Dış güçlerin maşası Cumhuriyet'ten büyük provokasyon

Gavurun sözcülüğüne soyunan dış güçlerin maşası Cumhuriyet gazetesi, Charlei Hebdo adlı paçavranın Efendimiz HZ Muhammed'e yönelik hakaret içeren karikatürlerini yayınladı.

14 Ocak 2015 Çarşamba 09:48
Dış güçlerin maşası Cumhuriyet'ten büyük provokasyon

Önceki hafta Fransa'nın başkenti Paris'te Peygamber Efendimiz Hz .Muhammed (SAV) karikatürleri çizen ve İslam dinini küçük düşürücü ifadeler kullanan mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan baskında aralarında karikatüristlerin de olduğu 12 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırı sonrası Charlie Hebdo adlı paçavra, 3 milyon basıp yayınladığı sayısında ise yine peygamberimize ait olduğu iddia edilen çizimi kapak yapıp tüm dünyaya dağıttı.

PROVOKASYONA İMZASINI ATTI

İslam dünyasının büyük tepkisini toplayan çizimi ise bugün Cumhuriyet'in iki yazarı köşesinde yayınlayarak büyük bir provokasyona imza attılar.

Gazetenin genel yayın yönetmeni Utku Çakırözer, dün sosyal medya hesabından, gazete olarak bu karikatürleri yayınlamayacaklarını ancak iki yazarı, Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya söz konusu çizimleri köşelerinde yayınlacaklarını duyurmuştu.

Ve Cumhriyet gazetesi büyük bir provokasyona imza atarak, dünya Müslümanlarının büyük tepkisini çeken çizimleri bugünkü baskısında iki yazarın da köşesinde yayınladı.

HEM İÇTE HEM DIŞTA PROVOKASYON

Cumhuriyet yazarlarının bugün yayınladığı kapak fotoğrafını dün muhalif Sözcü ve Yurt gazeteleri de yayınladı.

Yurt gazetesi derginin skandal kapağını aynen sitesinde yayınlarken, Sözcü'nün internet sitesinde ise derginin son sayısındaki çizimler yer aldı. Sözcü daha sonra gelen tepkiler sonrası çizimleri mozaikledi..

Haber Tarihi: 14 Ocak 2015 Çarşamba 09:48

YORUM YAZ

 • Hasan korkmaz Hasan korkmaz 3 yıl önce
  Allahın laneti üzerinize olsun.
 • mumutlumumutlu3 yıl önce
  Acaba bunlar neye hizmet ettiklerini ve kimin maşalığını yaptıklarının farkındalar mı? İnanın bu olayın farkında olacak kadar akıl ve izana sahip olduklarını sanmıyorum. Aynı ülkede yaşadığı toplumun değerlerine bu kadar yabancı olup da bir gazetede nasıl köşe yazarlığı yapabildiklerine hayret ediyorum. Yazık çok yazık.
 • vatan hayatvatan hayat3 yıl önce
  Gerizekalilar bunlari ülkeden sürün
 • mertmert3 yıl önce
  cumhuriyet gazetesinde güvenlik arttırılmış merak emeyin sözde müslüman ülkesiyiz özde değil. Hiç bir şey olmaz
 • yusu forhanyusu forhan3 yıl önce
  Ne mal oldugunuz ortada yazıkkı sıze ınanan kendını musluman zanneden zavallılar var.Allahım senın resulune hakaret edenlerden ve bunlara destek verip ben de müslümanım diyenlerden huzuru mahserde davacıyım.....
 • SelçukSelçuk3 yıl önce
  Resmen islamı kötülemek için kendilerini öldrtmenin peşindeler allahın laneti üzerlerine olsun umarım hakkın adaletiyle ceza bulurlar...!!!
 • YasinYasin3 yıl önce
  Bunlar kafasız insanlar neye hizmet ettiklerinin farkında değiler..Yazıklar olsun denilecek başka birşey bulamıyorum..
 • Yoldaş YolcuYoldaş Yolcu3 yıl önce
  Gavurun maşası diye lanseettiğiniz basın kuruluşları.Laik cumhuriyetten yana olanlar.Yüce dinimizi çıkarlarına alet edinen sizin gibi basın organlarıda aslında gavura maşa olan sizlersiniz.Peygamber efendimiz veda haccında din ticaretinin yapılmasından duyduğu endişeyi dile getirmiştir.Bugün siz bunu yaparak gavura hizmet etmektesiniz
 • Ebu HanzalaEbu Hanzala3 yıl önce
  ALLAHIN laneti kafirlerin üzerinde olsun! Yaşasın Cehennem
 • EĞER PEYGAMBERE HAKARET ÖZGÜRLÜĞÜ TANINIYORSA T.C'de, O HALDE BEN de ANTi-ANADOLU ÇakmaTürk BALKAN MUHACiRLERiN ATASI MUSTAFA KEMAL'e HAKARET ETME HAKKI TALEP EDiYORUMEĞER PEYGAMBERE HAKARET ÖZGÜRLÜĞÜ TANINIYORSA T.C'de, O HALDE BEN de ANTi-ANADOLU ÇakmaTürk BALKAN MUHACiRLERiN ATASI MUSTAFA KEMAL'e HAKARET ETME HAKKI TALEP EDiYORUM3 yıl önce
  Cumhuriyet gazetesi'nin bugün sözkonusu karikatürleri yayınlayarak mezkur özgürlüğü sınadığı gibi - ki buna asla karşı değilim. Dolaysıyla, Mustafa Kemal'in ..... oldugunu iddia eden silah arkadaşı Dr.Rıza Nur'un Hayat ve Hatıratım isimli eserinde dile getirdiği isnatı şimdi burda aktardığım için ifade özgürlüğü çerçevesi içinde değerlendirilmesini talep ediyorum. Ne ..., ne de Mustafa Kemal'i .... kınamadığımı ayrıca vurgulamak isterim.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü