• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Vehbi Kara
Vehbi Kara
TÜM YAZILARI

11 Eylül Saldırısını ABD Yapmıştır

15 Eylül 2021
A


Vehbi Kara İletişim: [email protected]

21. Yüzyıla girdiğimiz bir anda bütün dünya büyük bir terör saldırısı ile sarsıldı. Çünkü New York’ta bulunan Dünya Ticaret Merkezi çökmüş 343 itfaiyeci ile birlikte 3 bine yakın insan öldürülmüştü.

Peki, böylesine büyük bir saldırı bir terörist örgütü tarafından gerçekleştirilebilir miydi? Hem intihar bombacısı hem amatör bir pilot yetiştirmek ve bunları organize etmek için milyarlarca dolarlık harcama yapmak gerekmez miydi?

Bu saldırı sonucunda daima ABD hükümetinin yapmış olduğu açıklamaları dinlemiştik. Çok az sayıda farklı ses duyulmuştu. İşte yirmi yıldan beri dile getirdiğim ve gerçek suçluların bulunması için gösterilen gayretler nihayet Afganistan saldırısının başarısızlıkla sona ermesinden sonra çok daha açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bu hususta ABD tarafından yapılacak itirafları beklemeden çok basit olarak 11 Eylül saldırılarını tarihsel süreç ile birlikte analiz edelim:

Yıllar önceki Pearl Harbour baskınında olduğu gibi öncelikli hedefin ABD ve dünya kamuoyu olduğu ortaya çıkmıştır. Acilen yeni bir düşmana ve savaşa ihtiyaç vardı. Çünkü Sovyetler Birliğinin parçalanması ile birlikte soğuk savaş sona ermiş silah fabrikaları iflasın eşiğine gelmişti.

Fakat ABD kamuoyu aynı İkinci Dünya Savaşı esnasında olduğu gibi yine savaş istemiyordu. Zira Birinci Dünya savaşında çok sayıda asker kaybetmiş ve hiçbir kazanç elde edememişlerdi.

ABD kamuoyunu ikna etmek üzere 1941’deki Pearl Harbour Baskını benzeri bir tertip düzenlendi. Sonunda ABD’li savaş lobisi çok da başarılı olmuştu. Tam 60 yıl sonra sadece ABD kamuoyu değil bütün NATO ülkeleri yeni düşmanlarını bulmuş ve saldırı için de ikna edilmişlerdi.

Bu arada ABD Başkanı George W. Bush, ağzından baklayı çıkarmıştı. Yeni bir “Crusade” yani haçlı seferi düzenlediğini ve NATO’nun hiç işletilmeyen 5. Maddesini işleteceğini açıklamıştı. Batılı ülkeler ve Türkiye, büyük bir baskı ile karşılaştıkları için mecburen ABD’nin savaş çağrısına olumlu cevap vermek zorunda kaldılar.

Türkiye Batılı ülkeler ve NATO’dan biraz farklı hareket etmişti. Afganistan’a muharip asker göndermemiş sadece havaalanının güvenli bir şekilde işletilmesi için destekte bulunmuştu. Kitle imha silahları bahanesi ile Irak’a yapılan saldırıya ise katılmamıştı. 

11Eylül saldırısı ile ilgili olarak neredeyse hiçbir ülke; ABD’nin gerçek maksadını sorgulamamıştı. Hâlbuki 11 Eylül olayları Amerikan hükümeti ve gizli servisleri tarafından uygulanan bir “sahte bayrak” operasyonu idi. Asıl maksat Ortadoğu ve Afganistan’a karşı girişilecek işgal faaliyetlerini meşrulaştırmak, ülke ve dünya kamuoyunun desteğini almaktı.

