Yurtdışında FETÖ’nün açtığı okul ve üniversiteler Türkiye’dekiler gibi o ülkeler için aynı tehlikeyi taşımaktadır

05 Eylül 2018 Çarşamba

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kara Harp Okulu’nda katıldığı törende diploma alan 2 Kırgız teğmeni, Kırgızistan’a yaptığı ziyareti dolayısıyla uçağına davet etti. Diploma alan 2 Kırgız teğmeni de yanına alarak, Kırgızistan’a resmi ziyarete gitti. 

1993 yılında Özal’ın vefatından 3 gün önce yapmış olduğu 11 günlük seyahat da, Kazakistan’dan başlayarak, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve en son Azerbaycan’ı da içine alan uzun ve yorucu çok önemli bir seyahat gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı rahmetli Özal da, Başkan Tayyip Erdoğan gibi Türk Cumhuriyetlere karşı duyduğu aynı duygu ve heyecanla, Türk Dünyası’nı bir araya getirmek (KEİB) Karadeniz Ekonomik İşbirliği adı altında birleştirmenin çok önemli olduğunu düşünerek, bu seyahati gerçekleştirmiştir.

Özal’ın bu projelerle ilgili atmış olduğu ilk adımla birlikte, seyahatin 3 gün sonrasında Özal şüpheli bir ölümle vefat etmiştir. Şimdi ise, Tayyip Erdoğan’ın da aynı hedeflere doğru yürümek istemesinden rahatsız olan Batı dünyası, her türlü komploları ve kaosları oluşturarak, Türkiye’nin Türklük dünyasıyla, Rusya ile Çin ile yakınlaşmasını engellemek, Afrika ülkelerindeki İslam Devletlerine de, bir model oluşturacağı endişesiyle şimdi de FETÖ’yü kullanarak geçmiş tarihte Hıristiyan misyonerleri önce gönderip, daha sonra sömürge haline getirdiği metotla, bu seferde Müslüman ve Türklük maskesi altında FETÖ misyonerleri ile sömürgeci ülkelere, zemin hazırlanmaktadır.

Bütün Orta Asya’daki okul ve üniversitelerde, eğitim dili İngilizcedir. Eğitim metotları da aynen Batı sömürgeci ülkelerin ABD kültürünün ve ahlakının aynen tatbik edilmesidir.

Rahmetli Özal da, FETO’nun o gün masum görüntü vererek, Türk bayrağını asıp, Türkçe eğitim verecek bahanesiyle açtığı okulları desteklemek üzere, bütün FETO okullarına ziyaretlerde bulundu. Önce Balkanlar’da yapmış olduğu Arnavutluk, Romanya, Makedonya, Saray Bosna gibi ülkelerdeki açılmış olan FETÖ okullarını ziyaret etmişti. Daha sonra Orta Asya Türk Cumhuriyetlerini de büyük şevk ve iştiyakla ziyaretlerde bulundu. 

Bugünkü tarihi itibariyle 25 yıl önce FETÖ bu ülkelerde devlete karşı yapmış olduğu takıyyeler ile Türk devletinin Türk bayrağını dalgalandırarak, Türk kardeşliği altyapısını hazırladı ve kadrolarını o ülkelerde kan damarlarına kadar yerleştirdi. Tıpkı Türkiye’de yaptığı gibi.

Geriye dönüp şöyle bir düşünecek olursak; FETÖ’nün 25 yıl içerisinde buralarda ne gibi yapılanmaları olup, nasıl yerleştiğini endişeyle ve hayretle göreceğiz. Pek çoğunun ailecek orada olduğunu ve oraya gidip orada evlendiklerini, o gün doğan çocukların bugün 25 yaşına ulaştıklarını, veyahut orada FETÖ’nün okullarına ve üniversitelerinde okuyan o ülke çocuklarının, bugün devletin en ileri kademelerinde yöneticiler olduğunu tahmin etmek ve görmek hiç de zor olmayacaktır. 

