THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Yaşasın! Kazandık! BM Trump’ın tehditlerine boyun eğmedi!

22 Aralık 2017 Cuma

Vakit daraldıkça işler iyice kızıştı!

Dünyanın gözü,  “Kudüs oturumu” yapılacak olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda idi...

Kudüs oylaması yapıldı..

Bildiğiniz gibi Trump’ın, küstahça bir kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi, ABD’yi dünyayla karşı karşıya getirmişti. Filistin’de bu kararın neden olduğu iç karışıklığa rağmen Trump, feodal bir dille “Patron benim uleeeyyyn!” 

“Kudüs de benim, dünya da benim! İstediğim yeri istediğim kimseye veririm” dedi.

-Sanki hepsi kazan kaldırsa yedi düvele gücü yetecekmiş gibi...-

Trump, göz göre bir çatışmanın fitilini ateşledi. Çünkü ABD’nin İsrail’e “el kesesinden cömertlik” yapması, yıllardır İsrail işgali altında zulüm gören Filistinliler tarafından asla kabul edilebilir bir şey değildi. 

...ve beklenen oldu ve İntifada hareketi ateşlendi...

...beklenen oldu ve İsrail askerleri resmen kudurdu!

Amerika’da ayağı sallanan Trump’ın, terörist ülke İsrail’e yaptığı bu yalakalıkla şımaran İsrail askerleri, dünyanın gözleri önünde Filistinli çocukları kelepçeleyip, vahşi hayvanlar gibi kafeslere koydu. Barbar İsrail askerleri 14 yaşında bir çocuğu, gözleri bağlı, elleri kelepçeli bir halde tutukladı. Down sendromlu bir çocuğu içeri tıkacak kadar vahşileşti. -Lakin ABD ve Trump, buna rağmen geri adım atmadı! -

CIA ve MOSSAD’ın da eli de armut toplamadı tabii... Anında havaya ateş eden eli silahlı bir Filistinli görüntüsüyle, CIA-MOSSAD tadında bir “algı operasyonu” yapıldı tabii...

Peki bu tiyatral algı operasyonu kafese tıkılan eli kelepçeli küçücük çocukları... Gece annesinin kucağından alınan masum kız çocuğunu... İsrail askerleri tarafından itile kakıla tutuklanan Down sendromlu çocuk görüntülerini dünya kamuoyunun vicdanından silebildi mi? 

Tabii ki hayır!

Zaten BM üyesi 193 ülkenin çoğunun, Filistin konusunda Trump’la aynı fikirde olmadığı yavaş yavaş ortaya çıktı. Bu durum sonrasında Trump’ın da Natenyahu’nun da etekleri tutuştu!

Trump, BM üyesi 180 ülkeyi mektupla tehdit ederek çirkefe bağladı!

Biraz da feodal bir dille BM ülkelerini domine etmek istedi.

Türkiye ve Yemen’in gündeme getirdiği Kudüs Tasarısı sonrasında Trump bu meseleyi “ergence bir siyasi tavırla” daha çok şahsileştirdi. O kadar ki Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıyan bu oylamada, ABD’nin bu kararına muhalefet edecek ülkelere “para yardımını keseceğini” ilan etti!

Terörist devlet İsrail Başbakan’ı Natenyahu ise, Birleşmiş Milletlere “Yalanlar evi” diyerek dişlerini gösterdi! BM’ye üyesi ülkelere“İsrail Devleti bu oylamayı tamamen reddediyor. Kudüs bizim başkentimiz ve buradaki inşamıza devam edeceğiz. Yabancı elçilikler ABD’nin öncülüğünde Kudüs’e taşınacak. Bu olacak!” diye racon kesti!

İsrail’in BM nezdindeki daimî temsilcisi Danny Danon, “Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu bilmek için uluslararası kuruluşların onayına ihtiyacımız yok” diye sözlü bir terörist saldırı düzenledi.

Ne olacak peki?

ABD Birleşmiş Milletler Daimî temsilcisi Nikki Haley’in gerginliğine bakılırsa, sonuç Kudüs lehine çıkacak gibi... 

-O basit, pullu bordo kazakla ABD’yi temsil etmesi bir faciaydı. Merak ettim de Nikki çok aramış mı bu kazağı acaba? -

Trump’ın ve Haley’in tehditleri pek işe yaramayacak...

Buna rağmen Trump’ın BM’ye tehditler savurması, şantaj yapması ise yine de domuzdan kıl koparmaya çalışacak anlamına geliyor.

BM’deki Kudüs desteğini olabildiğince aşağı çekmeye çalışacağı...

Trump’ın Kudüs meselesini şahsileştirmesinin en güçlü nedenlerinden biri de bu harekete Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülük etmesi...

Dünya lideri Erdoğan’ın, Trump’ın karizmasını çizmesi endişesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İslam âleminde gittikçe yükselen saygınlığı, itibarı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM’de elini güçlendiren bir diğer husus ise BM ülkelerindeki Trump antipatisi...

Ve ne yazık ki oylama bitmeden zamanım tükendi. Allah Filistinlilerin hamisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı muvaffak etsin! Dua edelim lütfen ve sosyal medyadan desteğe devam!

Bakalım BM ülkeleri Trump’ın feodal tehditlerine boyun eğecek mi? Aslında çıkacak olan sonuç, Kudüs’ün akıbeti kadar, BM ülkelerinin de akıbetini belirleyecek! BakalımBM bağımsız mı değil mi?

...ve derken, bu tarihi oylamada 128 oy çoğunluğu... İşte kazandık!

Yaşasın! Allah haklı olana yardım etti!

Gözün aydın İslam alemi! Kudüs’ün gözü aydın! Gözün aydın Reis!

 

 

YORUM YAZ