11 Eylül saldırısında dört uçağın kullanıldığı iddia edilse de fotoğraf ve videolarda sadece bir uçağın görüntüleri yer alıyordu. Senaryo çok güzel bir şekilde işlemiş önce bir fotoğrafı dahi olmayan uçak veya güdümlü mermi İkiz Kulelere çarpmıştı. Hâlbuki yerel saatle 08 46’da yapılan bu saldırı ile ilgili olarak güvenlik kameralarında muhakkak surette bir görüntü olmalıydı. Nedense aradan tam 20 yıl geçtiği halde bütün dünya kamuoyu bunun bir fotoğrafını dahi görememiş ve hala gösterilmemişti.

Sonuçta haydut devlet gibi davranan ABD’den herkes çok korkuyordu. Her ne söylerse inandıklarını deklere edip desteklerini sunmuşlardı. Bu çirkin süreç bir parça azalsa da hala devam etmektedir.

İlk saldırıdan tam 16 dakika sonra bütün kameralar canlı olarak İkiz Kulelere odaklaşmışken American Airlines şirketine ait bir uçağın Güney Kule’ye çarptığı akıllara yerleştirilmişti. Sadece Hollywood filmlerinde yer alan bir sahne; bu sefer bütün dünyadaki insanların gözlerine sokulmuştu. Elbette bütün dünya büyük bir şok yaşadığı gibi büyük bir dehşete kapılmıştı.

Artık senaryonun zor bölümü başarı ile gösterime sokulmuş şimdi görece olarak daha kolay olan ikinci sahneye sıra gelmişti. Fakat bu sahneler nedense doğru dürüst hiç sorgulanmadı. Basına verilen görüntülerde üçüncü ve dördüncü saldırılar ile ilgili olarak net bir sahne de yoktu.

ABD yerel zamanıyla tam 10 03’te Washington DCde bulunan savunma bakanlığı binasına üçüncü bir uçak ve buradan tam 240 kilometre kuzey batıda yani Pensilvanya Shanksville kırsalında dördüncü bir uçağın düştüğü açıklandı. Fakat olay yerine yakın bölgelerde yaşayanlardan böylesine büyük bir uçak enkazlarına rastlandığına dair açıklama yoktu. İşin ilginç tarafı güvenlik kamerası görüntülerine ABD devleti el koymuş yayınlanmasına dahi müsaade etmiyordu.ABD hükümetinin açıklamalarından başka bir bilgi ne hikmetse gazetecilere ulaşmamıştı. Hükümete göre ise olaylar şöyle gelişmişti:

“11 Eylül 2001 Salı günü ABD’de dört yolcu uçağının ikisi New York’taki Dünya Ticaret Merkezi gökdelenlerine, bir diğeri Washington D.C.'de Pentagon’a çarptı. Sonuncu uçak ise yolcular ve uçağı kaçıranlar arasındaki mücadeleden sonra Pensilvanya kırsalında düştü”.

Şimdi sıra üçüncü sahneye gelmişti ve bu sefer en zor ve etkili görüntüler canlı olarak yayınlanacaktı. İkiz kulelerden Güneydeki gökdelen çarpmadan 56 dakika sonra dikine olarak yıkılmaya başladı. Kuzey Kule ise 1 saat 42 dakika sonra aynı şekilde yıkılmıştı.

Maksat hâsıl olmuş bütün dünya canlı yayında yaklaşık 3 bin kişinin öldüğünü görmüştü. Plan ve senaryolar başarı ile uygulanmış ve derhal savaş tamtamları başlamıştı. 3 Bin ABD vatandaşına karşılık olarak yaklaşık 2 milyon Müslüman Afganistan ve Ortadoğu’da öldürüldü. Kimse kısasa kısas uygulayan ABD’den bu vahşetin hesabını soramadı ve hala da sormuyor. Sadece Afganistan’da Taliban örgütü, ABD’ye karşı elde edilen zaferle birlikte adaletin yerine geldiğini söylemektedir.

