Kumar

Son güncelleme: 31 Aralık 2015 07:32

Bu yazımda öncelikle zenginleri, politikacıları, bürokratları, STK temsilcilerini uyarmak istiyorum. Aslında bu uyarı herkesi ilgilendiriyor. Ama özellikle, öncelikle tepedekileri uyarmak istiyorum, çünkü onların yediği haltlar bütün topluma sirayet ediyor ve bu işin faturasını bütün bir toplum ödüyor.

Bu konuda şu ayet mealini hep aklımızda tutalım: “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım”.

Daha önce yazdım. Kadın, para, koltuk, alkol, uyuşturucu ve kumar. Şimdi bir de bu çıktı.

Aslında bunların hepsi akraba günahlar. Bunlara yaklaşmayacaksınız yoksa hepsi sizi birbiri ile tanıştırır..

Alkol kötülüklerin anasıdır. Haram para saadet getirmez. Bunların hemen hepsi, masum gibi gözüken küçük bir kaçamak ya da merakla başlar. Sonra sizi ele geçirir. Nefsinizin ya da bir adım sonrasında birilerinin esiri olursunuz.

Bunun kadını-erkeği-yaşlısı-genci yok. Yoksulu-zengini de yok. Herkesin kendine göre bir çeşidi var..

Kumar oynayanlar için hayatın kendisi bir kumardır. Zevk, heyecan, şans, başarı her şey bu oyunda gizlidir.. Bu belaya yakasını kaptıran kendilerine özel bir çevre oluşturur. Bu bela bir kere yakanıza yapışınca ne aile düzeniniz kalır, ne iş çevreniz ve ne de iş hayatınız. Zavallı insanlardan oluşan bir bataklığa saplanırsınız. Bu alemde gerçek dostluklar yoktur. Gün gelir, hiç yoktan kanlı hesaplaşmalar yaşanır kumar borcu yüzünden ya da uyuşturucu borcu yüzünden. Gün gelir, eskiden elinden tuttuğunuz insanlar, eski dostlarınız, aileniz bile tanımaz sizi..

Kimi zenginler işret uğruna, gizli nikahlar, kayıtdışı çocuklar uğruna, kimi uyuşturucu belasına, kimi kumar uğruna saadetini, sağlığını, itibarını kaybediyor.. Yazık değil mi?

Kaç işadamı var, ortalıkta adı dolaşan, kaç politikacı, kaç bürokrat, gazeteci. Eskiden kumar borcu yüzünden partisini değiştiren adamlar da vardı. İşret uğruna siyasi kariyeri noktalanan insanlar var.

Bu iş artık istihbarat ajanlarının, örgütlerin, mafyanın iş tuttuğu alanlar.. Bu bataklık her gün yeni birilerini yutmaya devam ediyor. Herkes bu gerçeğin üzerini örtüyor. Birileri de bu ayıplarını başkalarının bilmediğini sanıyor. Yarın, gün gelir o dışarıda bekleyen sivil, resmi korumalar konuşur, tehditler, şantajlar sizi de, ailenizi de perişan eder. O insanların da hayatlarını karartırsınız. Hem bunca VIP insan bu işlere bulaşmışsa sıradan insancıklar neler yapmaz ki..

Bu tipler, iktidar çevrelerinde de var, muhalefet çevrelerinde de.. Yurt dışına giden bazı politikacıların işret alemlerinin kasetleri de gün gelir, söz dinlemedikleri bir gün birileri üzerinden deşifre edilir.

Şeytan her zaman kadın, içki, kumarla gelmez. Bazen makam teklif eder, bazen para.. Fon kaynaklı kredilerin arkasında kim var dersiniz. Siyonist fonlar, Avrupa üzerinden, Amerika’dan ya da İslam ülkelerinin birinin üzerinden kapınızı çalabilirler. En çok da kim iktidarda ise ona en yakın, güvenilir birileri üzerinden gelmeye çalışacakladır. Mevcut şirket bir bakmışsınız sessiz sedasız el değiştirmiş. Coca Cola’nın adı mesela “Zemzem Cola” olmuş.

Gümüş motor piyasaya çıktığında Lamborghini bir anda fiyat kırıp, Gümüş motorun maliyet fiyatının altında mal satmaya başlamıştı. Stratejik öneme sahip ihalelere giren birileri inanılmaz fiyatlar teklif edebilirler.. Güvenlik işleri, güvenlik yazılımları mesela. Siz bu işlerin farkına vardığınızda zaten çok geç olmuştur. Sizinle ilgilenenler, eşinizle, oğlunuz, kızınızla, kardeşlerinizle çoktan yakın dostluklar kurmuşlardır. Kayınbiraderiniz, bacanağınız sizden önde koşmaktadır. Ve herkes bu yeni dünyalarında çok mutludurlar. Eee artık biraz da sizin dünyadan kâm almaya hakkınız yok mu? Haccınıza, Umrenize de gidersiniz, annenizin adına cami de yaptırırsınız..

