Senegalli çocuklara eğitim kompleksi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Senegal'in batısındaki Tivuan kentinde çocuklar için eğitim kompleksini baştan aşağı yeniledi.

17 Nisan 2014 Perşembe 12:17
Senegalli çocuklara eğitim kompleksi

Başkent Dakar'a 92 kilometre uzaklıktaki eğitim kompleksinin dünkü açılışına Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Zeynep Sibel Algan, TİKA'nın bölge koordinatörü Anıl Ertekin, okulun müdürü Seck Mareme ve bazı Senegalli yetkililer katıldı.

''Fat Ba Ahmed'' adlı kompleks, ilkokul, kreş ve çocuk kulübünden oluşuyor.

Okulun müdürü Mareme, 92 bin dolar yatırım yapan Türkiye'nin eğitim ve kültür alanındaki bu desteğinin birçok Tivauan sakininin rüyalarını gerçekleştireceğini belirtti.

Büyükelçi Algan, Türkiye'nin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kalkınma yolundaki adımında yanında olmak için Senegal'de eğitim ve kültür gibi yüce amaçlara hizmet etmeye bağlı olduğunu yineledi. Algan, bu projenin Erdoğan'ın geçen yıl ülkeye yaptığı ziyarette verdiği sözlerin gerçekleşmesi olduğunu vurguladı.

TİKA koordinatörü Anıl Ertekin de TİKA'nın anaokulundan üniversiteye kadar Senegal'deki eğitim alanına hizmet etmeyi aralıksız sürdürmekte kararlı olduğunu söyledi.


AA
Haber Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 12:17

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    17 Kasım 2018