"

Kara harekatı başlamış 50 metre mesafedeyiz böyle bir ortamda nasıl çelik yelek ve baret giymeyeceğiz. O fotoğraf karesi üzerinden beni hedef aldılar. Herkesi sorumlu gazeteciliğe davet ediyorum. Beni en çok üzen şey, anlı şanlı haber sitelerinin bu fotoğraf üzerinden beni hedef almaları. Havanın üzerine düşmesini mi bekleyelim, bu nasıl bir anlayıştır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

srrhat

Ben de izledim herkes ayaktayken bizim kerim girecek delik arıyordu.çok komik duruma düşürdü kendini.
 • Yanıtla

yazıYORUM

YAW GEÇ BU İŞLERİ, MİLLET AYAKRA KAMERAMANLAR ORTALIKTA FİNK ATIYOR, KENDİ KAMERAMANI BİLE AYAKTA BİR SAĞ DÖNÜYOR BİR SOLA DÖNÜYOR OLANI BİTENİ ÇEKİYOR, ZATEN ONUN ÇEKTİĞİ GÖRÜNTÜLERDE BÜTÜN GAZETECİLER AYAKTA ORTALIKTA DOLAŞIYOR GÖRÜNÜYOR, BİR TEK KERİM EFENDİ BİR KÖŞEYE SİNMİŞ FEVERAN EDİYOR BİR O YANA YASLANIYOR BİR BU YANA YASLANIYOR. GEÇİN ARKADAŞIM BÖYLE ŞAKLABANLIKLARI GEREK YOK, ADAM GİBİ YAYININIZ YAPIN OLANI BİTENİ ANLATIN MİLLET ÖĞRENSİN. ABARTINCA BONCUK MU TAKIYORLAR YOOO, KOMİK DURUMA DÜŞÜYOSUNUZ SONRA MIZ MIZZ MIZZZ AÇIKLAMA YAPIYOSUNUZ.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23