Metro hattının detayları kesinleşti!

Göztepe Ataşehir Ümraniye metro hattını detayları belli oldu. İşte Göztepe Ataşehir Ümraniye metro güzergahı ve entegre hatlar…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüp ve Projeler Daire Başkanlığı Altyapı Projeler Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Göztepe Ataşehir Ümraniye metro hattı başlıyor.

Çed süreci başlayan Göztepe Ataşehir Ümraniye metro hattı 2 milyar 376 milyon TL yatırımal hayata geçiriliyor.

Göztepe’den Ümraniye’ye uzanacak olan Ataşehir Ümraniye metro hattı, M4 Kadıköy-Kartal hattının mevcut Yen Sahra istasyonu ile yapım aşamasında olan M5 Üsküdar Ümraniye Çekmeköy hatının Çarşı istasyonu ile entegre olacak.

Göztepe-Ataşehir-Ümraniye metro hattı dudullu Bostancı metro hattı ile de bir bağlantısı olacak.
Güneyden kuzeye sırasıyla Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye ilçe belediye sınırları içinden geçen hat buna göre kadıköy Göztepe 60.Yıl Parkı’ndan başlayarak Ümraniye Kazım Karabekir istasyonunda sonlanacak.

13 kilometre hat üzerinde toplam 11 istasyondan oluşan Göztepe Ataşehir Ümraniye metro hattının aktarma noktaları şöyle olacak;
-Marmaray hattı ile İs-02 (Göztepe)istasyonunda
-İşletmede olan Kadıköy Kartal hattı (M4) ile İs-04 (Yenisahra) istasyonunda
-Yapım halindeki Üsküdar-Çekmeköy hattı (M5) ile İs-09 (Ümraniye Çarşı) istasyonunda
-Kadıköy-Çekmeköy-Sultanbeyli hattı ile İs-06 (İstanbul Finans Merkezi) istasyonunda bağlantı/aktarma yapılacak. Bu önemli raylı sistem hatlarının yanı sıra hat yine önemli taşı ve yolcu trafiğinin bulunduğu D1000 karayolu, Alemdağ Caddesi ve Şemsettin Günaltay (minibüs) caddei gibi ana arterler üzerindeki yolculuk taleplerini de birbirine bağlayacak.

Göztepe Ataşehir Ümraniye metro güzergahı şöyle olacak
1. 60. Yıl Parkı İstasyonu


2. Göztepe


3. Sahrayı Cedit


4. Yenisahra


5. Ataşehir


6.Finans Merkezi


7. Soyak Yenişehir


8. Atakent


9. Ümraniye Çarşı


10. Hastane


11. Kazım Karabekir

www.yeniemlak.com