• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Rasim Bolbol
Rasim Bolbol
TÜM YAZILARI

Başkanın ‘Tunç’una kaldık!

25 Haziran 2020
A


Rasim Bolbol İletişim: [email protected]

Belediye Meclisi’nde PKK’nın kınanması ve şehit ailelerine yardım önergesini reddettiren bir terör seviciyi bıkmadan usanmadan meşrulaştırmaya çalışanlar ne büyük bir hata yaptıklarını herhalde şimdilerde anlamıştır. Bölücüleri belediyeye dolduran bir çapsızın kendilerine hizmet edeceğini zanneden gafiller umarız o derin uykularından zıplayarak uyanmıştır.

“Zaman ve Samanyolu’na yapılan baskınları bütün kalbimle protesto ediyorum” diyerek FETÖ’ye arka çıkan Tunç Soyer’den bahsettiğimizi herhalde anlamışsınızdır.

Malum, beyefendi yine yeni bir skandalla gündemde.

Bu defa, İzmir’in ayrı bir bayrağı ve para birimi olması için yürütülen projenin duyulmasıyla koptu kıyamet.  

Açık açık söyledi eleman. Ayrılıkçıların taşeronu olduğunu resmen itiraf etti. Devletimizin bağımsızlık simgelerinden olan bayrak ve parayı tartışmaya açarak “özerk devlet” arzusunu bir kez daha gözler önüne serdi. Tepkiler yükselince de çareyi dansöz gibi kıvırmakta buldu. Paçayı kurtarmak için, apar topar “Ülkemizin başkenti Ankara, para birimi Türk Lirası, bağımsızlığın sembolü ise ay-yıldızlı al bayraktır” demek zorunda kaldı.

Neymiş, bahsedilen para sanal bir paraymış. Bu paranın yalnızca belediye hizmetleri için kullanılması planlanmış. Zaten ayrı bayrak projesi de birileri tarafından mecraından saptırılarak manipüle edilmiş. Yurt dışında pek çok şehrin ayrı bayrağı varken Soyer’in projesine yüklenmek art niyetlilikmiş.

Vallahi ne denilse boş. Zira Tunç Soyer sicili bozuk bir isim. Bu yaptığı da gaf falan değil bize göre. Tam anlamıyla fikrin zikre dönüşmesi. Kirli ve zehirli bir gündemin iyot gibi açığa çıkması. 

“Küpün içinde ne varsa, dışına da o sızar” derler.

Bu yüzden, daha önce de “Kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteğinin çözümünü sadece Ankara’nın insafına ve tasarrufuna bırakacağımız aşamayı geçtik” diyerek eyalet sistemi denemesi yapan mahut ayrılıkçının hezeyanlarını bir bütün olarak değerlendirmekte fayda var.

Bizce, troll hesaplardan atacağı tweet’i kendi hesabından paylaştığı için nasıl suçüstü olduysa, şimdi de aynen öyle suçüstü oldu Tunç Soyer.

Hoş, suçüstü olmasına gerek de yok. Biz bu zıpçıktının ne mal olduğunu daha en başından beri biliyorduk zaten. İzmirlilerin belediye başkanı değil, bir terör sevici seçtiğini ilk günden beri ifade ediyorduk.

Hizmet üretemeyen Bay Tunç, ne herzeler yumurtlamadı ki bugüne kadar.

Kıbrıs için sarf ettiği skandal sözleri hatırlayın mesela bu teslimiyetçinin.   

Söyleyin, “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakmak en doğrusu. Ancak hiç bırakmıyoruz. Herkes Ada’nın bir tarafından çekiştiriyor. Ben bunu doğru bulmuyorum” diyerek Türkiye’nin Kıbrıs’tan çıkması gerektiğini ima etmedi mi mezkur beyefendi?

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini akılalmaz sözlerle eleştirmedi mi? 

Bugün “İzmir bayrağı” ve “İzmir parası”ndan dem vuran belediye başkanının vukuatlarını tek tek sıralasak, inanın bu sütun yetmez.

Hangi birisinden bahsedelim ki?

Terörü açıkça destekleyen HDP’li belediyelere sahip çıkmasından mı? Söz konusu belediyelere kayyım atanmasını “darbe” olarak nitelendirip “Darbeye karşı asıl şimdi tankların üstüne çıkılmalı. HDP’nin yanındayım” şeklinde skandal ifadeler kullanmasından mı? Hendek kazan terör yandaşlarına “Yanınızda olamadığım için üzgünüm” diye mesaj göndermesinden mi?

He, hangisinden?

İzmir’i sel götürür, eleman Tarkan konserinde gönlünce eğlenir. 

Kendisine “İzmir’in bir an önce çözülmesi gereken önemli meseleleri var. Projeleriniz neler” sorusu yöneltilir, hazret dünya umurunda değilmiş gibi çılgınca dans eder. 

Çöpleri toplanmayan, körfezi temizlenmeyen, şebekesi yenilenmeyen İzmir’e gerçekten yazık oluyor.

Ne demişti Yaşar Kemal; “O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.”

Demirin tuncuna alışmak zor olmadı ama, başkanın ‘Tunç’u hakikaten çekilmiyormuş be.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İrfan Fahri

Bu vatanın muhafazası için mehmetçik canını ortaya koysun bu mason belediye başkanı hainlik etsin öylemi? Türkiye cumhuriyeti savcıları biran önce görevini yapmalı.

mustafa

Bırakın Tunç Soyerin izmir için ayrı para basma sevdasına kendilerine "Atatürkçü" sıfatını konduranlar tepki göstersin.eğer bir tepkileri yoksa cebimizdeki paralardan Atatürk'ün resminin kaldırılmaı için ilk adım böylece atılmış olur.Bayrağa gelince hemen hemen üniveriste okumuş bütün CHP'liler Türk Bayrağından zaten hiç hazzetmezler
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23