09.06.2019 Günün âyet ve hadisi

Sizler için seçtiğimiz günün âyet ve hadisini istifadelerinize sunuyoruz...

09 Haziran 2019 Pazar 08:47
09.06.2019 Günün âyet ve hadisi

VAHYİN DİLİNDEN: 

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla 

اِنَّكَ لَا تَهْد۪ي مَنْ اَحْبَبْتَ وَلٰكِنَّ اللّٰهَ يَهْد۪ي مَنْ يَشَٓاءُۚ وَهُوَ اَعْلَمُ بِالْمُهْتَد۪ينَ 

"Kuşkusuz sen istediğini hidayete erdiremezsin.

 Ama Allah dilediğini hidayete erdirir ve hidayete erecek olanları en iyi O bilir."

(Kasas Suresi, âyet:56)                (Meâl Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı)

 

ALLAH RASULÜ'NDEN   (Sallellahu Aleyhi ve Sellem)  

Kim ki vakit namazlarının sonunda 33 defa Allah'ı tesbih ederse, 33 defa Allah'a hamd ederse ve 33 defa Allah'ı tekbir ederse ve yüzü tamamlamak için, 'Lâilâhe illâllahü vahdehû lâ şerîke leh. Lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadîr.' derse, deniz köpükleri kadar günahlar bağışlanır."

(Müslim, Mesâcid, 146)
 
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Haziran 2019 Pazar 08:47

YORUM YAZ

 • şenay doğan şenay doğan 9 gün önce
  bana sen o günleri görmeyeceksin diyorlar ALLAH VE RASULÜ GÖRECEK YA YETMEZ Mİ allaha emanet olun
 • KanunîKanunî9 gün önce
  Bu kadar lütuf ile cehenneme gitmek cennete gitmekten daha zor, iman edene tabi....
 • AbdülkadirAbdülkadir9 gün önce
  Yine yanlı çeviri.İşte ayeti yanlış çevirirsen bambaşka bir anlam çıkar ortaya.Bu tür ayetlerin mealleri hep yanlış yapılmış maalesef.Oysaki Allah dilediğini hidayete erdirmiyor.Ayeti iyi düşünmek lazım. Bu ayetin çevirisi şöyle olmalıdır. (Ey Resul) hiç şüphe yok ki sen sevdiklerini hidayete erdiremezsin.Ve lakin Allah hidayete ermek isteyenleri hidayete erdirir. Ve O hidayete ermiş olanları iyi bilir.) Evet görüyorsunuz ki sizin mealinizle yani diyanetin ve buna benzer diğer meallerin manasıyla benim yaptığım mealin manası 180 derece farklıdır. Hangisi doğru bir düşünün bakalım. Ayrıca yayınladığınız hadis Kur'anın ahkaf süresinin 9.ayetine aykırıdır. O ayettein bir bölümünde Resul Muhammed şöyle seslenmektedir. Ben bana da size de ne yapılacağını (nasıl muamele edileceğini ) bilmiyorum .... ila ahir ayet. İşte bir ayeti düşünün birde yayınladığınız hadisi ve ona göre karar verin.Kendisine ne yapılacağını bilmeyen Resul Muhammed nasıl olurda böyle bir söz söylemiş olabilir.DÜŞÜNÜN .Allah Kur'anı anlamayı bizlere nasip etsin.
 • şenay doğan şenay doğan 9 gün önce
  28 şubatta herkes askere düşman kesilirken ben hidayetleriini dilemiştim 100yıl sonrası için büyük bir müjde aldım ayet haktır sonsuz hikmetle doludur cümlemizi bununla şereflendirsin allah yanan yüreğe kör kalmaz allaha emanet olun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019