Feministler İstanbul Sözleşmesi üzerinden Erdoğan'ı tehdit etti

Ailenin parçalanması hedefine hizmet eden İstanbul Sözleşmesi’nin getirdiği uygulamalara yönelik muhafazakar kesimin tepkileri Feministleri harekete geçirdi. Cinsel sapkınlığı meşrulaştırmayı hedefleyen İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya geçen Feminist ve LGBTİ sapkınları, sözleşmenin kaldırılmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve partisinin sonu olacağı tehdidinde bulundular.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 14:57
Feministler İstanbul Sözleşmesi üzerinden Erdoğan'ı tehdit etti

 Yusuf Kenan Çakır  yeniakit.com.tr 

Son günlerde İstanbul Sözleşmesi ve bu sözleşmeyi savunan derneklere yönelik yoğun tepki, İstanbul Sözleşmesi’ni kendileri için kurtarıcı olarak gören sapkın çevreleri harekete geçirdi. İstanbul Sözleşmesi’nin AB için kırmızı çizgi olduğunu savunan eşcinsel sapkınlar ve onlara destek veren çevreler, sözleşmenin kaldırılmasının Erdoğan iktidarının sonunu getireceği tehdidinde bulundular.

Erdoğan’ın kaderi İstanbul Sözleşmesi’ne bağlıymış

PKK’nın yayın organı Yeni Yaşam gazetesi bir süredir İstanbul Sözleşmesi’ni savunan haberlere imza atıyor. PKK paçavrası, Eşitlik İzleme Kadın Grubu’ndan (EŞİTİZ) feminist avukat Hülya Gülbahar’ın açıklamalarına yer verdiği haberinde, İstanbul Sözleşmesi’nin Erdoğan’ın kaderi olacağı yönündeki iddialarını şu ifadelerle aktardı:

“Yıllardır kadınların kazanılmış haklarını yok etmek için saldıran İslami kesimden bir kısım erkek, şimdi de gözünü kadınların şiddete karşı güvencesi olan İstanbul Sözleşmesi’ne dikti. Öyle ki, iktidara yakınlığıyla bilinen KADEM’e dahi,sırf sözleşmeyi savunuyor diye linç kampanyası başlatıldı Türkiye’nin 2012 yılında imza attığı kadınlara yönelik şiddetin önlenmesini kapsayan İstanbul Sözleşmesi, İslami kesim ile farklı çevrelerden erkeklerin saldırısı altında uzun bir süredir. Öyle ki, İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak zorunda kalan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) bile bu saldırıların hedefinde. KADEM, iktidara yakın bir örgütlenme. Hatta KADEM’i AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın kurdurduğu şeklinde bir iddia var. Hülya Gülbahar, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasının istendiği ve KADEM’in de yuhalandığı bu toplantıyı şu şekilde yorumluyor: ‘Bence toplantının en ilginç yanı, katılımcıların Erdoğan’ın gözü önünde, kızının yöneticisi olduğu ve aslında bir Erdoğan projesi olan KADEM’i yuhalama cesareti bulabilmiş olmalarıydı. Üstelik henüz 23 Haziran İstanbul seçimindeki hezimet yaşanmamıştı. Bu örnekten de görüldüğü gibi bu kadın düşmanı güruhun sabrı iyice taşmakta.’”

Yeni Akit’i hedef gösterdi

Feminist avukat Hülya Gülbahar’ın görüşlerini aktaran PKK paçavrası, eşcinsel sapkınlığın koruyucusu olarak görülen İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına yönelik yayınları nedeniyle başta gazetemiz Yeni Akit olmak üzere ailenin korunmasına duyarlı gazeteleri şu ifadelerle hedef gösterdi:

“İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmak istendiği aşamaya elbette ki bir anda gelinmedi. Uzun bir süredir Türkiye’de kadın haklarına karşı örgütlü bir saldırı var. Kadınların yoksulluk nafakasından evlilik sırasında edinilmiş malların paylaşımına kadar uzanan bu saldırılar örgütlü bir şekilde planlanıyor. Akit’in yanı sıra birkaç medya organı da kadınların temel haklarının ellerinden alınması adına çeşitli haberler yapıyor. Örneğin, kadınların boşandıktan sonra aldığı yoksulluk nafakası için ortaya atılan ‘mağdur kocalar’ konusunda epey bir haber yapmışlardı. Kadın haklarının topyekun yok edilmesine yönelik çalışan bu İslami kesimdeki bir kısım erkek, TBMM’de kurulan Boşanma Komisyonu’nun taslak raporuna, kadınlar aleyhine olan taleplerini fiili bir hükümet programı olarak yazdırmıştı. Kadın örgütlerinin protestolarına rağmen bu talepler, 14 Mayıs 2016 tarihli raporda yer aldı. Kadın haklarına karşı açılan bu savaş nedeniyle 152 kadın örgütü, 1 Ağustos 2018’de ‘Haklarımızdan da mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz!’ başlıklı bir bildiri yayınlamış, tüm siyasetçileri ve kamuoyunu da destek olmaya çağırmıştı.”