At arabadır, avrat garsoniyerde sizi bekler, pusat dersen o parasını verdiğinde gözünü kırpmadan senin için tetik çekecek adamındır. Artık sizi kim durdurabilir ki. Her şeyi alabilir, satabilirsiniz. Artık size yeni bir din lazım, hani dostluklar, yeni aşklar, yeni heyecanlar. Uyuşturucu ve alkol vicdan zonklamasına iyi gelirmiş. Derin düşünmeyeceksin, eğleneceksin. Ye, iç, eğlen. Hayat çabuk geçiyor, yeni ufuklara yelken açmak gerek, yeni aşklar yaşamalı insan, değil mi.. Radikal olmayacaksın, dünyayı sen mi düzelteceksin! “One minute”, “Mavi Marmara”, “Dünya 5’ten büyüktür”müş. Germeyeceksin. Böyle düşünmeye başladı iseniz, kendinizi gözden geçirin derim..

Unutmayın, sizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah (c.c.) var.. Kiramen Kâtibin, bizim her anımızı kaydediyor ve bu kayıtların önümüze konulacağı bir gün var.. Tabi eğer, Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız. Evet evet, bu dünyada yaptığımız ve yapmamız gerekirken yapmadığımız, söylediğimiz ve söylememiz gerekirken söylemediğimiz her sözün hesabının sorulacağı bir gün var. Hep söylediğim bir şeyi tekrar söyleyeceğim: Bu dünyada söyleyip söylemediklerimiz, yapıp, yapmadıklarımızla, ya kendi cennetimize sırtımızda tuğla taşıyacağız ya da kendi cehennemimize kendi sırtımızda odun taşıyacağız. 

Gelin fuhuştan, işretten, alkolden, uyuşturucudan ve kumardan vazgeçin. Ankara’da, İstanbul’daki ve diğer illerdeki günah evlerinizi, otellerde, yatlarda yediğiniz haltları ve inlerinizi biliyorlar. Girenler-çıkanlar kayıt altında..

Selam ve dua ile..

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

m. emin yıldız

Anadokunun yiğit insanı Allah seni korusun

Cevapla

Hüsnü yılmaz

Birazcık açmakta fayda var. Şu şartlar içinde hala yetkililer zevk ve kumAra gönül verebiliyorsa umumi felaket yakın demektir. Allah milletimizi korusun.

Cevapla

abdullah

soyut işaretler partiyi harekete geçirmez.isim vermek lazım.teşhir etmek lazım

Cevapla

seda

rabbim herkese doğru yola ermeyi nasip eylesin inşallah, namaz kılınan toplumları çoğaltsın ki, bu gibi kötülüklere şeytanın uydurmasına izin vermesin inşallah hocam. Yüreğinize sağlık..

Cevapla

mustafa yurtcu

hocam her zamanki gibi aslının ve asaletinin gereğini yapmış allahım ondan razı olsun

Cevapla

Ilyas

Dilipak hocamiz bu yazıyı yazarken bir fırın yürek yemiş arkadaşlar parti üst yöneticilerinin ağzını koklamaya, fermuarlarina bakmaya başladı :(

Cevapla

Ramazan Duman

ağzınıza,düşüncenize sağlık.artık kimse böyle konulara girmiyor bile.ahlak konularına çok uzak kaldık...iyi ahlak yok olmasın..sizin gibilerin çoğalması gerekiyor...

Cevapla

Mahmut sari

Siirtin önde gelen seyit ailelerinden. ,gece 11.30-01.30 arası big-broder denen rezalet fuhuş programını yayınlayan , eski solcu yeni sakallı startv nin sahibi sancak ailesine gelsin bu şarkımız,,,,michael-jackson dan bağagel bostana gel...anlayan anladı,,,tebrikler Abdurrahman abi

Cevapla

Yusuf karaş

Güzel yazı hocam.müslümanlar 50 Yıldır verdikleri mücadele sonunda bu ülkede biryerlere geldiler.kazanımların ve İslam adına yapılan olumlu icraatların böyle adi ve Ahlaksız bir şekilde heba edilmesine önce ALLAH CC RAZI gelmez.bunu yapanlar tüm İslam aleminin vebalini üstüne alırlar. Makam ve para sevdalısı Müslüman siyasetçi abilerimize duyurulur

Cevapla

mehmet ali çalışkan

hocam allah sizden razı olsun güzel tespit

Cevapla

Malatyalı Orhan

Müslüman bir ülkede piyango,iddia vs. kumar şekilleri ile umumhane gibi fuhuş yuvaları olmaz

Cevapla

ibrahim Gündoğan

Takdir ettiğim bir araştırmacı olarak şaşırmadim.cesaret isteyen bir uyarı. Dikkat

Cevapla

Abdulkadir Ağlamaz

Hocam elinize sağlık .hasan abinin ölümüne çok üzüldük Rabbim rahmet eylesin.bu yazılarında birazda açıklamalarinı hep üstü kapali yapmasan kim hain kim vatansever bilelim

Cevapla

akin

Bu ülkede başta kim varsa onlardan bahsediyor açık bir sekilde

Cevapla

hüseyin merdini

yerinde bir yazı ama dikkat sizi hain ilan etmesin birileri..

