16.06.2019 Günün âyet ve hadisi

Sizler için seçtiğimiz günün âyet ve hadisini istifadelerinize sunuyoruz...

16 Haziran 2019 Pazar 05:50
16.06.2019 Günün âyet ve hadisi

VAHYİN DİLİNDEN: 

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

اَلَّذ۪ي جَعَلَ لَكُمُ الْاَرْضَ فِرَاشاً وَالسَّمَٓاءَ بِنَٓاءًۖ وَاَنْزَلَ مِنَ السَّمَٓاءِ مَٓاءً فَاَخْرَجَ بِه۪ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقاً لَكُمْۚ فَلَا تَجْعَلُوا لِلّٰهِ اَنْدَاداً وَاَنْتُمْ تَعْلَمُونَ 

"Rabbiniz ki, sizin için yeri döşek, göğü bina kılmıştır; gökten su indirmiş, bununla sizin için rızık olarak çeşitli ürünler çıkarmıştır.

Artık siz de bile bile O’na eş ve ortaklar koşmayın."

(Bakara Suresi, âyet:22)      (Meâl Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı)

ALLAH RASULÜ'NDEN   (Sallelahu Aleyhi ve Sellem) 

 Allah'ın her namaz vaktinde şöyle seslenen bir meleği vardır: 

 "Ey Ademoğulları! Kendi elinizle tutuşturduğunuz sizi yakacak olan ateşi namazla söndürmek için kalkınız."   

(Camiüssağir-2358)
 
 
 
 
 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 05:50

YORUM YAZ

  • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
    Hadise gelince ahkaf süresi 9.ayetine göre uydurma olduğu gün gibi açık.Bana da size de ne yapılacağını bilmiyorum diyen bir Resul bu sözü söylemiş olamaz. Ama hadiste doğru bir taraf ta vardır.O da namazdan dolayı değil ama insanlar kendi yapıp ettiklerinden dolayı yani amellerinden dolayı cennet ve cehennemi hakedeceklerdir.Çünkü bu ayettir. Bir de namaz kelimesini kullanmayı bırakıp Kur'anda geçen Salat kelimesini kullanırsanız Kur'ana uygun davranmış olursunuz. Ve Salat da insanları her türlü ahlaksızlıktan koruyan bir görevi vardır. Bundan başka bir görevi yoktur.Kur'anda buna işaret edilmektedir.Hiç şüphe yoktur ki Sakat sizi her türlü kötülükten ahlaksızlıktan korur diyerek bu açıklanmıştır.Tabii Allahu Alem diyorum.
  • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
    Bazıları bu ayet ile buna benzer ayetleri göstererek Kur'an dünyanın düz olduğunu söylüyor. diyerek Kur'anın uydurma olduğunu söylüyor.Bazılarıda yine buna benzer ayetleri örnek göstererek dünyanın düz olduğunu söyleyip dünyanın düz olduğunu inkar edenin kafir olduğunu söylüyor.Oysaki Allah biz sizin için yeryüzünü döşek yaptık demekle dünyanın düz olduğunu belirtmiyor. Dünyanın yerçekimi olduğunu ve böylece dünyada yeryüzünde gezebildiğimizden söz ettiği açıktır.Ay da dahil diğer gezegenlerde yerçekimi olmadığından yürümek oldukça zordur. Bunu bile anlamıyorlar. Düşünün dünyanın yerçekimi olmasaydı insanlar yeryüzünde dolaşmak için bayağı zahmet çekeceklerdi.Hatta ağırlık bağlayıp öyle gezmek zorunda kalacaktı.Yani bunu bile anlamakta zorlanıyorlar.Hatta ilahiyat profları bile

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019