Türkiye'de namaz kılma oranı yüzde kaçtır?

Yüzde 99'u müslüman olan güzel ülkemizde sürekli ve düzenli olarak namaz kılanların oranı en iyimser olan anket sonuçlarına göre malisef yüzde 30’u geçmiyor.

Türkiye'de namaz kılma oranı yüzde kaçtır?
Eklenme: 28 Ocak 2016, 13:32

Namaz kılanların oranının illere ve bölgelere göre farklılık gösterdiği ortaya çıkmıştır. Sürekli ve düzenli olarak namaz kılanların oranı en iyimser olan anket sonuçlarına göre yüzde 30’u geçmiyor. Bölgelerimize göre, illerimize göre farklılık arz etse de genel manzara maalesef bu. 

Türkiye’nin yüzde 70’inin namaz kılmadığı, “Yüzde 30 namaz kılanların da  yüzde 70’i sabah namazına kalkamıyor..

Yüzde 30 namaz kılan mü'minler acaba Rabbimizin istediği standartlarda huşu ile, tadili erkan ile namaz kılabiliyor mu? Yoksa ‘İki takla bir bakla ya Rabbi gerisini sen sakla’ dercesine aradan çıkarılan bir hesap savma azifesi mi görüyor?

Rabbimizin istediği standartlarda fuhşiyattan ve münkerattan alıkoyacak bir namazımız var mı? Asr-ı saadette Müslüman olduğunu söyleyip de namaz kılmayan bir tane örnek hatırlıyor muyuz? Münafıklar bile namaz kılıyordu. Ama garip bir durum ki, bugün dindar olduğunu söyleyip, İslamcı olduğunu söyleyip hatta bu konuda eğitim veren müesseselerde okuyup, görev yapıp da namazını kılmayan kardeşlerimiz var malisef.

Kaynak:İslam ve İhsan

 
Haber Tarihi: 28 Ocak 2016, 13:32
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Vahdettin Günsoy

hayırlı olsun

Cevapla

Kafir gibi Müslümanız

Asıl mesele namazsızlık. Fatih yaşasaydı bizimle değil istanbul fethine çıkmayı belki de bizi kâfir ilân edip harb ederdi. Aleyküm selam ve duâ ile :(

Cevapla

Ali

Bilmiyorum belki de bu disiplini cocukluktan oturtmak gerekiyor. Dini bilgim kuvvetli olmasina ragmen ben sahsen bir duzenlilik sagliyamiyorum. 1 vakti kilarsam otekini ihmal ediyorum. Iman eksikligi mi iman zayıflığı mi...

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?