• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Rasim Bolbol
Rasim Bolbol
TÜM YAZILARI

Kanal İstanbul’u bırak, Yunanistan’a bak Ekrem!

16 Ağustos 2020
A


Rasim Bolbol İletişim: [email protected]

Şu Ekrem İmamoğlu nerede nasıl hareket edileceğini gerçekten hiç bilmiyor. Sizler de görüyorsunuz, adam 16 milyon nüfuslu İstanbul’un belediye başkanlığının kendisine iki gömlek fazla geldiğini kanıtlayacak türden sorumsuzluk örnekleri sergiliyor.

Daha önce pek çok kez tanıklık ettik bu türden vurdumduymazlıklarına hazretin.

Hatırlayın, İstanbul’da sel felaketi yaşanırken beyefendi soluğu Bodrum’da aldı. Tartışmalara sebep olan bu tatilinin akabinde utanmadan bir de “Tatil bana yakışıyor” herzesini yumurtlayarak milletle adeta alay etti.

Sonra Elazığ’da deprem oldu. Bizimki hemen deprem bölgesine göstermelik bir ziyaret gerçekleştirdi, ardından ise Palandöken’e koşarak kayak keyfi yaptı.

Dedik ya, ayarı yok. Endazesi kaçmış zat-ı muhteremin. 

Nerede nasıl/neler konuşulması gerektiğini bilmiyor.

Alın işte son olay ortada.

Türkiye, Doğu Akdeniz’deki meşru haklarını korumak adına Yunanistan ve destekçilerine karşı mücadele ederken, bu kalkmış Kanal İstanbul’u gündemine alıyor. Türkiye’yi kendi sınırlarına hapsetme planları peşinde koşan Yunanistan hakkında tek kelime etmeyip, ülkemizin vizyon projelerinden birini “Kanal İstanbul’a kimin ihtiyacı var? Şehrimizin ve ülkemizin geleceğini ipotek altına almak isteyen, stratejik olarak zorda kalmamızdan menfaati olan bir avuç insanın ihtiyacı var” sözleriyle karalamaya çalışıyor.

Sırası mı şimdi Kanal İstanbul’u kötülemenin Allah aşkına!

Saçma sapan şeylerle uğraşacağına, çıkıp Türkiye’ye küstah tehditler savuran Yunanistan’a iki çift laf etsen daha iyi olmaz mı Ekrem Bey?

Hiç “Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Ülke yönetiminde değilim ki bu konular hakkında konuşayım” deme. Zira bugüne kadar burnunu sokmaman gereken nice meseleye kendini bir şekilde dahil ettiğini biliyoruz biz.

Mazbatanı henüz almamışken, “Seçilmiş bir başkanın göreve davet edilmemesi konusunun uzatılmasıyla gerçekten ciddi bir boşluk yaratılıyor. Doğu Akdeniz’de, özellikle Kıbrıs ve çevresinde ilginç şeyler oluyor. Ama biz sanki tek meselemiz İstanbul seçimiymiş gibi bir gündemle uğraşıyoruz ve çok şey ıskalıyoruz. Belki yarınlarda bedeli ağır olacak şeylerden uzak tutuluyoruz” diyerek bugün bir türlü girmek istemediğin konulara yekten müdahil olduğunu da çok net anımsıyoruz hatta.

***

Akdeniz’de sular iyiden iyiye ısınmış, Yunanistan’la neredeyse gırtlak gırtlağa gelmişiz, fakat hâlâ Kanal İstanbul şöyle Kanal İstanbul böyle.

Olmuyor Ekrem Bey, olmuyor.

Gerçi daha İstanbul’un başına bela olmamışken rengini belli etmiştin sen. 

Beylikdüzü belediye başkanıyken Türk katili papaz Makarios’un heykelini dikerek nasıl bir Yunan âşığı olduğunu gözler önüne sermiştin değil mi?

Şimdi kalkıp Yunanistan’a had bildirecek değilsin ya.

Bizimki de iş hani.

Ayasofya’nın müzeden camiye dönüştürülmesi gündeme geldiğinde Yunanistan’daki bir konferansa bağlanıp “Türkiye’nin Ayasofya’nın ibadete açılması gibi bir gündemi olmamalı” diyen biri, elbette bugünlerde sessizliğe gömülecek. 

24 Temmuz’da Ayasofya’da kılınan ilk Cuma namazına katılmayacağını beyan ettiği için Yunanistan’da manşetleri süsleyen zat tabii ki şimdi birilerine minnet borcunu ödemeye çalışacak.

Evet, Ekrem İmamoğlu tam da yapması gerekeni yapıyor.

Yunanistan’da “Pontus kökenli bir Rum” olarak tanıtılan ve “İstanbul’u fetheden Yunan” başlığıyla göklere çıkarılan başkandan başka türlü bir tavır beklememek lazım.

Nihayetinde kişi sevdiğiyle beraberdir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

A yolcu

ALLAH cc Bilir Ekrem Yüzme Bilenlerden onun için Rumlar aleyhine konuşamaz Yunan’ı DenizeDökünce yüzme bilenler kurtuldu TÜRKİYE nin EKMEĞİNİ yer suyunu içer Yunanistan safına Ğeçer

Deli İbo

Bu basİT Ekrem'den Yunan'a dair hethangi bir olumsuz söz söyletemezsiniz, asla söylemez. Adam Milliyetçi, adam yurt sever, adam ırkının ana dilini konuştuğu Millet'in aleyhinde bir laf edermi? Adam PONTUS, PONTUS.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23