• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Vehbi Kara
Vehbi Kara
TÜM YAZILARI

CHP olmasaydı ne hale düşerdik?

17 Ocak 2022
A


Vehbi Kara İletişim: [email protected]

Türkiye’nin en eski partisi CHP’dir. Bu partinin yapmış olduğu icraatlar çok önemlidir. Hiçbir siyasi parti veya örgüt; aşağıda sayacağımız işleri yapamamış ve tarihe bu denli büyük izler bırakamamıştır.

İşte, CHP olmasaydı bugün şu durumlarla karşı karşıya kalırdık:

İngilizler ülkemizi dört bir yandan işgal ederdi. Meclis-i Mebusan’da ve Büyük Millet Meclisinde kabul edilen Misak-ı Milli sınırları içindeki Musul, Kerkük İngilizlere 150 bin sterlin karşılığında teslim edilirdi. Daha önce İngiltere’ye kiraladığımız Kıbrıs, tamamen bu ülkeye bırakılır Müslüman ahali soykırıma uğrardı. Halifelik kaldırılır İslam ülkeleri başsız kalırdı. Müslümanların halifesi aşağılanarak yurtdışına sürülürdü.

Sovyetler Birliği, İstanbul ve Çanakkale Boğazlarında üs kurup sonrasında “Askerden Arındırılmış Boğazlar Bölgesi” ilan ederlerdi. Komünist Ruslar Anadolu’ya davet edilir, camileri depo ve ahır yapılırdı. Din afyondur denilerek ders kitaplarına ateizm konulurdu. Medreseler, tekke ve zaviyeler yasaklanır, Ezan-ı Muhammedi (asm) susturularak minarelerden “tangır tungur” şarkılar söyletilirdi.

İtalyan kuvvetleri Doğu Akdeniz sahillerinden çıkarma yaparak güney illerimizi işgal ederdi. Rodos ve 12 Ada, Uşi Anlaşması gereği Türkiye’ye iade edilmez önce İtalyanlara sonra da Yunanlılara teslim edilirdi. İtalyanlar, bin yıldan beri kullandığımız Türk alfabesini değiştirir Latin alfabesine çevirirlerdi. Geçmişimizle bağımız koparılır kütüphanelerimizdeki ve halkımızın sahip olduğu bütün kitap ve el yazma eserleri okunamaz hale gelirdi. Ecdadımızın mezar taşlarına tarihi eser kalıntısı diye bakardık.

Fransızlar, Misak-ı Milli sınırları dâhilindeki Hatay, Halep gibi şehirlerimizi işgal eder, kadınların örtüsünü başından çekip alırdı. Başı örtülü kızlar okullarda okuyamaz ve başörtülü memur olunamazdı. Annesi ve karısı örtülü diye, namaz kılıp içki içmediği için subaylar ordudan atılırdı. İçki fabrikaları açılır alkol kullanmayan memurlar alkollü içki içmeye zorlanır düzenli aralıklarla test edilirlerdi. 

Yunanistan, Adalar denizindeki adaları ve Meis’i işgal ederdi. Balkan ülkeleri İstanbul’u işgal ederek Fatih Sultan Mehmet’in ve Bizans’ın intikamını almak için Ayasofya Camiini, müzeye çevirirlerdi. Batı Trakya ahalisi Müslüman olduğu halde Bulgaristan’dan kurtarılıp Yunanlılara teslim edilirdi. 450 yıl boyunca cami olarak kullanılan camiler ikonalarla dolu puthanelere çevrilirdi.

İspanya’daki engizisyon mahkemelerinden kurtararak ülkemize getirdiğimiz Yahudiler, bankalarımızı, hariciye teşkilatımızı ve eğitim kurumlarımızı ele geçirir; bütün memurlara zorla şapka giydirirlerdi. Şapka giymeyi reddeden vatandaşlar için seyyar mahkemeler kurulur, seri idamlar yapılır hatta şapka kanuna karşı çıkıyor diye kadınlarımızı dahi idam ederlerdi.

Bin yıllık kadim Türk medeniyeti ortadan kaldırılır Batılı ülkelerden medeni kanun, ticaret kanunu, ceza kanunlar alınıp tercüme edilerek İslam kültürüne uymayan yasalar uygulanırdı. Kılık kıyafet değiştirilir; otellerde çalışan görevlilerin giydiği kostümler halkımıza zorla giydirilirdi. Alkollü içki içmeyen kamu görevlileri memurluktan ihraç edilir mesai saatlerinde namaz kılıp oruç tutanlar; işlerinden atılırdı.   

Amerikan mandacıları sayesinde ülkemizde her 10 yılda bir darbe yapılır ülkenin başbakan ve bakanları asılırdı. Mandacılar ile işbirliği yapan Batılı devletler, ülkemizin devlet yönetimini ele geçirir, Halit Paşa, Ali Şükrü Bey gibi vatansever generalleri ve milletvekillerini öldürürlerdi. Ülkemizde tek partili bir cumhuriyet kurulur, CHP dışındaki siyasi partiler kapatılır, demokratik ilkeler ortadan kaldırılırdı.

Galibiyet şahıslara mağlubiyet ise ordumuza ve milletimize verilerek kahraman milletimiz aşağılanırdı. Vatanımız ve dinimiz için şehit düşmüş askerlerimizin hiçbirisi anılmaz “meçhul asker” anıtları bile bulunmazdı. Yunanlılara kök söktüren, isyancıları bastıran ve Milli Mücadelenin belkemiği olan Kuva-i Milliye teşkilatını kuran Ethem Bey, gibi komutanlar; hain ilan edilirdi.  

Hitler, Türkiye’ye gelir, Türk ırkını üstün ırk ilan eder, Kürtleri, Rumları ve Ermenileri aşağı ırktan sayardı. Mimar Sinan’ın mezarı açılıp “Brekisefal” veya “Dolikesefal ” kafatası ölçümleri yapılır sonra da kafatası çalınıp bulunamazdı. Kendilerini Türk saymayanlar, Anadolu’dan çıkarılır; Dersim’deki Aleviler çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden bombalarla ve mağaralara doldurarak imha edilirdi.

Rusya’dan geri aldığımız Acaristan ve Batum, Gürcistan’a bırakılır, Müslüman olan Gürcüler, baskı ile Hristiyan yapılırdı. Müslüman ahalinin yaşadığı Ahıska ve Ahılkelek bölgelerinde yaşayan Türkler, sürgün edilir bin yıl boyunca hilalli sancağımızın dalgalandığı topraklarda haçlı bayrakları dikilirdi. 2. Dünya Savaşından kaçan Azerbaycanlı kardeşlerimiz Ruslara teslim edilir, sınırda kurşuna dizilirdi.

Neyse ki; CHP diye bir partimiz var ve bu siyasi örgütlenme sayesinde yukarıda saydığımız kötü durumlardan kurtulduk, vesselam... 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet Vatansever

Müthiş bir yazı olmuş. Eline yüreğine sağlık.

Eyüp

Chp ve Atatürk olmasaydı keşke. Türkiyeyi şu andaki sınırlarına hapsederek batı ile kölelik anlaşmaları imzalamayıp başında halifesi kaybettiği toprakları tekrar dava ederdi. Chp nin yaptığı bire bir papagan gibi batı taklitçiliğidir. Kılık kıyafetin şapkanın harfin devrimimi olurmuş. Asırlardır Çin japon kendi kıyafeti ve harflerini ve alfabesini kullanıyor bizden kat kat ilerideler. Yani Atatürk ile ve devrimleri dedikleri tamamen fasa fiso şeylerdir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23