Cevapla

ibrahim

hocam elinize sağlık.

Cevapla

Canan Bayram

ALLAH razı olsun.Uyarıcı yazılarınıza devam edom .Yeterince alkışlayan var bizim Mehmet şevket Etkilere ihtiyacımız var.

Cevapla

M.Emin Olcay

Allahin selami üzerinize olsun ve ayrica yüce Rabbim Hasan abimize rahmet eylesin insaAllah.Makale cok güzel heryer cekilebiler,tabiki anlayana,ben sizi 20 sene belki daha cok zaman dan beri takip ediyorum bir türlü anlayamadim.Selam ve dua ile selamliyorum.

Cevapla

Yasin

Keske bu dusuncelerinizi bozulmalar yogunlasmadan once yani 2013 un bitiminden itibaren ifade etseydiniz. Hirslar ugruna muslumanlarin paranoyaklik derecesinde birbirlerine dusman olmadan once ifade etseydiniz. Gunahsiz insanlar zarar gormeden ifade etseydiniz. Muslumanlik deforme olmadan once ifade etseydiniz. Dogruyla yanlis yer degistirmeden once ifade eyseydiniz. Icimiz kan aglamadan once ifade etseydiniz. Ettiysenizde daha yogun etseydiniz. .. olmazmiydi ALLAH ASKINA...

Cevapla

Fedai DEVECİ

Haklisiniz abi, şu günlerde sırtında kendi cehennemine odun taşıyan çok insan var.

Cevapla

Selim

Bu bozulma karşısında neden suduyor diye kızıyor olmadığın ortamlarda muhafazakar entellektüellerimiz zaten sayılı bir de mevcut dejenerasyona itiraz etmiyorlar diye en başta seni eleştiriyordum. Hakkını helal et. Yaşadığımız gibi inanmaya başladık, keşke iktidar nimetine ulaşacağımıza iman nimeti elimizde kalsaydı. Uyarmaya ve yolumuzu kaybettiğimizde göstermeye devam et lütfen. Yoksa bunca yıllık dava yalan olacak.

Cevapla

fahri

Yazı gayet açık.Anlaması gerekenler anlamıştır.Ancak belkide ümitsiz bir vaka halindedir.

Cevapla

Yusuf Sahin

s.a..ilahi gercekleri yazan degerli dilipak abimuz...yuregine, kalemine saglik ey hakkikaten sasmayan yrek adami...rabbimiz merhum hasan abimize rahmet yakinlarina ve akit camiasina da sabirlar versin....amin.

Cevapla

Atilla Çakır

Allah senden razı olsun sevgili dostum. Ümmetin daha çok ikaza ihtiyacı var, yazmaya devam...

Cevapla

osmanlı

katılıyorum. gücün ve zenginliğin ayartmasından Allah'a sığınalım. Rabbim bizi ve mazlumların umut bağladığı insanlarımızı korusun inşaallah.

Cevapla

Hacı Memet Oral

Hiç kimse ben yapmam etmem demesin.ALLAH CC. Bizi bunlarla imtihan etmesin diye dua edelim ve hep hakkımızda hayırlı olanı isteyelim

Cevapla

gündem bizimkilerde olmalı

uyarılarınıza teşekkürler, iki uyarıda ben yapmak istiyorum, birincisi zengin müslümanların sinemaya el atmaları, yılda sekiz on film çekmeleri lazım, bu sahayı boş bırakmak bizim intiharımızdır, karanlığa küfetmenin anlamı yok hiç değilse bir mum yakmak lazım, ikincisi ZEKAT, zengin müslümanlar için zekat oranı kırkta bir olmamalı yüze yirmi otuz olmalı, inanıyorsak RABBİMİZ BİZE BUNUN ON KATINI YÜZ KATINI VERİR, SİNEMA ve ZEKAT bizim hem ahiretimizi hem dünyamızı kurtaracaktır, buna İMAN edenler bu konuda acele etmeli, bir kişi beceremiyorsa iki, olmadı üç olmadı on ama mutlaka sinema

Cevapla

Güven Tuncer

Geldin... Yeniden geldin. Gerçeklerle, uyarıcı, uzlaştıcı, şefkatli halinle geri geldin. Hoşgeldin Dilipak. Hoşgeldin...

Cevapla

M.Usta

"Allah'a ahiret gününe inanıyorsanız" Onlara tavsiyem ÖYLE BİR GÜN OLMAMASI İÇİN dua etsinler.))))))

Cevapla

Zulkuf yasa

Yanliz Allahtan korkan bir insan Allah kalemini herzaman basarili kilsin herzaman ummetin sozcusu ve uyaricisi olasin hocam sevgilerimizle..

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (13)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman Dilipak Tüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?