İlker Başbuğ’u savunacak en son kişi bile değilsin KK!

14 Şubat 2018 Çarşamba

Hadi bir cesaret diyerek Yenikapı mitingine iştirak etti. Sonrasında FETÖ-PKK, “Sen misin milli mutabakata destek veren?” diyerek Artvin-Ardanuç yolunda konvoya saldırınca, “korkak Kemal” anında tornistan edip fabrika ayarlarına döndü ve 15 Temmuz darbesi için “darbe tiyatrosu” deyiverdi.

Bu arada saldırıda tek bir CHP’linin burnu kanamazken, üç asker yaralandı. Korkak Kemal unuttuysa hatırlatalım… Kemal’in “kedi canını” kurtarmak için o çatışmada bir jandarma er, şehit düştü… İki asker yaralandı.

O dönemde Kılıçdaroğlu’nun anında “tornistan” edip FETÖ yağcılığı yapmaya başlamasına tek isyan eden -KK’nın deyimiyle- “Havuz medyası” değildi üstelik… Bakın Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, KK’ya nasıl ayna tuttu? 

“Kemal Kılıçdaroğlu bu aralar adeta FETÖ avukatı. Varsa yoksa cadı avı söylemi ve mağduriyet edebiyatı! İyi de Kemal Bey, 15 Temmuz’da bir şey olmadı mı? Uçaklar ve tanklar ölüm kusmadı mı, 242 kişi ölmedi mi? Aynı şekilde FETÖ denen casus örgüt devletin kurumlarını ele geçirmedi mi? Öyle ise niçin bunları pas geçmeye başlayıp sürekli FETÖ için ağıt yakıyorsun?”

Haysiyet sahibi biri bu satırları okusa, inanın harakiri yapar! Lakin malum Kılıçdaroğlu’nda “manda derisi gibi” bir yüz var!

8.10.2016 tarihli “FETÖ’den Yenikapı sonrası Kılıçdaroğlu’na tehdit” başlıklı yazısında devam ediyor Sabahattin Önkibar!

Kılıçdaroğlu’ndaki bu hal ile alakalı olarak dinlediğim şudur: CHP lideri meğer Yenikapı’daki mitinge katılınca FETÖ tarafından tehdit edilmiş. Bizim safımızda olmaz ve bizi savunmazsan aramızdaki ilişkileri afişe ederiz denmiş! Hangi ilişkiler mi? Mesela Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisinde yaşananlar! Mesela MİT TIR’ları olayı. Mesela Baykal’ın kaseti Erdoğan tarafından izlenirken gösteren görüntünün Kılıçdaroğlu’na servis anının kayda alınması ve benzeri diğer servisler. Ne yani Tayyip Erdoğan’a böcek koyup kayda alanlar, Kılıçdaroğlu’nu boş mu geçecekti?”

Benim de benzer bir yorumum var… E neymiş? Demek ki aklın yolu birmiş çarkçı Kemal Efendi!

Hadi bunları da geç… 15 Temmuz darbe gecesi havalimanındaki o görüntülerden de mi utanmadın “şereften” söz ederken Kemal Bey? FETÖ darbecileriyle anlaşıp, arkana bakmadan kaçtığın o görüntülerden de mi utanmadın?

Ya kravatını değiştirip 15 Temmuz darbesini kahve keyfi yaparak izlediğin o yüz kızartıcı fotoğraflardan?

Sen utanmazsın tabii…

Casus Enis Berberoğlu için yollara düşmekten utanmadığın gibi…

VIP karavanlarda dublörlü suflörlü yürümenin adını protesto koymaktan utanmadığın gibi…

Tutuklu FETÖ darbecileri için mitinginde bağıra bağıra destek vermekten utanmadığın gibi…

Deniz Baykal’a uygunsuz kaset kumpası yapmaktan utanmadığın gibi…

CIA ajanı Sezgin Tanrıkulu’nu, terörist cenazelerinde ağlayan Gamze İlgezdi’yi CHP’ye devşirmekten utanmadığın gibi…

PKK’lılara “arkadaşlar” diye hitap etmekten utanmadığın gibi…

“PYD terör örgütü değildir” demekten utanmadığın gibi…

Futbol maçı izler gibi 15 Temmuz darbesini de televizyondan seyretmekten utanmazsın!

O kadar korkaksın ki…

O kadar utanmaz, sıkılmazsın ki, FETÖ/PKK’nın sözünden çıkamazsın!

Bu milletin siyasi tarihinin yüz karasısın sen Kılıçdaroğlu!

Bu milletin siyasi tarihi için bir utançsın!

CHP’nin alnındaki kara lekesin!