İstanbul Sözleşmesi üzerinden Erdoğan’a tehdit

PKK paçavrasının görüşlerini aktardığı avukat Gülbahar, İstanbul Sözleşmesi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik tehdit içerikli mesajlarını da şu ifadelerle veriyor:

“KADEM ve Erdoğan şu anda kritik bir karar aşamasında. Gerçek marjinaller olan bir avuç kadın düşmanı adamla birlikte mi hareket edecekler, milyonlarca kadının “haklarımıza dokunmayın” talebine mi kulak verecekler? Bu adamlarla birlikte hareket ederlerse kendi siyasal ömürlerini ve işlevlerini de tamamlamış olacaklar. Türkiye kadın hareketi başından beri boşuna söylemiyor: Bu iktidar kadınların hayatlarıyla ve haklarıyla çok fazla oynadı, siyasal sonunu getirecek en önemli faktörlerden biri de bu olacak diye… Yeni yasama yılında nafaka ve çocuk istismarcısına af tartışması ile KADEM ve Erdoğan’ın kaderini hep birlikte görüp izleyeceğiz. Kadın-erkek diğer siyasetçilerin ve tüm kamuoyunun da insan hakları, eşitlik, adalet ve demokrasi sınavı olacak bu süreç.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Temmuz 2019 Cumartesi 14:57