O ülkelerdeki masum çocukların ve nesillerin, değiştirilmiş ve Fetullahileştirilmiş olan Kırgızlar, Özbekler, Kazaklar, Türkmenler ve Azeriler vardır. Aynen Türkiye’deki FETÖ’cülerden daha fazla FETÖ’ye bağımlı hale getirilmiştir. 

Bunları tespit etmek, oralardan söküp atmak ve FETÖ’den koparmak, Maarif Vakfı’nın kolaylıkla yapabileceği bir iş değildir. Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu ikazlarla, oradaki yetkililerin bunu düzeltmesi ve anlayabilmesi de mümkün değildir. 

Çünkü: FETÖ bütün dünyadaki Dini akımları ve felsefeleri harmanlayarak, OPİS DEİ, Cizvitlik, Tapınakçılık, Siyonistlik, Masonluk anlayışlarını kabullenecek yeni bir Dini dünyaya sunmuştur.

Kainat İmamı olarak kendisini sunmuş, ABD’yi de bu projeyi gerçekleştirecek ve kendisini destekleyecek bir güç olarak, dünyaya kabul ettirme görevini üstlenmiştir. Tıpkı Trump’ın Sisi’nin, Suudi Arabistan’ın imamı Sudeysi’nin (biz ABD ile birlikte dünyanın sulhu için çalışıyoruz) açıklamasını yaptığı gibi.  

Tayyip Erdoğan’ın sık sık anlattığı FETÖ örgütlenmesinin bu ülkelerdeki meydana getireceği tehlikeler ortaya konulsa da, 25 yıldır orada kök salmış bu yapılanmanın, hem ticari, hem siyasi, hem ekonomik yönden yetiştirdiği elemanlar vasıtasıyla, tamamen o ülkelerde hakim konumdadırlar. Kırgızistan’da en önemli isim, Türkiye’de Polis akademileri dekanı ve Mesih Gülen ile dünür olan Osman Karakuş ve hukuk profesörü ve Kırgızistan’da açılan üniversitenin ilk rektörü İbrahim Hasgür’dür. 

