• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Emin Gerger
Mehmet Emin Gerger
TÜM YAZILARI

Filistin’de İsrail vahşeti!..

15 Ekim 2023
A


Mehmet Emin Gerger İletişim: [email protected]

“İsrail”, İngiliz, Fransız ve Amerikalılar tarafından, 14 Mayıs 1948 yılında Filistin İslam topraklarına bir işgal devleti ya da gücü olarak yerleştirilmiş bir Siyonist Yahudi işgal örgütüdür!. Müslümanların ilk kıblesi, Peygamberler diyarı, İslâm Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)’in Mirac’a çıktığı mübarek Mescid-i Aksa’nın yer aldığı Kudüs Şehri’ni hiç hakkı olmadığı halde “Başkent’i” olarak ilan eden Siyonist İsrail, kurdurulduğu 1948’den bugüne kadar Filistin topraklarında “Sabra- Şatilla, Şucaiye” gibi 70’ten fazla büyük katliam, soykırım gerçekleştirdi!.. İşgalci Siyonist İsrail Devleti’nin Siyonist kurucularının hedefi; “Nil’den Fırat’a kadar uzanan büyük İsrail’i kurmaktır.” Başta İngiltere, Fransa, Almanya, Polonya, Romanya, Rusya ve Amerika olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinden toplanan Yahudi göçmenler ya da çeteler tarafından kurdurulan işgalci İsrail, dün olduğu gibi bugün de Filistinli Müslümanları kendi öz vatanlarından koparmak için; bir taraftan masum kadın ve çocukları katletmekte, diğer taraftan da başka ülkelere göç etmeye zorlamaktadır! 

Siyonist İsrail’in 75 yıldır Filistin topraklarında, Filistinli savunmasız, sivil halka karşı uyguladığı sistematik baskı, işgal, kasıtlı katliam, soykırım, terör ve vahşete karşı, Müslüman Filistinlilerin direnişi, kendi öz topraklarını, vatanlarını, çocuklarını, haklarını, Mescid-i Aksa’yı, Kudüs’ü kahramanca savunmaları ise “suç”(!) oluyor!.. Filistinli Mücahidlerin, İzzettin el-Kassam Tugaylarının İsrail vahşetine karşı direnişi, “Aksa Tufanı”yla İsrail terörüne engel olmaya çalışmaları, Filistin Devleti’nin ve halkının meşru haklarını savunmaları suç, işgalci İsrail’in, savunmasız, silahsız Filistinlileri, Gazze’yi savaş uçaklarıyla barbarca, vahşice bombalaması, binlerce masum insanı öldürmesi ve yaralaması suç değil öyle mi?!.

Evet, dünyanın ve İslâm Ülkelerinin gözü önünde işgalci Siyonist İsrail, Filistin topraklarını işgal ederek, açık hava hapishanesi haline getirdiği Gazze’yi havadan, karadan, denizden bombalayarak Filistinli masum sivilleri günlerdir acımasızca katlederek; “savaş ve insanlık suçu işliyor!” Gazze halkının suyunu, gıdasını, elektriğini kesiyor!.. Evleri, mahalleleri, hastaneleri, camileri, ambulansları, mülteci kamplarını bombalıyor!.. Büyük şeytan Amerika ve Haçlı ittifakı olan Avrupa Birliği de bu katliamı; “İsrail’in kendini savunma hakkı” diyerek, destekliyor ve alkışlıyor!.. ABD, işgalci İsrail’e destek olmak için Akdeniz’e Uçak Gemisi’ni gönderiyor, İsrail Cumhurbaşkanı’nı ziyarete gönderilen ABD Dışişleri Bakanı A. Blinken: “ABD Dışişleri Bakanı olarak değil bir Yahudi olarak da buradayım” diyerek, İsrail terörüne destek oluyor!.. İşgalci İsrail “yavuz hırsızın ev sahibini kovması” misali, İslâm Ülkelerinin dağınıklığı, pasifliği ve sessizliğinden cesaret alıyor! Birleşmiş Milletler Raportörü: “İsrail’in Gazze’de sivillere karşı yaptığı; hem savaş hem de insanlık suçudur!” diyor. (Yeni Şafak, 13 Ekim 2023) Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye: “Bu tarihi anlarda adı Mescid-i Aksa, kutsallarımız ve tutsaklarımız ve ana sebebi de Aksa’ya yönelik suç işleyen Siyonist saldırıya karşı bir kahramanlık savaşının içerisindeyiz” diyor. (Yeni Akit, 8 Ekim 2023) 

Türkiye, Cezayir, İran, Katar, Pakistan, Azerbaycan, Libya, Bosna-Hersek dışında diğer İslâm Ülkelerinden mazlum Filistin halkına bir destek sesi maalesef duyulmuyor!.. 