YORUM YAZ

 • yusuf zoryusuf zor2 ay önce
  Akpartinin asıl amacı işi bu seviyeye getirip çaresiz kalmış görüntüsü vermekti. Aylardır yıllardır bunun için uyardık. Aile bakanları ve destekçileri yasanın çıkmasını FEMİNİST grupların Cumhurbaşkanına karşı ayaklanması için hep erteletti. Yıllardır yasa hazırlık aşamasında deyip uyarılar ayaklanma çağrısına dönüştürüldü. Zehra zümrüt selçuk, betül sayan, özlem çalık, ayşe kesir, canan kalsın hemen görevden alınmalıdır veya istifa etmeliler. Kadem politikasını islami kadın üzerinde yoğunlaştırmalı. İşime göre islam işime göre bu ayetler güncel değil kavramı insanları mahşerde zorda bırakır. Uyarmadı demeyin.
 • A İlemA İlem2 ay önce
  Kadın sizce hep hakkı yenenmidir.? Bizce annedir şereftir gözbebeğimdir, yani kısaca candır.Onun savunulması sizin gibi aileyi bilmeyen kişilere kalmadı.!Aileyi bölemeyeceksiniz. İnşaallah
 • DORUKDORUK2 ay önce
  Bu ülkede ibnelerin oyu ne kadar ki Ak partiyi tehdit ediyorlar. Asıl İstanbul sözleşmesi yüzünden AKP oy kaybediyor.
 • Atatürk'ün askeri Atatürk'ün askeri 2 ay önce
  ... İstanbul sözleşmesini, baştan sona kadar okudum. Tamamen kadınlara yönelik şiddetin, engellenmesini içeren bir sözleşme. Aynı zamanda Milletler arası sözleşme olduğu için, Anayasa Mahkemesi bile iptal edemez. Ayrıca bu sözleşmede, bir tane bile LGBT sapıklarını koruyan hüküm yok. Zaten böyle hüküm olsa, Akpli Kademliler kabul etmezdi. Bu durumda, Türk kadının güvencesi olan bu sözleşmeye, eşinizi sürmenize izin vermeyiz ve benim gibi laik Atatürkçü- Türkçü Türk erkekleri deTürk kadına yönelik şiddetlerinize asla göz yummaz!!
 • HadraHadra2 ay önce
  Sonra Hitler'e kızılıyor?demekki bunlara bir hitler lazımmış zira bir hayvanı zorla insan yapamıyorsunuz! Kendileri İnsanlık dışına çıkmışbütün Mazbutinsanları ve Aileleri kendilerine benzet istiyorlar böylesi Bütün İnsanlık için tehlike arz eden bu hastalığa karşı behemahal tedbir alınmalı , Doktorlar son çare olarak ya ameliyat yaparlar, veya canlıyı kurtarmak için gerekiyorsa bir uzvu kesiyorlar, Ziraatte de : Haşaratı, Ürüne zarar veren yabani ot,vb varlıkları sağlam ürünler için onu yok ederler '' Merhum Ömer Nasuhi Bilmen'nin Hukuku İslamiye ,Istılahatı Fıkhıyye Eserinde'' Mecelle Hukukundan alınmıştır: Def'i Mefasid celbi Mefiiden Evladır.'' buyurulmuştur.Yani: Fesat ve Musibet ile Belaları Defetmek az bir menfaaten daha iyidir, ve Böyle İcra edilir, takdir ediklir.Bunların temizlenmesi gerekir Devlet hertürlü imkanını kullanarak İleride Telafis mümkün olmayan bu tür melanetleri hemen bertaraf etmelidir.
 • İs-hakİs-hak2 ay önce
   orada zaten zaten ..sunuz pislikler
 • AkçaabatlıAkçaabatlı2 ay önce
  Lüt kavmi hortladı ! yanlış anlamayinilk defa telâvivde hahamların öncülüğünde yürüdüler, ve devam edyorlar.Reisimize sataşanların herşeyini belleriz,
 • MustafaMustafa2 ay önce
  KADEM ve Aile ve sosyal politikalar bakanı duyuyor musunuz??Sizin gizli gizli meclis koridorlarında görüştüğünüz sapkinlar.. Reisi tehdit edebilecek cesareti gösteriyor.. Siz de tin yok.. Hoş görü,hoş görü,,, alin işte sonuç ortada..Utanin bee..utanin
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Hadi başka kapıya..Sanki reisin etrafında pır pır dönüyorlar ya... Sahtekârlar,,
 • kayserilikayserili2 ay önce
  bu ..lerden hic oy cikmiyor zaten hemen kapatilsin
 • Adımız YokAdımız Yok2 ay önce
  Tehditleri haffe almayın. İyi tanıdığımız akademisyen bir bayan şiddetli Erdoğan karşıtıydı. Bir sabah baktık ki Erdoğancı olmuş. Şimdi AKP'de. Kim bilir ne "hizmetler" görüyor.
 • EKOLL EKOLL 2 ay önce
  Sn. Erdoğan imzaladığınızaileyi dinamitleyen bu sapkın yasayı tez zamanda kaldırın. Halk kızgın ve öfkeli. Bir an evvel aklınızı başınıza alın. Aksi halde akparti için 2023 ve sonrası yok. Sadece bu değil. Hayat pahalılığını önleyemediniz. 2000 sonrası emekliler için intibak yasasını çıkarmadınız EYT konusunu çözümlemediniz memur ve işçi emeklileri arasındaki farkı ve zam oranlarını düzeltemediniz. Daha bir sürü sorunu çözmediniz ya da çözemediniz.
 • EdaEda2 ay önce
  Kadın savunucusu değil bunlar asıl kadın düşmanı kadınları ne hale düşürdüker yazıklar olsun birde kuduruyorlar
 • hizipsavarhizipsavar2 ay önce
  bazen koltuktan kalmak iyidir hareket olur. eğer siizn oyunuz ile gelmişse zaten gitsin.
 • SAÇMAlı yorumSAÇMAlı yorum2 ay önce
  Şerefsizler, sizin desteğinizle mi iktidar olmuştu da sonu oluyormuş. AK Parti fabrika ayarlarına dönsün, sizin gibilerden uzak dursun oyu artar...
