• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Nusret Reşber
Nusret Reşber
TÜM YAZILARI

Değişenler ve hiç değişmeyenler!

08 Haziran 2023
A


Nusret Reşber İletişim:

 

2018 seçimlerine az bir zaman kala…

Her zamanki gibi Tayyip Erdoğan, mitingden mitinge koşuyor.

Günde iki-üç il/İlçede konuşuyor.

Muhalefet ise aynı muhalefet…

Kılını kıpırdatmıyor.

Özellikle ana muhalefet kimliğiyle özdeşleşmiş, iktidar olmayı değil de muhalefette kalmayı özümsemiş CHP…

O sıralarda, hiç unutmam!

Bir TV kanalı sokak röportajı yapıyor, CHP’li seçmenden de kesitler veriyor…

“-Sizce Tayyip Erdoğan çalışıyor mu?

-Evet, hem de hiç durmadan koşturuyor.

-Peki, sizce CHP’liler?

-Nerdeee! Kılını kıpırdatmıyorlar!

-Sizce Ak Parti başarılı mı?

-Valla doğrusunu söylemek gerekirse başarılı…

-Bu durumda tercihiniz değişir mi? Oyunuzu kime vereceksiniz?

-Biz mecburen kendi partimize vereceğiz. Çünkü olduk olalı CHP’liyiz…

-Ama kendiniz az önce eleştirdiniz “gereken gayreti göstermiyor” dediniz.

-Öyle de bizim başka alternatifimiz yok. CHP’den başka partiye oy vermeyiz…”

Onlarca kişiyle röportaj böyle devam ediyordu.

İrili ufaklı bütün gazetelerde çalışmış, ünlü gazetecilerle aynı oda arkadaşlığı yapmış bir gazeteci arkadaş vardı.

Daha yeni yeni namaza başlamış, mümkün mertebe cemaatle namazlara geliyor...

Eski mahallesinden laf açıldığında, ağzını açıyor, düz gidiyor: “Bunlar böyle şerefsiz, karaktersiz, p…enkler. Hepsinin ruhunu bilirim…”

“Peki, … bey, siz kime oy vermeyi düşünüyorsunuz?” dediğimizde.

“Bizim oyumuz CHP’den başka yere gitmez! Kendimizi bildik bileli başka partiye oy vermedik, bundan sonra da fikrimiz değişmez!”

“Atatürk’ün Partisiyiz” diyen CHP klasiği bu işte!

İktidar partisine olmadık iftiralarla saldırıya geçerler. FETÖ’ün ağzıyla hırsız, zalim, diktatör yaftalamasını ağızlarından eksik etmezler. “Taciz, tecavüzcüyü koruyorlar, kadın düşmanı bunlar!” diye meydanlarda pankart açar, eylem yaparlar.

Diğer tarafta liderleri, belediye ve ilçe başkanlarının kasetleri çıkar, parti merkezleri taciz, tecavüz, zina ve livata yuvasına döner, medyadan duymayan kalmaz, bunların gıkları çıkmaz.

Belediyelerine ait yerlerde kamyonlarla depo depo mazot çaldıkları ifşa olur, manşetlere geçer, bunlar üç maymunu oynarlar…

Hiçbir şey olmamış gibi bildiklerini okumaya devam ederler…

Aynı taktiği FETÖ de uyguladı, uygulamaya devam ediyor. Adam kayırmada, hırsızlık yapmada üstlerine yoktur. Ama döner, dolaşırlar sosyal medyada, alt yorumlarda durmadan algı operasyonu çekerler.

“Kim hırsızsa, kim zalimse, kim haram mal yiyorsa, kim adamlarını kayırıyor, her yere yerleştiriyorsa…” diye nakarat tutarlar…

CHP’liler de onlardan öğrenmişçesine peşlerinden giderler, kendilerini hiç görmezler.

“Ama biz buyuz, değişmeyiz” demekten de haklı olarak(!) vazgeçmezler.

CHP değil de, başka bir partide liderleri, vekilleri, ilçe başkanları bir kadınla, bir erkekle yakalanmış olsa kendisiyle beraber partileri de siyasetten silinirdi.