Türkiye’den kaçan ve Kırgızistan da yerleşik olan her seviyedeki ve her işle meşgul olan 10 bin civarında FETÖ’cü kaçak olduğu düşünülürse bunların 25 yıldır yetiştirdikleriyle birlikte, Kırgızistan’da ne kadar hakim konumda olduğu görülecektir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • canoncanon11 ay önce
  Cemaat fetoden ibaret degildir.Siyasetten korkmamali hatta ustune gitmeli cunku cagdas soykirimlar siyasi soykirimlardir.Feto den hoslanmiyanlar olabilir nurettin bey gibi sonucta nurettin beyin burnu iyi koku aliyor isyani farketti herkesi uyardi ancak herkes siyasetle oyle mesguldu ki kimse laftan anlamadi belki de boyle olmasi onun ve digerlerinin kaderiydi.Siyaset ve demokrasi batti balik yan gider olursa arabayi boyle biryere toslarsiniz ustelik toslayacaginizi da biliyorsunuz ama yine de toslarsiniz.
 • Abdusselam EFEAbdusselam EFE11 ay önce
  Allah ın adı ile Rahman Rahim. ....Sayın Nurettin Veren Beyefendi, Allah Rızası için, söyler misin, Madem Fethullah Gülen Hoca.....neden o şahsın yanında, on yıllarca beklediniz ? Bakın, siz o cemaatte çok üst düzeylerde bulunmuş ve on yıllarca hizmet etmiş birisin..... 5/9/2018 Abdusselam EFE.
 • akay tatarakay tatar11 ay önce
  Ittihatcilar 1.dunya savasinda rum oldu saltanat 2.dunya savasinda hitler oldu cuntaci sosyalistler soguk savasta ermeni oldu peki hilafet ne oldu onlarda kuresel cihadist savasta arap oldu tumunu harmanlayica geriye bosna hersek osmanli devleti yani sagdan da soldan da farketmeyen hilafet sentezi kuresel seriat kaldi.Ittihat ve cunta ayvayi saltanatla beraber yeyip hilafet oldular kuresel cihadist savas ile araplastilar.Feto de ilimli islamci olarak seriat onlar da kurtulamadilar kurtler vearaplardan olusancografi bir sentez oldular.Gecmis olsun cikis yok !
 • Melun bir ananın doğuruğuMelun bir ananın doğuruğu11 ay önce
  Bu ... fedıla gülen' in hâlâ türkiye ve dünya üzerinde emelleri var. Bu piç fedıla gülen aynen mideye taht kuran helico bacteri gibi bir virüs!
 • Ey Erkan-ı DevletEy Erkan-ı Devlet11 ay önce
  Ey Erkan-ı Devlet!N. Veren isim isim sayıyor. Kral çıplak.Ey Kırgız kardeşim. İnşallah silkinirsin. Ey bu yazının altına FETÖ mücadelesinisaptırıcı veya sulandırıcı yorum yazan kaçaklar. Vatanınızı milletinizi sattınız. En zor dönemde Sultan Abdulhamit in "Kanla alınan toprak, paraylasatılmaz" diye cevap verdiği siyonistlere Mavi Marmara yı sonra koca bir ülkeyi ve devleti , milleti sattınız. Sizin yatacak yeriniz yok. Alçaklar
 • hoverkrafthoverkraft11 ay önce
  ABD yanlisi cemaat sizi niye rahatsiz ediyor yahu siz iyice kafayi yemissiniz ha ! Polonya ABD ye durun ya gitmeyin burada us mus acin diye para bile teklif ediyor.Ben size soyledim bu ABD maddi menfaat pesinde ve dis politikasi zayifladi gormuyormusunuz durmadan asker cekiyor terorle kuresel mucadeleden bile el cekmis durumda birde bunlara afrikadan avrupaya gocu ekleyin arap baharinin halini de goruyorsunuz kan ve gozyasi ABD buyuk ulke oldugu icin ve silah satma sevdasiyla buralarda.Amerika ekonomik savas cikariyormus amerika avrupa birligi degil ki ingiltere bile ayrildi ne kadar kazansam kardir diye ekonomisini ayakta tutmaya calisiyor.Amerikancilar hayal kirikligi yasiyor amerika eskisi gibi yardim etmiyor onlara.Farkinda misiniz amerikadan turkiyeye feto para gondermiyor turkiyeden amerikaya gidiyor paralar amerika bu paralara bile tamah ediyor olabilir rezalet yani.
 • Yunus 16Yunus 1611 ay önce
  ÖZET OLARAK; FETÖ = ABD NİN OKULLARI, O ÜLKELERİN YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRMEK İÇİN ABD YANLISI İNSAN YETİŞTİREN ANA DİLİ İNGİLİZCE OLAN OKULLARDIR.
 • hoverkrafthoverkraft11 ay önce
  Hocam siz feto yu niye boyle tehlikeli saniyorsunuz diger cemaatler daha beter.Akp nin iktidarda olması feto yu bu hale getirmis olabilir veya kuresel cihadist islami teror ve savasların baskısı aslında seriatcı osmanlici sentezi hilafetci olan bir gorusu baskı altına almis olabilir belki de guneydogudaki terorden bezmis de olabilirler kim bilir ? Ilımlı islam takılıyorlar ustelik.Darbe girisimi tehlikeli olabilir fakat ciddi birsey degil yaptıklarını kınıyorum ancak mafya vari seyler fazla abartılıyor bence.Kalkisma bastırılmalıydı elbette basbakanı kutluyorum ancak gerisi biraz abartılı gibi.Feto nun elde edemediği bircok hak Akp tarafından vatandaslarımıza sunuluyor zaten yeni bir kalkisma olacagini hic sanmıyorum cunku gerek yok kuru gürültüden baska birsey kalmadı.Bunlar da ergenekon davaları gibi tarihe gecmis oldular.