 • Ali RüzgarAli Rüzgar2 ay önce
  Ak Partinin tarafını seçme zamanı gelmiştir. Ya milletten yana yada bu Or..u veya ip..e lerden yana tavrını koyacaktır. Bu millet AK Partiye yanlış yapma fırsatını 2023 te vermeyecektir. Sürekli insanlarla sohbet ediyorum. İnsanlar AK Partiye şans vermekten bıkmış. Uyarayım...
 • Yusuf canYusuf can2 ay önce
  Sabirlari zorlamayin artık haffinizi bilin bubtoplumda ibnelere,pstlara içip içip onun bunun kucağında sabahliyankara bu milleti asıl duruşunu ters anladınız gehaldekafsnuzi kullanın diyeceğim onu bilmiyorsunuz bizleri sokağa fokersrniz 15trmmyzdannfatkli olur acımak yok haberiniz ola
 • TuranTuran2 ay önce
  Kimse devleti ve onun Başkanını tehdit edemez. Edenlerin adaletin ellerine teslim edilmesi gerekir.
 • enesenes2 ay önce
  Sanki bunlar Cumhurbaşkanımıza oy veriyor, Cumhurbaşkanımızın yanında canı pahasına olacak olanlar bu ülkenin samimi müslümanları vatanseverleridir.
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 2 ay önce
  Benim anlamadığımit soyları müslümanülkede kimi tehtit ediyor zavallısınız malesef Allah sizin gibileri islah etsin
 • MikiforovMikiforov2 ay önce
  Zaten feministler erdogan iktidarini devirmek icin istanbul sozlesmesine 6284 un zulmunun devamini saglamaya zorluyorlar yoksa yikamazlardi surekli tabandan ve ulke muslumanlarindan kopus var...Allah bu ulke muslumanlarinin durumunu ahvalini ve ikbalkni hayra tebdil etsin taifeyi zındıkayı perişan ve zelil etsin ... amin
 • topçutopçu2 ay önce
  ne yapacaksınız kale arkasında sıraya dizilen toplarınızlamı geleceksiniz
 • AnigzelAnigzel2 ay önce
  Ver yesinler ört uyusunlar kızarlarsa küfretsinler hükümet ise yasayla desteklesin kimin umurunda aile ve cinayetler dullar ve yetimler
 • HALİTHALİT2 ay önce
  Sizin derdiniz ailenin korunması mı erkeğin korunması mı Akit?
 • K.MaraşlıK.Maraşlı2 ay önce
  Kim yılanı beslerse er geç onu sokar çünkü onun özelliği bu.
 • katilime aşıkımkatilime aşıkım2 ay önce
  ve istanbul anlaşması tamamen deşifre oldu...anlaşmayı kazanım gören kılıç artığı genetikler, iptali gündeme getirilince havaya hopladı...şimdi !!! ak mı ?kara mı ? iktidar mı ? muktedir mi ? değil mi ? görme zamanı ...bilelim ve yolumuza öyle devam edelim..Seçim mevsiminde bol keseden mavallara karnı tok artık bu milletin...kimin neye hizmet ettiği ortaya çıkacak..80 milyon önünde, buyrun er meydanına ...ya benimsin, ya kara toprağın...
 • Mustafa Biçer Mustafa Biçer 2 ay önce
  Bu şerefsiz İstanbul antlaşmasının bir an önce kalkması şart. Yoksa müslüman Türk toplumu onu kaldırmasını iyi bilir. Başkanımıindirecek daha doğmadı.
 • NurNur2 ay önce
  Vay canına 80 milyon tcli sapık mı istanbul sözleşmesi iptal olmalı !!! Kesinlikle
 • serhatserhat2 ay önce
  ak parti 20 yıldır iktidar elbet bir gün gidecek.bari giderayak hayırla anılacak bir iş yapıp ist.sözleşmesini feshetse.
 • Mardinli hocaMardinli hoca2 ay önce
  Sayın başkanım sen ilk önce Allaha güven.Bu sapkınlara boyun eğme istanbul sözleşmesi kesinlikle toplum için zararlıdır.Toplumun sıhhatine zararlı olan şeye yürürlükte kaldırılması lazım siz bu konuda mesulsiniz.Bu bir kaç feministlerine kulakasma kulak asma kulakn
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 2 ay önce
  MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE UYGUN BİR AİLE YAPISI HEM MÜSLÜMANLARI HEM İNSANIMIZI VE İNSANLIK ALEMİNİ RAHATLATIR BÖYLE UYDURUKKIYTIRIK İNSANLIĞA İNSANIMIZA ZARAR VERECEK OLUŞUMLARDAN HER ZAMAN MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE VE İNSANIMIZA İNSANLIĞA ZARAR GELMİŞTİR.CENNET ANNELERİN AYAĞININ ALTINDADIR PEYGAMBER EFENDİMİZİN BU MÜBAREK HADİSİ BUNLARA BİR ŞEYLER ANLATMIYORSA ANLAMIYORLARSA GERİSİ BOŞ.ANNELERE HANIMLARA EŞLERE BUNDAN DAHA BÜYÜK DEĞER VEREN BİR DİN BİR PEYGAMBER VE BİR KANUN VARSA GÖSTERİN BİZDE HEP BERABER DESTEK OLALIM.
 • FilankesFilankes2 ay önce
  Asıl bu anlaşma kalkmazsa ak partinin sonu olacak
 • IsmailIsmail2 ay önce
  Ulan bilmem ne ettiğimin bilmem nesi olan sapik kafir pislikler, Erdoğan a destek olanlar bu ulkedeki muslumanlar! Anladiniz mi? Gelinde bitirin isini, bilmem nereniz yiyorsa! Ister demokratik isterse zorla!Haydi, hodri meydan. Ama Allah svt ya yeminler olsun ki, sizi bu topraklardan kazıyacağız biiznillah. Er yada gec. Hasbin Allah ve nimel vekil. La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim.
 • BarzoyuddinBarzoyuddin2 ay önce
  %36 oyu var sonunun gelmesine az kalmış gibi görünüyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019