İkiz Kule saldırısı olarak tarihe geçen bu olaylarla ilgili olarak neredeyse her Eylül ayında bir makale kaleme alarak; bu olayların haydut devlet olarak ABD tarafından tezgâhlandığını ifade ettim. Bu derece büyük bir eylemin hiçbir terörist örgüt tarafından gerçekleştirilemeyeceğini ve ABD ve dünya kamuoyunun dahi hükümetin açıklamalarından tatmin olmadığını dile getirdim.

Zaten saldırılar ile ilgili olarak ABD hükümetinin açıklamalarının somut bilgiler içermediği tek taraflı iddialar olduğu çok açıktır. Çünkü açıklamaların çok büyük çelişkilerle dolu olduğuna dair sayısız iddia ve gerçek vardır. Elbette bu hususlar bir şekilde ortaya çıkacaktır. Çünkü gerçeklerin bir gün mutlaka ortaya çıkma huyu vardır.

Konu hakkında internet bilgilerinden sayfalar dolusu gerçek ve somut bilgiyi öğrenmek mümkündür. Eylemin sahibi olarak gösterilen Usame bin Ladin’in yakalandığı halde mahkemede yargılanmadan ve dünya kamuoyuna bilgi verilmeden denize atılması; muz cumhuriyetlerinde dahi rastlanmayan bir durumdur. Fakat ABD bunu övünerek açıklamıştır.

Saldırıların gerçekte ABD devleti tarafından insansız hava araçları teknolojisi ile gerçekleştirildiği bugün çok rahatlıkla söylenebilmektedir. Ayrıca hükümet tarafından yapılan açıklamaların ne derece gerçeklere aykırı olduğu da belli olmuştur.

Şimdi bu hususlardan sadece 10 tanesini sorarak herkesi düşünmeye ve ABD propagandasına kapılmamaya davet edelim:

 1. İkiz Kuleler neden bu kadar çabuk yıkılmıştır. Birkaç katta çıkan yangın devam ederken bir saatlik bir süre içinde niçin koca gökdelenler kendi içine doğru çökmüştür?
 2. İkiz Kuleler kontrollü patlamalarla mı yıkılmıştır? Çünkü gökdelenlerin yaklaşık 10 saniyede yıkılması, yangınların kısa sürmesi, çöküşten kısa süre önce patlamaları duyanların olması, çöküşün başladığı katlardan çok altlardaki bazı pencerelerde şiddetli enkaz püskürmeleri görülmüştür.
 3. Amatör bir pilot, ticari bir uçağı çok zor bir manevrayla dünyanın en güçlü ordusunun komuta merkezine nasıl çarpabilir? Üstelik bunu olası bir uçak kaçırma uyarısından 78 dakika sonra nasıl başarmıştır? Dünyanın en önemli hava gücü ve istihbarat teşkilatı bu olaylar devam ederken neden seyirci kalmıştır?
 4. Sadece bir Boeing 757’nin çapma görüntüleri vardır. Niçin diğer üç yolcu uçağı ile ilgili güvenlik kamerası görüntüsü yoktur? Diğer üç uçak ile ilgili olarak yayınlanan tek görüntüde ise uçak değil bir Tomahawk füzesinin çarptığı anlaşılıyor. Uçak enkazlarının en azından fotoğraflarının yayınlanması gerekmez mi?
 5. Pensilvanya'nın Shanksville bölgesindeki enkaz alanı neden o kadar küçüktü ve uçağın enkaz parçaları görülmedi? Uçakta bir patlama olsa parçaları çok geniş bir alana yayılırdı. Yoksa gerçekten böyle bir uçak vardı ve füze ile vurulmuş muydu?
 6. Bugüne dek hiçbir çelik kafesli gökdelen yangın yüzünden yıkılmamışken, uçağın çarpmadığı 7 numaralı gökdelen aynı ikiz kuleler gibi nasıl bu kadar çabuk ve simetrik bir şekilde yıkılabilir? Acil durumlar teşkilatları, CIA ve istihbarat servislerinin bulunduğu bu 7 numaralı gökdelenin patlayıcı ve yanıcı maddeler kullanılarak kontrollü bir şekilde yıkıldığına dair sorulara niçin ikna edici bir cevap verilmiyor?
 7. Bir TV söyleşisinde, binanın sahibi olan Larry Silverstein'ın "Çekin" sözleri  yayınlanmıştır. Sillverstein, itfaiyecileri geri çekmekten söz ettiği halde niçin 343 itfaiyeci erin ölümüne göz yumulmuştur? Bu itfaiyeci erlerin aileleri dava açmışlar mıdır?
 8. 2,25 Saniyede serbest düşüşe geçen binanın çöküş hızı çok basit bir soruyu akla getiriyor. Bu kadar hızlı ve simetrik bir çöküşe ancak patlayıcıların yol açacağı hakkında niçin devlet yetkilileri açıklama yapmıyor? Bilim adamları sadece 7 numaralı binada değil İkiz Kuleler'in içinde de tonlarca alüminyum-demir oksit karışımının ve başka patlayıcıların bulunduğunu söylemektedir.
 9. Resmi söyleme güvenmeyen bazı bilim adamlarının, olay yerinden aldıkları dört ayrı toz örneğini incelediklerini ve ısıtıldığında şiddetli patlamaya yol açan alaşımlar bulduklarını öne sürdükleri halde neden ABD hükümeti ikna edici bir açıklama yapmıyor?
 10. Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpan uçaktaki eylemcilerden birinin pasaportu uçağın kuleye çarpmasından sonra aşağıya fırlamış ve bölgedeki bir polis tarafından bulunmuştur. Eylemcilerin havaalanına gelirken kullandıkları ve havaalanının otoparkına bıraktıkları araçta uçak kullanım kılavuzu bulunması teröristlerim kimliğinin belirlenmesinde yeterli olabilir mi? Bu durum çok gülünç değil mi?