Ama bunlarda CHP’li olma anlayışı tepeden aşağıya bir hayat tarzı halini almış anlaşılan.

14 yılda 12 yenilgi alan bir parti lideri hâlâ ortalıkta istifa etmeden dolaşabiliyorsa, tabanı parti merkezini basıp “bizimle dalga mı geçiyorsunuz” diyemiyorsa bu anlayış dini inanıştan, onların dindarlar için kullandıkları tabirle “yobaz bakış açısı” olmaktan başka ne olabilir ki?

Onları yönlendiren, akıl hocalığı yapan medyaları da bildiğinden vazgeçmiyor.

Kendilerinde bir eksiklik, yamukluk arayacaklarına “eski tas, eski hamam” misali iktidarı tam gaz, tüm yaptıklarıyla ve yapacaklarıyla hedef tahtasına koymaktan vazgeçmiyorlar.

Manşetler aynı manşet…

Köşe yazarları aynı tonda tabanlarına “yenilmedik, kazanan biziz; iktidar, Cumhur İttifakı kan kaybediyor…” demekten utanmıyorlar.

Bir de onların gazıyla hareket eden orta şerit taifesi var.

Bizim mahallenin eskileri…

Ne CHP’leşebildiler ne de büsbütün eski mahallelerinden kopabildiler. Günlük menfaatleri ne tarafa savurursa orada yaşam mücadelesine; pardon salıvermişliğe devam ediyorlar.

Bunlar da kuyruklarını dik tutmaya devam ediyor.

Dün, “gitti, gideceksiniz, Abbas yolcu” havalarında el ovuşturan bu taife şimdi Cumhur İttifakının karşısında ezikliklerini görmezden gelerek ve hiçbir şey olmamış gibi akıl vermeye çabalıyor.

Yok, “Cumhurbaşkanı kabinesinde şu bakanın gelmesi, şu bakanın yer değiştirmesi güzel olmuş/olmamış, bu fikir aslında muhalefetin fikriydi” demeye başladılar.

Bırakın hikâye okumayı. Bütün çaba ve uğraşlarınıza rağmen gönderemediğiniz Tayyip Erdoğan ve yeni kabinesinden size bir malzeme çıkmaz!

Aklınızı da kendinize saklayınız.

Halk size ve kara propagandalarınıza değil, mevcut Cumhurbaşkanı’na destek ve güven verdi. “Sizin bildiğiniz size, bizim bildiğimiz bize!” derler.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın her zaman, “Yaparsa Ak Parti yapar, yaparsa Cumhur İttifakı yine yapar!” dediği gibi bugün de en iyisini yapacağına ona oy veren ve vermeyen bütün vatandaş bilmektedir.

AK Parti de, Cumhurbaşkanı da, Cumhur İttifakı da ona destek veren vatandaşlar da hata ve eksikleriyle yola devam demedi, demiyor. Yanlış yaptığında yanlışını değiştirme yoluna gidiyor.

Hata yapan varsa alaşağı ediyor. İktidar da halkın gelen tokadını, desteğini en üst dereceden değerlendiriyor, önemsiyor.

Bu sebeple de kazanan yine Ak Parti, Cumhur İttifakı, Tayyip Erdoğan ve dolayısıyla bütün Türkiye oluyor Allah’ın izniyle.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nuri

Yazıyı okudum. Güzel, İstifade de ettim. Ana tema belli. verilmek istenen mesajı bu kadar kelimelere boğmak,uzatmak .YAVV SIKILIYOR İNSAN.Engin ardıç.Mehemet barlas boşuna DUAEN OLMAMIŞLAR!!!MESAJI KISA VE ÖZ ONLATAN DEHALAR...

Ali Hoca

Yaşım 60ın üstünde. Bu memleketin bir vatandaşı olmam gereği, iktidarları da muhalefeti de takip etmeye çalıştım, çalışıyorum. Muhalefetin en önemli sorunu da, çözüm noktası da seçmen kitlesidir. Bu kadar olumsuzluk ve başarısızlığa rağmen kararını sorgulamayan seçmen olduğu sürece muhalefette bu işler böyle devam eder.Baska bir sonuç beklemek iyimserlik olur.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23