• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Nusret Reşber
Nusret Reşber
TÜM YAZILARI

Dünya, İSRAİL’den küçüktür!

19 Ekim 2023
A


Nusret Reşber İletişim:

Hemen belirteyim, verdiğim başlıkta ünlemi parantez içinde kullanmadım.

Çünkü tarihinde acımasızlığıyla, tehditleriyle, verdiği korkuyla, sadece Müslümanlara değil insanlığa karşı işlediği suç dosyasıyla Siyonist İsrail’den daha büyük bir mahlûk yok.

2.5 milyar Hristiyan, 2 milyar Müslümana rağmen dünyada her istediği melaneti korkusuzca yapan, birçok yöresel/bölgesel dinlerin bile gerisinde kalan, dünyada sadece 14-15 milyon, İsrail’de ise 9 milyon nüfusa sahip, yalnızca bu Yahudi Milletidir.

Dünyada “tek imtiyazlı ırk” inancı sebebiyle bir türlü kendine yer bulamayan ve bu yüzden dünyanın başına bir “ur” gibi bela olan Siyonistlerin karşısında eğilmeyen ülke kalmadı.

Dünyanın süper gücü olarak kendilerini yansıtan ABD, Rusya da, onları takip eden Çin ve diğer ülkeler de ses çıkaramamaktadır.

Uluslararası hukuk ve egemenlik kavramları gereği, başka devletlerin “toprak bütünlüğünü” ihlal etmemesi maddesini alenen çiğneyen belki de birkaç ülkeden birisi. Ama onlardan farklı olarak bunu (arz-ı mevud) safsatasıyla inanç haline getiren tek millettir.

Düşünebiliyor musunuz ABD şimdiye kadar verdiği sınırsız desteğinin yanı sıra bugüne kadar başkasının toprağına çullanan, oradaki insanları her gün soykırıma tabi tutan, yurtlarından eden başka bir devletmiş(!) gibi, kendi topraklarında “biz daha ölmedik” gibisinden “bir direnişi” bahane ederek en büyük savaş gemisini destek için İsrail’e gönderiyor!

Yetmedi diğer bir uçak gemisini...

Peşinden İngiltere de uçak gemisini gönderiyor.

Rusya, Çin gibi süper güç yarışını paylaşanlar da sadece bir kınamayla geçiştiriyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM’lere atfen çok haklı olarak ve altını çizerek deklare ediyor: “Dünya 5’ten büyüktür”. Sayın Erdoğan’ın bu haykırışına ilaveten TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş da P20 zirvesinde, “Dünya 5’ten de büyüktür, 20’den de büyüktür” diye dünyaya haykırıyor.Ama ne yazık ki, hâlihazırda tüm büyüklüğüyle “dünya, (9 milyonluk nüfusa sahip) İsrail’den küçüktür”.

Görünen o ki, dün birbirlerine karşı büyük soykırımlara varan geçmişleriyle Almanya da dâhil tüm Avrupa ülkeleri, ABD, Rusya ve Çin de dâhil tüm dünya bir avuç İsrail’den korkuyor!

Tüm dünyanın Siyonist devleti korkusu, insanlıklarını, merhametlerini (kalmışsa tabii) bastırmıştır! Aslında, “Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar.” (Bakara 120)gerçeğini bir kez daha ayan beyan görüyoruz bizler de.

Bu, onun tekerrür eden bir yansıması!

Yine de insanlıkları gereği bir acıma hissi kalmıştır diye düşünüyor insan.

Hem oradakilerden hem de onların içimizdeki uşaklarından… Ama ayetler bunların ne kadar vicdansız, kansız ve ruhsuz birer yaratık olduklarını bize hatırlatıyor:

“Hendek kazıp mü’minleri hendeklere atarak zulüm ve işkence edenler kahrolsun (kahrolmuşlar). Hani o sırada ateşin başında oturmuşlar, inananlara yaptıklarını seyrediyorlardı.” (Burûc 4-7)

Tarihte bunun olduğunu ayet hatırlatıyor...

-Sözüm ona- bir köpek bile ölü arkadaşının yanında, gözyaşı içinde bekleyebiliyor, başından ayrılmıyor, üzüntü çekiyor…

Demek ki bunların akıl ve şuurdan yoksun hayvanlar kadar bile hissiyatları yok.

Yine ayetin deyimiyle “…Onların kalbleri vardır ama anlamazlar; gözleri vardır ama görmezler; kulakları vardır ama işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibi hatta daha da aşağıdırlar...” (A’râf 179)

ABD Başkanı Biden, kandan beslenen,masumların kanına girmekten el çekmeyen İsrail Başbakanı Netanyahu’ya tüm dünyanın gözünün önünde adeta şunu demektedir:

Bütün dünya duysun!

İsrail, istediğini yapmakta serbestsin!

Bütün gücümle arkandayım…

Sen işini bitirinceye kadar dünyayı oyalarım, endişen olmasın. Sonra da gerekirse yüzeysel bir ateşkese gideriz…

Nitekim evvelki gece Biden’ın İsrail’e yerinde destek ziyareti öncesi bu mesaj verilmiş gibi tek bir saldırıyla en az 500 masumun canına girildi!

Bunun başka açıklaması yok!

Ben bu satırları yazdığımda Biden, Katil Netanyahu’nunsırtını sıvazlıyordu.

Daha kapalı kapılar ardında ne gibi vahşiliklere imza atacaklarını da bilmiyoruz!

Biz de (benim de “Kahrolsunlar!” diye başlık attığım gibi) yine bütün dünyada, hiçbir ciddi etkinliği olmayan tepkimizi ortaya koyuyoruz.

“Kahrolsun İsrail”, Kahrolsun ABD” vs. diyoruz.

Bizim buna gücümüz yetiyor ne yazık ki.

Şu soykırımın yapıldığı Filistin’de dahi Müslümanlar bir bütün değil! Biz burada yapılan vahşetleri kınarken de birlik değiliz!

“Ama şöyle de yapılmasaydı…” gibi suçlamalara gidiyoruz hâlâ!

Oysa Rabbimiz şöyle buyuruyor:

“Ey iman edenler! Siz kendinizi düzeltin. Siz doğru yolda olursanız yoldan sapan kimse size zarar veremez...”(Maide 105)

Efendimiz de boşuna haber vermediler:

“Size çullanmak üzere, yabancı kavimlerin, tıpkı sofraya çağrışan yiyiciler gibi, birbirlerini çağıracakları zaman yakındır…”

“…o gün siz çok olacaksınız. Lakin sizler bir selin üzerindeki çer-çöp misali hiçbir ağırlığı olmayan kimseler gibi olacaksınız. Allah, düşmanlarınızın kalbinden size karşı korku duygusunu çıkaracak, sizin kalplerinize dünya sevgisi ve ölüm korkusu atacak!” (Ebu Davud)

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AHMED

Sadece Türkiyede, marketlerde ve çarşıda 100 e yakın İsrail markalı mal satılırsa elbet İsrail 5 ten büyük olur. İsrail malları boykot edilmekten ziyade yasaklanmalı. One minute asıl şimdi gerekli.

atasözü mü?

dünya 5’ten büyüktür’e nazire yapmaya çalışmışsın ama olmamış; otur sıfır; çalış..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23