Vesselam…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okir

Vesselam. 2001 tezkeresi ninde savunanlar cenahinda miydin

Okur

ABD, dünyanın en güçlü devletidir kimse ABD'nin karşısında durma cesareti gösteremez. "ırak ta kitle imha silahları vardır" diyorsa vardır yok diyecek imkanımız yoktur. ABD'nin "terörist" dedigine herkesin terörist deme zorunluluğu vardır. ABD, "İslamcı örgütler teröristir" diyorsa herkesin ABD'nin söyledigine katılması gerekir. 2011de başlatılan "Arap baharı" ABD ve NATO'lu dostları tarafından gerçekleştirildi tüm dünyaya "Arap baharı" diye kabul ettirildi. ABD istedigi ülkede darbede-devrimde yapabilir kimse karşı çıkamaz. ABD, "Çin'de ve Rusya'da demokrasi yoktur" diyorsa herkesinde yoktur demesi gerekiyor. ABD, "Türkiye'deki yönetimi degiştirecem" diyorsa degiştirir kimse karşı çıkamaz. "Kaddafi, Saddam, Esad diktatördür" diyen ABD'ye degildir diyemeyiz. ABD bir gün çıkıp Allah yoktur derse vardır deme imkanımız yoktur. Dünyayı ben yönetecem diyen ABD'ye yönetemezsin diyemeyiz. İstedigi kişiye istedigi devlete ambargo koyan ABD'ye itaat etmek zorundayız.. "Talibanı tanımayın" diyen ABD'ye hayır tanıyorum deme imkanımız yoktur. 40 senedir İran'a ambargo koyan ABD'ye karşı gelebildikmi? 60 senedir Küba'ya ambargo uygulayan ABD'ye ses çıkarabildikmi? ABD'nin doları vardır, silahları vardır, savaş gemileri vardır, marsa-aya giden hava araçları vardır, İngilizce dilleri vardır. "Allah yoktur" diyen koministler boşuna uğraşıyor, ABD bir gün Allah'ın olmadığını dünyaya kendisi söyleyecektir ve tüm dünya devletlerine olmadığını kabul ettirecektir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23