Oysa tarihe baktığımızda; Siyonizme, Filistin İslâm topraklarına Yahudi göçüne ve Siyonist işgale karşı tavizsiz, kararlı ve dik bir duruş sergileyen, Filistin topraklarına ve Kudüs’e Yahudi göçünü yasaklayan, dünya Müslümanlarının birliği için gece gündüz 33 yıl boyunca mücadele eden, Filistin’de Yahudilere toprak satmayan Osmanlı Padişah’ı Ulu Hakan Sultan 2. Abdülhamid Han’ın, 1882 yılında 50, 100, 150 yıl sonra yaşanabilecek tehlikeleri ferasetiyle, ileri görüşlülüğüyle gördüğünü, ona göre tedbirler aldığını (1) görüyoruz. Başkenti Kudüs olan Bağımsız Filistin Devleti’nin kuruluşu ve Filistinli mazlumların İsrail vahşetinden kurtuluşu için, bugün  57 İslâm Ülkesi’nin pek çoğunun, Kudüs Fâtihleri Hz. Ömer (r.a), Selahaddin Eyyubi (r. aleyh), İslam Birliğini savunan Ulu Hakan 2. Abdülhamid Han, D-8’i kuran merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve BM, ABD ve Siyonist İsrail’i uyaran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi mazlumların hâmisi, büyük devlet, siyaset adamı ve liderlere acil ihtiyacı var!

 “Yahudi ve Hıristiyanlar da, sen onların dinlerine uymadıkça senden asla memnun kalmayacaklardır. De ki: Asıl doğru yol ancak Allah’ın yoludur. Eğer sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyarsan, andolsun ki artık sana ne bir dost, ne de bir yardımcı olacaktır.” (Kur’an-ı Kerim, Bakara Suresi, 120. Âyet) 

“Baksana kim boynu bükük ağlayan?

Hakk-ı hayatındır senin ey Müslüman!

Kurtar o bîçareyi Allah için,

Artık ölüm uykularından uyan!” (Mehmed Âkif Ersoy)

Filistin, başta Müslümanlar olmak üzere, insanlığını kaybetmemiş dünyadan acil yardım ve destek bekliyor! Filistinli şehid kardeşlerimize, Allah Teala’dan rahmet, yaralan kardeşlerimize de acil şifalar niyaz ediyorum. Selam ve dualarımızla..

 1-)Başbakanlık Osmanlı Arşivi, Yer Bilgisi: 299 – 100, Belge Tarihi: M-18-12-1884, Kurum: HR.SFR.3.../ BOA, Yer Bilgisi: 68 – 17, Belge Tarihi: M-02-12-1886, Kurum: HR.TH../ BOA, Yer Bilgisi: 1471 – 101, Belge Tarihi: H-10-04-1305, Kurum: DH.MKT. / BOA, Yer Bilgisi: 57 – 42, Belge Tarihi: M-20-06-1882, Kurum: HR.SYS.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan İnan

Amin. Rabbim mazlumun ahını yerde koymaz. Ancak mümin olmanın gereğini yapabilmek için bizleri büyük imtihana tabi tutmaktadır. Rabbim bu zor sınavı geçebilmek için bizlere iman gücü versin.

Rrefik

Çoğu insan Türkiye'de İsrail tutuyor tabiki muhalif olanlar ak parti karşıtı olanlar bunu gözlemledim .ak parti seçmenide filistini bunuda gözlemledim .muhalifler İsrail'e ak parti seçmenide Rusya'ya kızmıyor .Rusya bugün yakıp geçse Ortadoğu'yu ses etmezler .kutuplaşma olmuş .
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23