Bu halinle bir de İlker Başbuğ için çirkinleşmişsin ya…

İlker Başbuğ’u tahliyesi sonrası ben de dinledim…

Asla senin gibi çirkinleşmedi…

O dönemde Cihan haber ajansı, STV falan pusu kurmuş, dedikodu duymak için can atarken, o ite köpeğe tek satır malzeme vermedi.

“Erdoğan arkadaşımdır” dedi.

Ya sen? Mal bulmuş mağribi gibi kendince İlker Başbuğ üzerinden magazin devşirme derdindesin! Yoksa, kendi liderin Baykal’a kaset kumpası yapacak kadar “bencil ve fırsatçı” biri iken, “Pensilvanya kumandalı” biri iken, İlker Başbuğ’u falan düşünmezsin…

İlker Başbuğ’a gelince…

Ne yapsaydık Afrin’e gitmeyip de?

Bir Genelkurmay Başkanı olarak B planınızı da söyleyin de anlayalım?

ABD’nin sınırımızda bir terör devleti kurmasına müsaade mi etseydik?

Bir kırk yıl da Suriye sınırında kurdukları PKK devletini ensemizde Demokles’in kılıcı gibi sallamalarına izin mi verseydik?

Bu bıçak sırtı süreçte, askerin stratejisini kamuoyunun karşısında eleştirmek ne kazandıracak size?

Askere, millete, devlete ne kazandıracak?

Kılıçdaroğlu gibi “PYD terör örgütü değildir” diyen, CIA ajanlarını CHP’ye devşiren, terörist cenazelerinde ağlayanları terfi ettiren bir kifayetsiz muhterisin ekmeğine yağ sürmenin yeri mi?

Yakışmadı İlker Başbuğ…

 

YORUM YAZ

 • Hükmü AslanerHükmü Aslaner5 gün önce
  Reisin sayesinde katosta kurtuldu.Şimdi biad ödüyor beyefendi.
 • kahramankahraman5 gün önce
  başbuğ chp nin cumhurbaşkanı adayı olursa hiç şaşmıcam bu gidişle
 • Devran döner.Devran döner.5 gün önce
  Ağlama duvarı ehli sionlar,sizin devriniz bitmiştir,akıllı olun kıvırmayın...
 • pınardemirpınardemir5 gün önce
  boru bu lafını hatırlıyoruz...millete parmak sallama ortaya konuşma sopa gösterme kaşlar çatık parmaklar göze sokulacak masaya vurma...milletin karşısında kükrediğiniz gibi israilin ağlama duvarında kedi olmaya gerek yok...neymiş milletin bu tavsiyelere karnı tok....ikiniz halaya durundaha iyi işiniz gücünüz yok belli laf salatası yaptığınıza göre.... reisi seviyoruz selamlar...
 • erdoğan ylmzerdoğan ylmz5 gün önce
  İnsanların kişilik haklarına birazcık saygı:Ben sizin ne düşündüğünüzü bilmek zorunda değilim.sizin kötülediğiniz insan belki allah.c.c. sevdiği kullarından ise haliniz nicedir.neyi ispat etmek istiyorsunuz?Yazınızı okumadım bile.el vicdan....Abd.500 milyon doları bize verse işid vebenzeri örgütleri pkk pyd vs vs çok iyi temizleriz bunu deyiverin herkes anlar.İyi çalışmalar
 • birisibirisi5 gün önce
  okuduğumu duyduğumu yanlış mı anlıyorum. siyasete malzeme yapılmasın dememiş ki. bence tam aksini ifade etmiş de bu nasıl yanlış anlaşıldı onu anlayamadım. başka sözleri de mi oldu acaba başbuğun.
 • sonersoner5 gün önce
  İlker beyde bir çok insan gibi siyasete girmek için bazı partilere hatta siyaseti dizayn eden yerli yabancı unsurlara göz kırpamazmı?.
 • HamidoHamido5 gün önce
  Yanlış anlama. K kılıçdaroğlu darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım sözü yanlış anlaşılmış veya dili sürçmüştür. Esas söylemek istediği tankın önüne el sallamak için çıkmak istediğini söylemek istemişti belliki fakat yanlış söyledi.
 • Hikmet yıldızHikmet yıldız5 gün önce
  Fenerbahçe orduevin de denizi seyredip kahve içmesiniçok iyi bilirler. Arfin'e gitmeyip ne yapacağımızı sorsalar hık mık edip dururlar.
 • melih53melih535 gün önce
  kılıçdaroğlu önce halkın emaneti işbankımızın bazı iştirakinin halka açık payların borsada **nasıl ve niçin el değiştirdiğini açıklaması lazım.işbankın yeni oluşan dolaylı**ortaklık yapısı ne anlama geliyor**sırada 3,iştirakmi var..(borsadan el değiştirecek..işgyo çökertme fiyatlarda da**)
Daha fazla yorum göster