• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Rasim Bolbol
Rasim Bolbol
TÜM YAZILARI

“Çürük Portakal” Fatih’i bakalım kim alacak?

27 Ağustos 2020
A


Rasim Bolbol İletişim: [email protected]

AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından başka elle tutulur hiçbir numarası olmayan Fatih Portakal’ın sözde istifasını “sürpriz” olarak nitelendirenler var ama, aslında bu bizim beklediğimiz bir “istifa(!)”ydı. Zaten sunduğu bütün haberlerde hükümete çamur atmayı spikerlik zanneden Portakal’ın suyu haziran ayında sıkılmıştı. Evet evet, “Washington Portakal’ı” 2010 yılından beri ana haber sunuculuğu yaptığı FOX’tan normalde iki ay önce kovulmuştu. Her ne kadar kendisi, o günlerde bu iddiaları “Duydum ki, yine birileri kovdurmuş beni. Hâlâ başaramadılar… Duymak istediğiniz cevap dümen başından gelsin. Selametle yol almaya devam” diyerek yalanlasa da gerçekte bu açıklamalar top çevirmenin bir parçasıydı.

Evet, FOX TV yönetimi “top”u çevirdi çevirdi ve en sonunda da saha dışına çıkardı. “Kovulma, kamuoyunda olumsuz bir algı oluşturur” endişesini izale etmek için de çareyi Portakal’a “Görevimden kendi tercihimle istifa ettim” açıklaması yaptırtmakta buldu. 

Bakmayın siz Portakal’ın sözde istifasında sarf ettiği “Kariyer, tanınmışlık ve kazanç benim için vazgeçilebilecek şeylerdi” cümlesine.

Gerçek şu ki, Portakal bu saydıklarının hiçbirinden hayatının hiçbir döneminde vazgeçmedi.

Bir defa “kariyer”i önemsedi. Kariyer basamaklarını birer birer tırmanmayı öylesine kafaya taktı ki, daha gazetecilik hayatının başlangıcında Star İzmir Temsilciliği’ne girmek için torpil bile kovaladı. 

Portakal “tanınmışlık” meselesini de fena halde dert etti. Bu yüzden, tanınmadığı dönemlerde “Taşrada çalışmak zordur. Ne para kazanabilirsin, ne yükselebilirsin” diye ona-buna dert yandı.

Ne yalan söyleyelim, bizim eleman “kazanç” konusuna da çok fazla ehemmiyet verdi. Bugünlerde aksini iddia etse de paradan hiçbir zaman vazgeçmedi. Mehmet Ali Birand’ın, “İstanbul’a gelirsen, sana İzmir’de kazandığından 5 kat fazla ücret veririm” teklifine balıklama atlaması, Portakal’ın nasıl bir paragöz olduğunun en bariz kanıtı değil mi zaten?

Diyeceğimiz o ki, istifa mektubunda “İçsel devrime ihtiyacım vardı. Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile insanın yaşam nedeni. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim” ifadelerini kullanan Portakal’ın uslu uslu oturacağına imkan ve ihtimal vermiyoruz biz. Çünkü bu zat-ı muhteremin kenara çekilmesi için ağababalarının onayı lazım.

Öyle ya, nihayetinde “ithal bir Portakal” bu. 

Kendisini görevlendirenler ipini gevşetmedikçe vazifesini sürdürecektir. Bu ülkeye hain ithal edenler “Buraya kadar” demedikçe “icraat”a devam edecektir. 

Fakat şöyle de bir gerçek var: 

Haber sunuculuğunu süfli emelleri için kılıf olarak kullanan “çürük Portakal”ların devri artık kapandı.

Bunlar sürekli muhaliflik ayaklarına yatıp Türkiye’ye muhalefet ettiler.

Yeri geldi, 15 Temmuz’da darbeci alçaklara direnen vatandaşları eleştirdiler. Yeri geldi, FETÖ’cülerin gözaltına alınmasını “cadı avı” olarak tesmiye ettiler. İhanet şebekesinin örgüt bültenlerine el konulduğunda “Bugün medya için kapkara bir gün. Bugün özgür medya söylemlerinin bittiği bir gün” diye yas tutmaktan da geri durmadılar.

Dedik ya, bunlar “çürük Portakal”lardı.

Bu yüzden, bazen Türkiye’nin “terör örgütü PKK’ya teşekkür etmesi gerektiği” herzesini yumurtladılar. Bazen de geberip giden teröristler için Allah’tan rahmet dilediler.

Bu “Portakal”lar mümkünatı yok üzerinde yaşadığımız toprakların mahsulü olmadı.

Akdeniz’de hakkını müdafaa eden Türkiye’ye “sömürgeci” yakıştırması yapanlar…

Askerimizin cephede açtığı Türk bayrağından rahatsızlık duyanlar…

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, kahraman Mehmetçik’e “işgalci” diyenler bize hep Batı’dan ithal edildi. 

Ne olur bunları aklınızdan çıkarmayın.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vaayy be

Ayniyle vakidir..Rabbim(cc) bu ve bunlar gibilerinin şerrinden dinimizi, milletimizi ve memleketimizi korusun..Kazdıkları, kazmaya çalıştıkları kuyuya kendilerini düşürsün, tüm planları kendi başlarına gelsin, kahr-ı perişan olsunlar..Amiinn..

Mehmet atesoglu

Bilemiyecek ne var E.Imamoglu yeni medyaya girmek istiyor..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23