2019 LGS son dakika LGS sınav tarihi mi değişti | MEB LGS sınavı ne zaman?

31 Mart 2019 İstanbul yerel seçim sonuçları açıklandı. Ancak AK Parti başta Maltepe ve Büyükçekmece’deki usulsüzlükler olmak üzere pek çok konuda Yüksek Seçim Kurulu’na olağan üstü itirazda bulunarak İstanbul seçimlerinin yenilenmesini talep etti. YSK, AK Parti’nin İstanbul seçimlerindeki usulsüzlüklerini içeren başvuruyu görüşüyor. YSK İstanbul seçimlerini yenilerse seçimler 2 Haziran’da yapılacak. ME? 2019 LGS sınavı ise 1 Haziran 2019 Cumartesi günü olarak açıklanmıştı. Peki İstanbul’da seçimler yeniden yapılırsa LGS sınavı ertelenecek mi? LGS 2019 sınavı ne zaman?

25 Nisan 2019 Perşembe 16:59
2019 LGS son dakika LGS sınav tarihi mi değişti | MEB LGS sınavı ne zaman?

31 Mart 2019 İstanbul yerel seçim sonuçları açıklandı. Ancak AK Parti başta Maltepe ve Büyükçekmece’deki usulsüzlükler olmak üzere pek çok konuda Yüksek Seçim Kurulu’na olağan üstü itirazda bulunarak İstanbul seçimlerinin yenilenmesini talep etti. YSK, AK Parti’nin İstanbul seçimlerindeki usulsüzlüklerini içeren başvuruyu görüşüyor. YSK İstanbul seçimlerini yenilerse seçimler 2 Haziran’da yapılacak. ME? 2019 LGS sınavı ise 1 Haziran 2019 Cumartesi günü olarak açıklanmıştı. Peki 2019 LGS son dakika haberleri. İstanbul’da seçimler yeniden yapılırsa LGS sınavı ertelenecek mi? LGS 2019 sınavı ne zaman?

LGS sınavı ne zaman?

LGS - 2018-2019 eğitim öğretim yılında en çok LGS konusu merak ediliyor. Milyonlarca öğrenci ve veli LGS sınav ve başvuru tarihini merak ediyordu. Konuya ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Liseye Geçiş Sistemi olarak adlandırılan ortaokul 8. sınıftan sonra lise öğrenimi için okul tercih etme sistemiyle ilgili kılavuz geçtiğimiz günlerde yayınlanarak kafalarda oluşan bazı soru ve merak konularına cevap getirdi. Başvuruların tamamlanmasının ardından sınav giriş yerleri belli olacak ve sınavda ter döken adaylar bir sonraki adımda tercihlerini yapıp sonuçları beklemeye koyulacaklar. 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi belli oldu. Buna göre, LGS kapsamındaki merkezi sınav 1 Haziran 2019´da yapılacak. Başvurular 03-14 Nisan 2019 tarihleri arasında alındı.

Gözler YSK'da LGS sınavı tarihi değişecek mi?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi için karar vermesi durumunda  Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavının ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu. İstanbul seçimlerine ilişkin seçimin yenilenmesi kararı çıkması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınav tarihine ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 16:59

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019