Seçim 2019 Sayfası

Senegalli çocuklara eğitim kompleksi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Senegal'in batısındaki Tivuan kentinde çocuklar için eğitim kompleksini baştan aşağı yeniledi.

17 Nisan 2014 Perşembe 12:17
Senegalli çocuklara eğitim kompleksi

Başkent Dakar'a 92 kilometre uzaklıktaki eğitim kompleksinin dünkü açılışına Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Zeynep Sibel Algan, TİKA'nın bölge koordinatörü Anıl Ertekin, okulun müdürü Seck Mareme ve bazı Senegalli yetkililer katıldı.

''Fat Ba Ahmed'' adlı kompleks, ilkokul, kreş ve çocuk kulübünden oluşuyor.

Okulun müdürü Mareme, 92 bin dolar yatırım yapan Türkiye'nin eğitim ve kültür alanındaki bu desteğinin birçok Tivauan sakininin rüyalarını gerçekleştireceğini belirtti.

Büyükelçi Algan, Türkiye'nin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kalkınma yolundaki adımında yanında olmak için Senegal'de eğitim ve kültür gibi yüce amaçlara hizmet etmeye bağlı olduğunu yineledi. Algan, bu projenin Erdoğan'ın geçen yıl ülkeye yaptığı ziyarette verdiği sözlerin gerçekleşmesi olduğunu vurguladı.

TİKA koordinatörü Anıl Ertekin de TİKA'nın anaokulundan üniversiteye kadar Senegal'deki eğitim alanına hizmet etmeyi aralıksız sürdürmekte kararlı olduğunu söyledi.


AA
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 12:17

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019